DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

13 Mart 2017 Pazartesi

DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli

DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu Gücü

Bugün ki yazımda sizlere DNS nasıl değiştirilir ? soruna cevap olarak resimli bir anlatım yapacağım. DNS neden değiştirilmeli ? DNS değiştirmemizin sebebi bazı yasaklı sitelere giremediğimiz de DNS değişikliği yapmamız gerekiyor. DNS değiştirmeden o siteye giremez miyiz diye soracak olursanız, değiştirmeden de başka yöntemlerle girebilirsiniz fakat değiştirmeniz de her zaman sizin için fayda olacaktır.Aşağıdaki Resimden de anlaşılacağı gibi ilk önce sol arama bölümünden denetim masası yazıp Denetim masasına giriyoruz.
DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu GücüDaha Sonra açılan ekranda Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle seçeneğine tıklıyoruz.

DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu Gücü

Daha Sonra açılan ekranda bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklıyoruz.
DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu Gücü

Oradan Wifi mizin olduğu yere sağ tıklayarak Özellikler butonuna basıyoruz.
DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu GücüArdından İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) yazan seçeneğin üstüne gelip özellikler yazan yere tıklıyoruz.
DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu GücüAçılan ekranın altında Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini tıklayıp dilediğimiz gibi DNS ayarlarımızı değiştirebiliriz.

DNS Nasıl Değiştirilir ? Programsız DNS Değiştirme Resimli - Kurgu Gücü

İşte arkadaşlar DNS değiştirmek bu kadar basittir. Hiçbir şey zor değildir yeter ki çaba gösterip araştıralım. Çok sevdiğim bir söz vardır ; Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diye. Gerçekten doğru söylenmiş bir sözdür. Sitemiz kurgücü nü takipte kalarak daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..