Adsense Sitemi Hala İnceliyor | Sitenizi İnceliyoruz! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

1 Temmuz 2019 Pazartesi

Adsense Sitemi Hala İnceliyor | Sitenizi İnceliyoruz!

Adsense Sitemi Hala İnceliyor | Sitenizi İnceliyoruz!
Adsense sitemi hala inceliyor-Sitenizi inceliyoruz yazısı uzun süredir bende çıkıyor diyorsanız konumuzu mutlaka incelemeye başlayın. Muhtemelen çoğu kişi şu sorunun cevabını merak ediyor. Adsense hesabıma sitemi bildirdim fakat hala '' Sitenizi İnceliyoruz '' yazıyor. Bu durumda ne yapmam gerekiyor ? '' Sitem 10 gün oldu 20 gün oldu hala inceleniyor '' ne yapmalıyım ? Bu kadar uzun sürmesi normal mi ? Ya da neden bu kadar uzun sürdü ? gibi sorulara cevap bulmanız adına Kurgu Gücü olarak bu makaleyi sizlere yazıyoruz.


Öncelikle Youtube hesabınızla açtığınız Adsense hesabınızı diğer barındırma hesaplarıyla bağlama şansınız yoktur. Yani Youtube ile açtığınız hesabı Blogger'a, Blogger ile açtığınız Adsense hesabını Youtube'yle ilişkilendirmek mümkün değildir.Youtube ya da Blogger ile açtığınız Adsense hesabınızı yükseltmeniz gerekiyor ki sitenize bağlayabilin. Bunun için yapmanız gerekenleri '' Youtube Üzerinden Açılan Adsense Hesabını Bloga Bağlamak '' konumu inceleyerek bulabilirsiniz.


İnceleme Süresi Boyunca Sabredin
Konuya geçmeden önce Adsense PİN kaç günde gelir diye merak edenler konumuzu inceleyebilirler. Adsense sitemi hala inceliyor-Sitenizi inceliyoruz diyorsa hemen konumuzun okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. İnceleme süresi olarak Adsense'de 3 gün sürer, bazı durumlarda ise biraz daha uzayabilir diyor ama bu işlem bazen 3 gün sürdüğü gibi bazen de 1 ay sürdüğü olmaktadır.


Siteniz hala Adsense hesabınızda '' Sitenizi İnceliyoruz'' şeklinde yazıyorsa, sizin hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Sizin yapmanız gereken tek şey beklemek olacak. Bu arada da Adsense içeriklerinizi kaliteli tutun. Adsense sizi kesinlikle olumlu ya da olumsuz bir sonuç olarak e-posta gönderecektir. Adsense hesabınızda "Bu işlem genellikle en fazla 3 gün sürer, ancak bazı durumlarda biraz daha uzayabilir. Her şey hazır olduğunda size e-posta göndereceğiz." diye bir yazı yazmaktadır. Şimdi siz orada 3 günü görünce 10 gün oldu hala gelmedi acaba yanlış bir şey mi yaptım demeniz gayet normal. Hadi 3 gün ama bazı durumlarda biraz daha geciktiği için 5 gün olsun 6 gün olsun cevap gelirdi diye düşüneniz de olacaktır. Fakat endişe etmeyin size verilen kodu doğru bir şekilde sitenize yerleştirdiyseniz, Adsense size er ya da geç olumlu ya da olumsuz bir e-posta gönderecektir.O e-posta gelene kadar sitenizde yazılarınızı yazmaya devam edin. Bu süre zarfında sitenize reklamlar boş alan olarak görülecektir. Çünkü google botları sitenizin hala incelemesini yapmaktadır. Eskiden bu inceleme daha az sürüyordu fakat artık daha detaylı bir inceleme yapıldığı için bu süreç oldukça artabiliyor. Bazen siteler 3. gün onay alırken bazı sitelerin ise onay alması ya da almaması 1 ayı bulabiliyor. Sizin bu durumda sabırlı olmanız ve beklemeniz gerekecek. Yazılarınızı ve paylaşımlarınızı sabırla paylaşmaya devam edin.
Benim şuna ki blogumda aynı şekilde yaklaşık 15 gündür İncelemede. Ben 50 makale ile başvurmuş ama iyi ki daha incelemede. Çünkü şuanda yaklaşık 100 makaleye sahip bir blog oluşturdum. Daha da yazmaya devam ediyorum. Bu sayede hem makalelerimi arttırmış oldum hemde bilgilerimi daha da çok yükseğe taşımış oldum. Araştırmalarım sonucunda bilmediğim o kadar çok şey varmış ki hepsini öğrendim. Öğrendiklerimi de uygulamaya geçirip, sizlerle paylaştım. Kurgücü.com u takipte kalarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Diğer konularımızı incelemeyi unutmayınız.

2 yorum:

  1. Çok yararlı bir anladım olmuş emeğine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Benimde hala inceleme de . O zaman sabretmemiz lazım . Bakalım bekleyelim

    YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..