2018 Dünya Kupasında Eşine Hiç Rastlanmayan Olay Yaşandı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

28 Haziran 2018 Perşembe

2018 Dünya Kupasında Eşine Hiç Rastlanmayan Olay Yaşandı

2018 Dünya Kupasında Eşine Hiç Rastlanmayan Olay Yaşandı - Kurgu Gücü

Dünya Kupalarında pek eşine rastlanmayan bir olay yaşandı.  Hatta pek demek doğru olmayacak hiç rastlanmayan bir olay yaşında. Japonya Fair play puanıyla tur atladı. Dünya Kupasında Tarihi olay. 2018 Dünya Kupası Grup maçlarında son gün maçları oynanırken H grubu maçlarında büyük bir çekişme yaşındı. Gruptan çıkma mücadelesi veren Japonya, Polonya'ya 1-0 yenildi. Polonya'nın aslında bir hedefi kalmamıştı ama Dünya Kupasını en azından galibiyetle kapatmak istediler ve başardılar.Japonya'nın 1-0 yenilmesi üzerine gözler Senegal-Kolombiya maçına çevrildi. O maçta da Kolombiya'nın 1-0 galip gelmesiyle, Kolombiya H grubunu 6 puan ile 1. sırada tamamladı. Buraya kadar her şey normal fakat Dünya kupalarında eşine hiç rastlanmayan bir olay oldu. Japonya ve Senegal'in 1-0 yenilmelerinin ardından, her iki takımında puanları averajları eşitlendi. Aralarında oynadıkları maçta da 2-2 skor tabelaya yansımıştı. Bu eşitliklerden sonra yapılacak kural ise Dünya Kupasında Fair Play puanı kuralı uygulamaya girdi ve Japonya, Senegal'den 2 sarı kart daha az gördüğü için Kolombiya'nın ardından 2. sırada son 16 turuna yükselmeye hak kazandı.


İşte bir Dünya Kupası ve bir tarihi olay. Dünya Kupaları bu yüzden güzel oluyor. Ülkeler kıran kırana mücadele veriyorlar. Bazen farklı skorlarla kazanıp gruptan çıkan takımlar oluyor bazen ise tek golle geçip ya da beraberlikle tur atlayanlar oluyor fakat eşine rastlanmayan fair play puanı olayı ise oldukça ilginç bir olay oluyor bizler için. Demek ki neymiş futbolda fair play her anlamda önemli bir durummuş. Zaten fair play göstermeyen bir takımdan sporcu olması beklenemez. Bunu Senegal için söylemedim genel sporcu ahlakı adına söyledim.


Dünya Kupasında daha önce böyle bir durum yaşanmamış. Japonlar oldukça şanslı bir şekilde tur atladılar. Ben açıkçası bu şekilde değilde Polonya'ya yenilmeden tur atlamalarını isterdim. Tamam güzel fair play puanı iyi olmuş ama sen tur atlamak için bu tarz durumlara ihtiyaç duyarsan, Dünya Kupasını kazanmayı da rüyanda görürsün. Ben en azında formsuz olan Polonya'dan bir puan çıkartabileceklerini bekliyordum. Çünkü grupta 2 de 0 yapmışlardı ve çok formsuz bir futbolları vardı. Aynı Almanya gibiydiler ve onlarda elendiler.

Kurgücü.com u ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu konumuzda Japonya Fair play Puanı ile tur atlamasından bahsettik.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..