Dünyanın En Zengin 10 Adamının Milyarderlerin Para Gösterisi - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

30 Haziran 2018 Cumartesi

Dünyanın En Zengin 10 Adamının Milyarderlerin Para Gösterisi

Dünyanın En Zengin 10 Adamının Milyarderlerin Para Gösterisi - Kurgu Gücü

Bu makalemizde Kurgu Gücü sitesi olarak sizlere Dünyanın en zengin 10 adamını olan milyarderler konusunda paylaşımda bulunacağız. Rakamları duyduğunuzda resmen dudaklarınız uçuklayacak. Benim bu kadar param olacak neler neler yapardım dedirten rakamlar var işin ucunda. Milyarderlerin yarış içine girdiği zenginlik yarışında milyarderler adeta para gösterisi yaptı.


1 - Jeff Bezos
Dünyanın En Zengin Adamları - Jeff Bezos - Kurgu Gücü
Jeff Bezos, Amozon.com'un kurucusu olan ünlü girişimcidir. 12 Ocak 1964 doğumlu girişimci New Mexico'da doğmuştur. E-ticaretin gelişmesinde büyük bir payı olmuştur. Jeff Bezos sayesinde amazon.com dünyanın örnek alınan ve en büyük İnternet satış şirketi oldu. Şuan ki serveti ise 140.5 Milyar Dolar olarak bilinmektedir. Bu servetle de dünyanın en zengin adamı olarak bilinmektedir.2 - Bill Gates
Dünyanın En Zengin Adamları - Bill Gates - Kurgu Gücü
Bill Gates, uzun adın William Henry Bill Gates' dir. Abd'li girişimci, yazar, yatırımcı ve yazılımcı bir iş adamıdır. Microsoft, Bill & Melinda Gates Vakfı kurucularındandır. Şuan ki serveti ise 90 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.


3 - Warren Buffett
Dünyanın En Zengin Adamları - Warren Buffett - Kurgu Gücü
20. yüzyılın en iyi yatırımcıları arasında gösterilen Warren Buffet, Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve önemli bir hayırseverdir. 30 Ağustos 1930 tarihinde Abd de dünyaya gelmiştir. Berkshire Hathaway şirketinin en büyük hissedarı ve CEO'sudur. Şuan ki serveti ise 84 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.
4 - Bernard Arnault
Dünyanın En Zengin Adamları - Bernard Arnault - Kurgu Gücü
Fransız bir iş adamı olan Bernard Arnault, 5 Mart 1949 senesinde Fransa da doğmuştur. Dünyanın en ünlü moda markalarından olan Louis Vuitton ve Dior'un sahibidir. 72 Milyar Dolar servetiyle dünyanın en zengin 4. adamıdır.


5 - Mark Zuckerberg
Dünyanın En Zengin Adamları - Mark Zuckerberg - Kurgu Gücü
Mark Zuckerberg, Amerikalı girişimci, bilgisayar programcısı ve Facebook.com'un kurucusudur. Yaşça en en geç zengin olan kişidir. 14 Mayıs 1984 tarihinde Abd de doğmuştur. Serveti 74.4 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.

6 - Amancio Ortega
Dünyanın En Zengin Adamları - Amancio Ortega - Kurgu Gücü
Zara markasıyla moda sektöründe ilerleyen İspanyol tekstili, İnditex'in sahibidir. 28 Mart 1936 yılında Busdongo da doğmuştur. Amancio Ortega, 73.8 Milyar Dolar ile dünyanın 6. zengin adamıdır.
7 - Carlos Slim Helu
Dünyanın En Zengin Adamları - Carlos Slim Helu - Kurgu Gücü
Carlos Slim Helu, Telekomünikasyon sektöründe America Movil ve Telmex firmalarıyla bilinen Meksikalı iş adamıdır. 28 Ocak 1940 yılında Meksika da doğmuştur. Daha önce 2007 senesinde dünyanın en zengin adamı olmuştur. Şuan ki serveti ise 67.1 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.


8 - Charles Koch
Dünyanın En Zengin Adamları - Charles Koch - Kurgu Gücü
Abd İcra Kurul başkanı olan Charles Koch, 1 Kasım 1935 yılında Abd de doğmuştur. Şuan ki serveti 60 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.


9 - David Koch
Dünyanın En Zengin Adamları - David Koch - Kurgu Gücü
İş adamı olan David Koch, 3 Mayıs 1940 yılında Abd de doğmuştur. Şuan ki serveti 60 Milyar Dolar olarak bilinmektedir.
10 - Larry Ellison
Dünyanın En Zengin Adamları - Larry Ellison - Kurgu Gücü
Veritabanı yazılımı firması Oracle'ın CEO'su ve kurucusu olan milyarder iş adamıdır. 17 Ağustos 1944 yılında Abd de dünyaya gelmiştir. Servet 58.5 Milyar Dolar olan Larry Ellison, dünyanın en zengin 10. adamı olarak bilinmektedir.

Kurgücü.com olarak dünyanın en zengin adamları hakkında bilgileri sizler için paylaştık. Daha fazlası için Kurgu Gücü nü takipte kalınız.

İlginizi Çekebilir = Twitch Türkiye En Çok İzlenen Twitch Yayıncıları: Top 19

2 yorum:

  1. Farkındaysanız adamların hepsi yaşlı. Tek içlerinde Marck Zuckerberg şanslı. Adam daha 34 yaşında ve milyarder oldu. Herkes şimdi onun yerinde olmak isterdi.

    YanıtlaSil
  2. JeffBezosfan28.08.2019 17:38

    Jeff Bezos benim adamım helal olsun adama

    YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..