Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Aralık 2020 Cumartesi

Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ?

Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ? - Kurgu Gücü

Bu makalemizde sizlere Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir? Litecoin Nasıl Alınır? Litecoin, son ayda %300 artış göstererek Bitcoin'e rakip olarak gösterilmekte ve kripto paralar arasında yeni bir yıldız gibi doğduğu söyleniyor. Litecoin'i Charlie Lee adında googlenin eski bir çalışanı geliştirmiştir. MIT / X11 lisansı altında hayata geçirilen, şifreler arası eşzamanlama ve açık kaynak yazılım projesi olarak adlandırılmaktadır. Coinler, merkezi otorite tarafından yönetilmedikleri için oldukça ilgi görmüşlerdir. Açık kaynak ve şifreleme protokolüne dayalı olarak yaratılmaktadırlar.
Litecoin'in ödeme maliyeti neredeyse sıfırdır ve Bitcoin'e göre 4 kat daha hızlı ödeme yapılmaktadır. Litecoin aslında Bitcoin ile aynı özellikleri taşıyor olsa da, onu ayıran özellikler Yıldırım Ağı ve Ayrık Tanıkların Kabul Edilmesi gibi teknik özelliklerden dolayı farklılık göstermektedir. Bu teknik özellikler potansiyel darboğazları azaltarak ağın daha hızlı işlem yapmasını sağlamaktadır. Bu makale içerisinde kripto para borsası hakkında da bilgi bulma şansınız olacaktır. Ayrıca bilmeyenler için kripto para ne demek ? sorusuna da bu konu içerisinde cevap vermeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir : Dünyanın En Pahalı Laptop Bilgisayarları Hangileridir ? | En Pahalı 10 Laptobu

Litecoin Fiyatları Ne Kadardır?

Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ? - Kurgu Gücü

Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ? - Kurgu Gücü

Litecoin Nereden alabilirim? Litecoin'i Türkiye deki ve Dünyadaki coin borsalarından almanız mümkündür. Tabi Litecoin alabilmek için söz konusu platform neresiyse orada hesap açık güvenli bir yöntem ile hesabınıza para atmanız gerekmektedir. Her platformdan da Litecoin almayınız. 2FA güvenlik önlemi ile daha güvenli bir işlem gerçekleştirmenize olanak sağlayabilirsiniz. Bitcoin altın rengindeyken, Litecoin ise gümüş renginde betimlenmektedir. Gümüş renkte betimlenmesinin sebebi ise Bitcoin'e göre daha ucuz ve daha erişilebilir bir seçenek olmasıdır. Litecoin ne kadar ? Litecoin kaç tl ? gibi sorularında mevcut olduğunu görmek mümkündür. Üsteki görseli inceleyerek fiyat durumunu öğrenebilirsiniz.

Litecoin'i Bitcoin'den ayıran özellik nedir ?

Litecoin, Bitcoin'e göre daha hızlı işlem yapabilen bir teknoloji ile üretilmiştir. Bitcoin de 10 dakikada bir blok oluşturulurken, Litecoin'de ise 2,5 dakikada oluşturulmaktadır. Bitcoin 21 milyon üretim sınırına sahipken, Litecoin ise 84 milyon üretim sınırına sahiptir. İşte bu yüzden Litecoin'i Bitecoin'den ayıran özellikler, Litecoin'i daha cazip kılmaktadır.

Sizlere Litecoin grafik durumu hakkında bu ay ki çizelgesini aşağıda resimde paylaşacağız.

Litecoin Aylık Grafiği
Bitcoin'e Rakip Litecoin Nedir-Litecoin Nasıl Alınır ? - Kurgu Gücü

NOT: Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Konu içerisinde yazan herhangi bir bilginin doğruluğu konusunda Kurgu Gücü sitesi garanti ve yatırım tavsiyesi vermez. Yapacağınız tüm işlemleri kendi isteğinizle yaptığınızı Kurgu Gücü sitesinin konu içerisinde verdiği bilgilerden doğacak olan hukuksal da dahil olmak üzere sorunlardan sorumlu olmadığını unutmayınız. Yapacağınız her işlemi kendi isteğinizle yaptığınızı ve Kurgu Gücü sitesinin yatırım tavsiyesi vermediğini unutmayınız. Kripto paralar arz ve talep ilişkisine göre hareket ettiği için elinizdeki parayı kaybetme riskinizin olduğunu bilerek hareket etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Bu konu 12 Temmuz 2019'da yazılmıştır.

2 yorum:

  1. Bitcoin ın yerini alacak bence litecoin

    YanıtlaSil
  2. Litecoin ilerleyen zamanlarda patlayacak bence

    YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..