Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Temmuz 2019 Cuma

Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ?

Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ?

Bu makalemizde sizlere Googlenin ücretsiz olarak sunduğu Google analytics kullanım koşulları nelerdir ? sorusundan bahsedeceğiz. Öncelikle google analytics ne işe yarar ? Google analytics nedir ? konularını sizlere açıklayalım. Google Analytics, bir siteniz varsa ve sitenizin trafiğinin nereden geldiğini en ince ayrıntısına kadar göstermek istiyorsanız, en iyi Google araçlarından biridir.

Google Analytics ücretsiz bir google aracıdır. Üye olup sitenizi takibe almak için Tıklayınız.
Şunu da belirtmek isterim ; ücretsiz olarak sizlere trafik bilgisini sağlamaktadır fakat aylık 10 milyon gösterimden sonra ücret alımı yapılmaktadır. Aksi bir durum belirtilmediği sürece bu ücretler Amerikan doları üzerinden ücretlendirilecektir. Ayrıca Google, hizmet ile ilgili olan bu koşulları yeniden düzenleme hakkına sahip olduğunu unutmayınız. Yani hizmette ve kurallarda değişim yapabilir. Kuralların değişimini sık sık kendiniz takip etmeniz gerekmektedir. Kuralları Google Analytics sayfasından takip edebilirsiniz. Google Analytics politikalarını incelemek için Tıklayabilirsiniz ya da bu politikalar için politikaya uygun URL ler ile bilgi sunulacaktır. Ayrıca bu politikalar yayınlandıktan 14 gün sonra yürürlüğe gireceğini de bildirelim sizlere.Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ?

Daha detaylı bilgiye ulaşmak adına aşağıdaki resmi indirip yakından inceleyebilirsiniz.

Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ? - Kurgu Gücü
Google Analytics Kullanım Koşulları Nelerdir ?


Google Analytics in Sağladığı Ayrıcalıklar

Google Analytics'in sağladığı ayrıcalık o kadar çok ki anlat anlat bitiremeyiz. O yüzden sizlere kısa anlatalım. Sitenize gelen ziyaretçilerin hangi konulara daha çok yoğunlaştığını görme imkanınız bulunuyor. Bu sayede ziyaretçilerinizin hangi konulara ilgi duyduğunu öğrenip, onlara daha iyi içerikler sunma imkanınız oluyor. Yukarıda da dediğimiz gibi ücretsiz bir google aracıdır. Bu yüzden sitesi olanların bu google aracı ile daha iyi işler yapabilmesi mümkün.


Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında bilgi almak demek google analytics için basit bir cümle kalacaktır. Neden diye soracak olursanız, durumu şöyle açıklayalım sizlere ; Sitenizi ziyaret eden kişi hangi siteden gelmiş, sitenizde kaç dakika durmuş, sitenizden ne zaman çıkmış, hangi konulara bakmış, hangi ürünü satın almış, sitenize üyelik gerçekleştirmiş mi, ürün aldıysa kaç paralık ürün almış, bilgisayarında vista mı yoksa xp mi kullandığını, İnternet hızını, hangi ilden geldiğini, flash programı mı kullanıyor yoksa java mı kullandığını gibi bunlara benzer daha bir sürü bilgiye google analytics sayesinde ulaşma imkanınız bulunur.Yapmanız gereken çok basit bir durum sadece bu sisteme kayıt olmak. Kayıt olup, gerekli işlemleri yaptıktan sonra google analytics size bir kod vermektedir. O kodu alıp anaysafanızdaki kod bölümüne yapıştırmanız gerekiyor. Bunun ardından artık 1-2 saat içinde google analytics sitenizi izlemeye başlar ve tüm bilgileri sizin için sunar. Google analytics api kullanımı hakkında da sizlere diğer konularımızda bilgiler sunmaya çalışacağız bizleri takipte kalın. Ayrıca google analytics kullanımı resimli olarakta diğer konularımıza ekleyip en kısa zamanda siz değerleri ziyaretçilerimize sunacağız. Zaten çok basit bir kullanımı olduğunu da görmüş olacaksınız. Google analytics kullanımı İngilizcesi ; Google analytics use_frameworks dur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..