Bitcoin'e Talep Artmaya Devam Ediyor, Bitcoin Ne Kadar Güvenli? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

1 Temmuz 2020 Çarşamba

Bitcoin'e Talep Artmaya Devam Ediyor, Bitcoin Ne Kadar Güvenli?

Bitcoin'e Talep Artmaya Devam Ediyor, Bitcoin Ne Kadar Güvenli? - Kurgu Gücü

Dünyaca kullanılmaya başlanan Bitcoine'e talep artmaya devam ediyor geleceğin sanal parası olarak görülüyor. Dolar ve Euro kurları yükselmeye başladıkça, Bitcoin'e de talep artmaya başladı. Forex sitelerini takip edenler genelde olarak, kar marjı olayını bilirler. Dolar ve Euro'nun kurlarının da artmasıyla Bitcoin'e talep iyice artmaya başladı. İlk çıktığı zamanda Bitcoin için geleceğin sana parası olacak deniyordu ve o şimdi gerçekleşmeye başladı. Bitcoin'e neden talep artıyor? Bitcoin nedir ? Bitcoin ne işe yarar? Bitcoin alsam zarar eder miyim? Neye göre Bitcoin oranı belirleniyor? gibi sorulara Kurgu Gücü olarak bu makalemizde cevap vermeye çalışacağız.

Bitcoin geleceğin sanal parası olarak bilinmektedir ve oldukça kullanışlıdır. Çeşitli ülkeler Bitcoin'i kullanmaktadır ve Dünyanın her yerinde talep ve ilgi artmış durumdadır. Zaten Bitcoin de talep ve arza göre artış ya da iniş gösteriyor.

İlginizi Çekebilir : Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin Nedir?
Bitcoin, kripto para kategorisinde, açık bir kod kaynaklı olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. Bitcoin'i günlük yaşantımızda kullandığımız Dolar ve Euro para birimleri gibi alışverişlerimizde kullanabilir ve çevrimiçin alanlarda harcama yapabilirsiniz. Bitcoin'i diğer para birimlerinden ayıran özellik olarak, para otoritelerinin ve hükümetlerinin Bitcoin üzerinde bir hakimiyeti olmayışıdır. Çünkü Bitcoin hükümetlerin değil, Bitcoin ağı üzerinden kontrol edilir.

Bitcoin, kağıt paranın yerine geçecek mi diye sorulan sorular vardır. Bitcoin son zamanlarda yükselmesiyle oldukça iddialı olduğunu göstermiş olsa da kağıt paranın yerini tutması pek beklenemez. Fakat sanal alemde oldukça sağlam yerleri olacağı kesin.

Bitcoin'i kullanmak için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanı Bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan, tabletinizden İnternet vasıtasıyla oluşturmak çok basittir. Bu sanal cüzdanları istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz, sınırı bulunmuyor. Sanal cüzdan oluştururken kişisel bilgilerinize bile gerek duyulmuyor. Bu sanal cüzdanlarla para gönderebilir, para alabilir ve hatta hatta alışverişte yapabilirsiniz. Bitcoinin kriptosu gereği aynı parayı ikinci defa harcamanız mümkün değildir.

İlginizi Çekebilir = Dünyanın En Pahalı 6 Arabası Fiyat ve Özellikleri

Bicoin Güvenli mi?
Talebin artması üzerine normal olarak Bitcoin güvenli mi? soruları da sorulmaya başlandı. Bitcoin, kullanıcının hatası, şifre çaldırma ya da bilgisayarınızın hacklenmesi dışında oldukça güvenilir bir yapıya sahiptir. İşlem hafızası oldukça geniş olan Bitcoin ağında her işlem şifrelenmektedir. Paranın size ait olduğu veya başka birine gönderilmediğini, işlem yapılmadan önce sistem teyit eder ve böylelikle işini garantiye almış olur. Yani sahtekarlık yapma gibi bir fırsat tanımaz.Bitcoinin Avantajları
Bitcoinin avantajları arasında en iyi seçenek olarak enflasyon riski düşük olması geliyor. Bitcoin sonu olan bir sistem olduğu için maksimum 21 Milyon adet Bitcoin üretilebilmektedir. Çökme riski oldukça düşüktür. Neden diyecek olursanız, diğer para birimleri hükümete bağlıdır fakat Bitcoin hükümete göre hareket etmediği için çökme riski çok düşüktür. Güvenli, ucuz ve basittir. Bitcoinde geri talep etme gibi bir sistem yoktur. Taşıması kolaydır ve izi sürülemez.


Bitcoinin Dezavantajları
İzi sürülemiyor olmasını Bitcoinin dezavantajı olarakta gösterebiliriz. Çünkü yasal olmayan işler yapıldığında bunun izi sürülemez. Bazı devletler o yüzden Bitcoin'i para birimi olarak kullanıyor. Kaybetmesi kolay olduğu için sıkıntı olabilir. Kredi kartlarınızı kaybettiğinizde bankanıza ulaşıp, iptal ettirme gibi işlemler yapabilirsiniz ama Bitcoin'de ona benzer bir mekanizma yoktur. Alıp satmak kolay değil, yani işler kağıt para birimi gibi ilerleyemiyor. 2009 yılında kurulduğu için daha çok yeni olması. Kullanılan alan azlığı ve değişken bir sanal para birimi olmasıdır.

İlginizi Çekebilir : IMDB Puanı En Yüksek 10 Film

Bitcoin Para Birimini Kullanan Ülkeler

Estonya
Abd
Danimarka
İsveç
Güney Kore
Hollanda
Finlandiya
Kanada
Birleşik Krallık
Avustralya

Konu 1 Temmuz 2019 tarihinde yazılmıştır.

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Konu içerisinde yazan herhangi bir bilginin doğruluğu konusunda Kurgu Gücü sitesi garanti ve yatırım tavsiyesi vermez. Yapacağınız tüm işlemleri kendi isteğinizle yaptığınızı Kurgu Gücü sitesinin konu içerisinde verdiği bilgilerden doğacak olan hukuksal da dahil olmak üzere sorunlardan sorumlu olmadığını unutmayınız. Yapacağınız her işlemi kendi isteğinizle yaptığınızı ve Kurgu Gücü sitesinin yatırım tavsiyesi vermediğini unutmayınız. Kripto paralar arz ve talep ilişkisine göre hareket ettiği için elinizdeki parayı kaybetme riskinizin olduğunu bilerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız

1 yorum:

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..