Blogger Bloga Açılır Pencere (Popup) Kodu Eklemek - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

21 Temmuz 2019 Pazar

Blogger Bloga Açılır Pencere (Popup) Kodu Eklemek

Blogger Bloga Açılır Pencere (Popup) Kodu Eklemek - Kurgu Gücü
Blogger Bloga Açılır Pencere (Popup) Kodu Eklemek
Her ne kadar tavsiye etmesek de bu konu da fikir edinip , bloguna veya sitesine açılır pencere Pop-un eklemek isteyenler oluyor. Sitenize/blogunuza Açılır pencere Pop-un kodunu nasıl ekleyebiliriz ? Kurgu Gücü olarak sizlere bu konu hakkında bir yazı yazmak istedik. Bir kod aracılığıyla bunu yapmanız oldukça çok kolay.

Blogger.com girdiğinizde hangi blogda bu işlemi uygulamak istiyorsanız , o bloga tıklayın.
Daha sonra blogunuzun sol kısmında bulunan '' Yerleşim '' seçeneğine tıklayın.
Oradan hangi alan eklemek istiyorsanız Gadget ekle diyin.
Daha sonra çıkan sayfada HTML/Java Scrip seçeneğini bulup tıklayın.
Yeni bir pencere açılacaktır. Daha sonra aşağıda buluna kodu oraya yapıştırın. Kodun içinde '' Yönlendirmek istediğiniz site adresi '' yazan yere hangi adrese yönlendirmek istiyorsanız o adresin adres çubuğundaki linki alıp yapıştırın.
KOD
<div id="pencerekodu"><label for="pencere" class="dugme">
Pencereyi Aç
</label><input type="checkbox" class="Pencereac" id="pencere" name="pencere"></input><label class="pencere">
Pencere İçeriğini Bu Alana Yazabilirsiniz.
<label for="pencere" class="dugme" name="kapat">Kapat</label></label></div>
<style> .dugme{cursor:pointer;display:inline-block;padding:5px 10px;background:#eee;border:1px solid #d8d8d8;font-family:Helvetica, Arial, sans-serif;font-size:14px;color:#444; -webkit-border-radius: 3px; border-radius: 3px; } [name="kapat"]{position:absolute;bottom:20px;right:20px;} .pencere{ position:fixed;top:-50%;left:-50%; width:380px;height:280px;background:#fff;box-shadow:0 0 6px 2px rgba(0,0,0,0.4); opacity:0; transition:opacity 0.6s ease-out; z-index:-1; padding:10px; -webkit-border-radius: 3px; border-radius: 3px; margin:-150px 0 0 -200px; } .Pencereac{width:1px;height:1px;visibility:hidden;} .Pencereac:checked + .pencere{ top:50%;left:50%; display:block; z-index:9; opacity:1;}</style>Bu kod sayesinde artık sizinde sitenizde bir açılır pencereniz olacak. Kod bilmeyenlerin genellikle hazır olarak kullandığı ve internet üzerinde bir çok kişi tarafından paylaşılan bu kodlar sayesinde artık sitenize yeni yeni şeyler eklemek çok basit fakat siz siz olun internet ile ilgileneceğim diyorsanız mutlaka kodlamayı öğrenin. İlerleyen zamanlarda gerçekten çok işinize yarayacaktır.Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Konu hakkında aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum alanından bana sorabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir = İnternetten Para Kazanabilir Miyim ?

İşlememiz bu kadar. Daha sonra zaten oraya tıkladıklarında direk hangi site linkini koyduysanız oraya yönlenecektir. Zaman ayırıp kurgücü.com daki bu yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer konularımıza da göz atmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir
1- Blogger Yayın Yazı Tarihi Nasıl Kaldırılır?
2- Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem
3- Blogger "Rel=Nofollow" Link Verme Nasıl Yapılır?
4- PUP Potansiyel Olarak İstenmeyen Yazılım Nedir, Zararlı mıdır?

3 yorum:

  1. kodu kopyalamak mumkun degil Lutfen duzeltırmısınız

    YanıtlayınSil
  2. genişlik yükseklik ayarını değiştirince açılan sayfa sağa kayıyor bir türlü ortalayamadım.. bunu nasıl yapabilirim ?

    YanıtlayınSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..