ADSL Kablosundaki Renkleri Modemdeki Hangi Renklere Bağlayacağım - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

7 Ağustos 2018 Salı

ADSL Kablosundaki Renkleri Modemdeki Hangi Renklere Bağlayacağım

ADSL Kablosundaki Renkleri Modemdeki Hangi Renklere Bağlayacağım

Bugün konumuzda sizlere ADSL kablosunu dış hattan gelen kabloya nasıl bağlayabilirim ? sorusunun yanıtı vereceğiz. ADSL sizin direk İnternete bağlanmanızı sağlayan kaynaktır ve modeminize takılması gerekmektedir. Yani dış hattın bağlantısını sizin modeminize taşıyan sistemdir diyebiliriz. Modeminizde ADSL kablosu takılı değilse modeminizin hiçbir anlamı olmayacaktır. Aynı şekilde modeminizde DSL ışığı yanmıyorsa da İnternete bağlanma gibi bir şansınız olmayacaktır. Peki ADSL kablosunu dış hattan gelen kabloya nasıl bağlayabilirim ? diye merak edenler için kısaca hangi renkleri birbirine bağlayacağınızı sizlere anlatalım.
ADSL Dışarıdan Gelen Kablo RenkleriMavi - Beyaz
ADSL Evin İçinde Olan Kablo Renkler = Yeşil - Kırmızı

İlk olara size dış hattan gelen kablodan mavi ve beyaz kablolar olacaktır. Modeme takacağınız evin içindeki kablo da ise yeşil ile kırmızı renkte kablo ucu olacaktır. Bu kabloların ucunu soyun ardında dışarıdaki hattan gelen mavi kabloyu evin içindeki yeşil kabloyla birbirine bağlayan, daha sonra ise diğer dışarıdan gelen beyaz kablo ile evin içindeki kırmızı kabloyu bağlayın. Sonra onları güzelce elektrik bandıyla bantlayın ve sarın. Ardından modemde bulunan ADSL girişinin olduğu yere jakı takın. Modeme bakın ve DSL ışığınız yanıyorsa işleminiz tamamlanmış demektir.

İlginizi Çekebilir = DNS Nasıl Değiştirilir ? Resimli Anlatım

Bu anlattığımız konu telefonsuz internet için anlatılmıştır. Telefonla internet pek tercih edilmiyor artık. Sonuçta ev telefonu kullanmayan oldukça fazla insan olduğu  için artık telefonsuz internet herkese daha cazip geliyor. Sonuçta teknoloji gelişiyor ve bazı nimetlerden de yararlanmadan olmuyor.

Konumuzu kısaca bu şekilde anlattık. Sizler de kurgücü sitemizi sürekli takipte kalarak her gün yeni bilgiler edebilirsiniz. Kurgu Gücü en iyi en yeni bilgi siteniz.

8 yorum:

 1. Yaptım aynısını fakat bir sonuç alamadım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman yetkili servisle görüşmenizi tavsiye ederiz. Farklı bir sistem olabilir.

   Sil
 2. Dışardan gelen adsl kablosuna modeme yetişmediği için ek kablo bağladım(maviyi beyaza beyazı maviye)bunu yapmamın sebebi internetin sürekli dalgalanması iyi çekmemesi yani ters bağlandığım halde daha iyi performans aldım. Acaba modemin arkasındaki jak ta aynı mı takılmıştı ondan mı düzelme oldu diye düşünüyorum.(mavi maviye beyaz beyaza bağlıyken internet çok kötüydü.)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Muhtemelen dediğiniz gibi bağlantının geldiği yerde kabloları ters bağladıkları için sizinde ters bağlamanız daha iyi sonuç vermiş olacaktır. Çünkü önemli olan nokta burada bağlantının yapıldığı yerde bulunan renkler. Oradaki renklere göre modem kısmında da aynı renkleri ayarlamak internet hızınızı da daha iyi yönde etkileyecek.

   Sil
 3. Kırmızı ile kırmızı yi bagladim internet oldu sikinti varmi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnternet hızında yavaşlama olabilir, yine de bir süre deneyin

   Sil
 4. Hocam evin icindeki kablo kırmizi vr beyaz ne dışardan gelen kablo ise mavi ile beyaz hangi rengi hangisine takmalıyım ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hocam tek tek deneyin, hangisi internet hızınızı arttırıyorsa o şekilde takın..

   Sil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..