Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir ? Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

27 Haziran 2018 Çarşamba

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir ? Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir ? Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır - Kurgu Gücü

Sivilcelerden nasıl kurtulabilirim ? Sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir ? Çoğumuzun özellikle ergenlik döneminde olan gençlerin şikayetçi olduğu durumlardan bir tanesi de vücutta çıkan sivilceler oluyor. Özellikle yüzünde sivilce çıktıysa bir kişinin, sürekli oynuyor ve ondan kurtulmak istiyor bazen yolunduğu bile oluyor ama sivilcelerinizi yolup sıkmayın, çünkü bu sivilcenin olduğu yerde iz bırakabilir çeşitli iltihaplanmalara yol açabilir. Yine de baktınız sivilcenin ucunda oldukça kötü iltihap var ve durulmayacak gibiyse sivilcenizi çok dikkatli bir şekilde sıkabilirsiniz ama dikkatli olun. Kurgu Gücü sitesi olarak şimdi sizlere sivilcelerden kurtulma yöntemleri nelerdir ? konusundan bahsedeceğiz.Damar Tıkanıklı Neden Olur ve Belirtileri Nelerdir ? adlı konumuzun ilginizi çekebileceğini düşündük.

İlk olarak yapmanız gereken ise cildi buhara tutmak olacaktır. Kaynamış suyun içine papatya, nane gibi benzer otlar ekleyin daha sonra da yüzünüzü buhara yaklaştırıp, başınızı havlu veya havlu benzeri bir bezle kapatıp 5-10 dakika arası bekleyin. Süre dolduktan sonra sivilceyi çok dikkatli bir şekilde sıkın ve alkol ile temizleyin. Bunun ardından gözenek sıklaştırıcı dediğimiz maskeyi kullanmanızda fayda olacaktır.Gözenek Sıklaştırıcı Maske
  • Yumurta akı
  • 1 Tatlı Kaşığı Bal
  • 1 Tatlı Kaşığı Tuz

Yukarıdaki malzemeleri güzelce birbirine karışacak şekilde çırpın ve yüzünüze uygulayın. Ortalama 20-25 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzdeki sivilceleri gidermek adına haftada bir kez tuz tedavisi uygulayın. Duş aldıktan sonra pamuğu tuza bandırarak sivilcenin olduğu kısma güzelce yedirin ardından ortalama 25 dakika sonra güzelce yıkayın.


Aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Sivilcelerinizi sıkmanız yüzünüzde iz kalmasına sebep olabilir.
Fondöten tenin hava almasını engellediği için, kullanmamaya çalışın.
Günde iki defa yüzünüzü temizleme sütü ile silmenizde de fayda olacaktır.
Haftada üç defa yüzünüzü limon suyu ve ılık su ile yapacağınız karışımla yıkayın. Yüzünüzde kuruyunca ılık su ile yıkayın.
Çamur tedavisi uygulayın. 1 Bardak su ile bir çay kaşığı kili de karıştırarak çamur maskesini yüzünüze uygulayın. İnce bir halde yüzünüze uygulayın ortalama 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.Aşırı çok sivilce çıktığını düşünüyorsanız doktorunuza başvurmaktan asla çekinmeyiniz. Cilt hastalığı olarak adlandırılan sivilcelerin iyileşme yani yok olma süreci 30 ile 35 li yaşlar arasıdır. Sivilcenin artmasının ya da çıkmasının sebeplerinden bir tanesi de kullanılan kozmetik ürünler olmaktadır. O yüzden kozmetik ürün kullananlar için içerdiği maddeleri iyice araştırmalarında fayda olacağını söyleyebiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..