Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

18 Haziran 2018 Pazartesi

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Filmler dediğimiz zaman aklımıza gerçekten izlenmeye değer olduğu için gelen bir kaç film oluyor. Bunlar içinde de genelde IMDB puanı yüksek filmler olması muhtemel seçenek oluyor. Genel olarak yabancı filmler daha kalite icra etse de Türk filmleri içinde de iyi filmler olduğunu söylemeden geçemeyiz. Herkesin ilgi alanları farklı şeylerdir. Bizde bunlara göre Dünya'nın en en yüksek IMDB puanı hangi filmlerde var onları sizler için güzel bir şekilde anlatmaya çalışacağız.


Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 FilmiBir Uzay Serüveni

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Bir Uzay Serüveni - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
İlk Film olarak 9.5 ile En yüksek IMDB puanına sahip film olan '' Bir Uzay Serüveni '' adlı filmdir. Filmin konusu ; Evren ve uzayı bilimsel bir o kadar da şüpheci bir şekilde izlemenizi sağlayacak ve sizi uzayın esrarengiz yönlerini keşfetmenize yardımcı olacak bir filmdir. Bu filmle bir uzay yolculuğuna çıkacaksınız adeta.Esaretin Bedeli

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Esaretin Bedeli - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
İkinci diğer bir film ise yabancı hd film izle kategorisinde yer alıyor ve 9.3 IMDB puanına sahip olan '' Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption '' filmdir. Filmde Genç ve başarılı bir banker olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir. İşkence, tecavüz, dayak dahil her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andynin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır. Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.


Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Üçüncü Film ise 9.2 IMDB puanına sahip olan '' Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı - Avengers 3 Infinity War '' filmi geliyor. Filmin  konusuna gelecek olursak ; Bu sefer ki muhteşem bölümde sadece dünya değil tüm kainat ve yaşamış ve yaşayacak tüm yaratıklar ve hatta tüm zamanlar çok büyük tehlike altındadır. Çünkü bu defa yüzleşilmesi gereken düşman sıradan biri değil Titan'lı Thanos'dur. Thanos'u yenilmez ve çok tehlikeli kılan şey ise kainatta varoluş ile birlikte ortaya çıkmış ve kainatın dört bir yanına yayılmış olan 6 sonsuzluk taşından haberdar olmasıdır. Sizi oradan oradan oraya sürükleyecek bir filmdir. Film hakkında daha fazla bilgi almak için " Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı: 2018 yapımı Bilim Kurgu Filmi " adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.Toşun Paşa

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Tosun Paşa - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Dördüncü olarak 9.1 IMDB puanına sahip olan Yeşil Çam'ın unutulmazları arasında olan '' Toşun Paşa '' geliyor. Filmin konusunu anlatmaya gerek yok aslında çünkü Kemal SUNAL abimiz olur da bunu izlemeyen olduysa zaten yazık günah demektir. Biz yine de konusunu birazcık anlatalım. Osmanlı döneminin iki köklü ailesi ; Seferoğulları ve Tellioğulları, Yeşil Vadi denen Vadi için birbirlerine girerler. O dönem için söz sahibi olan Tosun Paşa dan herkes korkmaktadır ve onun sözü herkes için net bir karardır. Sorunun çözülmesi için Tellioğlu ailesi evin uşağı Şaban ı Tosun Paşa kılığına sokma kararı alır. Ancak gerçek Tosun Paşa ortaya çıkınca planladıkları şey yürümez ve işler karışır.


Yenilmezler - The Avengers

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Yenilmezler - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Beşinci film ise 9.0 IMDB puanına sahip '' Yenilmezler - The Avengers '' filmidir. Film oldukça heycan verici ve soluksuz izleyebileceğiniz Bilim Kurgu Filmleri arsında en iyilerinden biridir. Filmin konusuna gelecek olursak : Yenilmezler , Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow gibi Marvel kahramanlarının bir arada olduğu filmdir. Beklenmedik bir düşman su yüzüne çıkıp dünyanın güvenliğini tehdit etmeye başlıyor. Bunun üzerine kahramanlarımız dünyayı korumak adına toplanıp dünyayı kurtarmaya çalışıyorlar.


Ucuz Roman - Pulp Fiction

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Ucuz Roman - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Altıncı olarak yine 9.0 IMDB puanına sahip 1994 yapımı '' Ucuz Roman - Pulp Fiction '' filmi geliyor. Film konu olarak ; Ödül avcısı Butch Coolidge şeytanla yaptığı bir anlaşmada ödemeyi durdurmaya karar verir. Honey Bunny ve Pumpkin, hayatlarına biraz hareket katmak isteyen genç ve birbirlerine aşık bir çift soyguncudur. Bu arada iki işi iyi bilen gangster, Vincent Vega ve Jules, günlük işlerinden biri olarak,patronlarına ödemeyi geciktiren bir kaç sahtekar genci vurmaya giderler. Vincent patronun genç ve güzel karısına bebek bakıcılığı yapmakla da görevlendirilirken ortağı suç yaşamına son vermeye karar verir. Cesur bir boksör ise para karşılığı hile yapmayı redderek şehirden kaçar. Kader bu aykırı tipleri muhteşem bir raslantı sonucu bir araya getirecektir. Yabancı film izle kategorisinde yer alan bu filmde en yüksek IMDB puanı olanı filmler arasında yer almaya hak kazanmıştır.

Throne of Elves

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Throne of Elves - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Yedinci film olarak 9.0 IMDB puanına sahip 2016 da vizyona girmiş Animasyon filmler kategorisinde yer alan '' Throne of Elves '' gelmektedir. Filmin konusu ; Throne of Elves animasyon filminde Elf halkı arasında bulunan güzel prenses Liya ve arkadaşlarının başına gelen olayları konu almaktadır. İnsanlar Elfler ve perilerin de olacağı bu macera dolu anları kaçırmayın. Sihirli bir dünyada elindekileri kaybetmek istemeyen aşkın sevginin peşinden koşan ama ona engel olmak için elinden gelen şeyleri yapanlara sahne olacaktır.


Şaban Oğlu Şaban

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Şaban Oğlu Şaban - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Sekizinci film ise 8.9 IMDB puanına sahip 1977 yapımına sahip başrolünde Kemal SUNAL'ın oynadığı '' Şaban Oğlu Şaban '' geliyor. Film konusu ise Şaban ve birlikte çalgıcılık yaptığı arkadaşı Ramazan, Nigara aşık olurlar. Bir de başlarının belası askerde Kumandanları sivilde Polisleri olan Hüsamettin vardır. Ve nazır Paşanın kaybolan elması herkesi bir araya getirecek komediye doyamayacaksınız.


Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Dokuzuncu sırada yer alan film ise 8.9 IMDB puanına sahiptir. 2003 de Vizyona giren Fantastik Filmler kategorisinde yer alan '' Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü - The Lord of the Rings The Return of the King '' filmi gelmektedir. Ayrıca 11 Ocar ödülü alan bir filmdir. Filmin konusu ; Kralın Dönüşü, Peter Jacksonın üçünü bir arada çekerek sinemaya uyarladığı Tolkienin ölümsüz eseri Yüzüklerin Efendisinin son bölümünü beyaz perdeye taşıyor. Kıyamet günü ortamını yaşayan Orta Dünyada, Yüzük Savaşının son ve en büyük mücadelesine hoşgeldiniz. Bir yanda güvenilmez Gollumun rehberlik ettiği yüzük taşıyıcısı Frodo ve yoldaşı Sam, Mordora ulaşıp Tek Yüzükü yok edebilecekleri tek yere götürmeye çalışıyorlar.

Yıldızlararası - Interstellar

Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Filmleri - Yıldızlararası - Kurgu Gücü
Dünya'nın En Yüksek IMDB Puanına Sahip Efsane 10 Filmi
Onuncu ve son film olarak 8.9 IMDB puanına sahip 2014 Yapımı Bilim Kurgu filmleri türünde yer alan '' Yıldızlararası - Interstellar '' gelmektedir. Filmin konusu ; Dünyanın korkunç bir hale geldiği su ve kaynakların tükendiği bir zamanda teknik bilgisi ve kabiliyeti çok yüksek olan Cooper, büyük mısır tarlalarında çiftçilik yaparak hayatını sürdürmektedir. Amacı yok oluşa giden dünyada iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya ve altıncı hisse sahiptir. Geçmişte bıraktığı Bilim adamı kariyerini özleyen Cooper'un karşısına bir gün ciddi bir teklif çıkar. Bu teklifi cooper bir fırsatdan ziyade bir zorunluluk olarak görür. Cooper ailesinin ve dahası insanlığın güvenliğini düşünmektedir. Bu karar onun için oldukça zor olsa da insanlık adına bir şeylerin yapılması gerektiği gerçeği onu sorumlu hissettirmek için yeterli olacak ve ekibiyle sonsuz uzayın derinliklerine gitmek için işe koyulacaktır.

Christopher Nolan'ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik ögeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne'nun evrendeki '' Solucan Delikleri '' teorisinden ilham alıyor. Film hakkında daha fazla bilgi için " Interstellar (Yıldızlararası) İncelemesi: 2014 Yapımı Bilim Kurgu Filmi " adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Sizler için IMDB puanı en yüksek 10 filmi bir başlıkta toplamaya çalıştık. Aralarında sevebileceğiniz ve zevkle izleyebileceğiniz gayet iyi filmler var. Ben özellikle gülmek istiyorsanız Kemal Sunal filmlerini izlemenizi tavsiye ederim. Onu dışında ise Yıldızlar arası oldukça kaliteli ve sıkılmadan izleyebileceğiniz bir filmdir. Kurgücü.com sitemizi takipte kalın ve daha fazla konu hakkında bilgi elde edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..