Netflix, Goerge Orwell'in Hayvan Çiftliği Romanını Filme Uyarlıyor - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

4 Ağustos 2019 Pazar

Netflix, Goerge Orwell'in Hayvan Çiftliği Romanını Filme Uyarlıyor

Netflix, Goerge Orwell'in Hayvan Çiftliği Romanını Filme Uyarlıyor

Gerçek adı Eric Arthur Blair olan George Orwell'ın siyasi hiciv konusunu ele aldığı Hayvan Çiftliği romanı çok yakın Neftlix ile film halini almaya hazırlanıyor. Roman 1945 yılında yayımlanmıştı. Alegorik açıdan zengin olan bu eser, Nazi Almanya'sı gibi totaliter rejimleri tamamen mizahi bir dille eleştirmeyi hedeflemiş bir kitaptır. Sovyetler'in kurulmasından bu zamana kadar olan olayları hicivleyen kitap, Stalinizmi yerden yere vurmuştur.Stalinizm nedir ? diye merak edenler için; 1928 tarihi ile 1953 tarihleri arasında Sovyetler Birliği Komünist Partisinin genel sekreteri olan Josef Stalin'in kurduğu ve uyguladığı siyasi sistem için kullanılan Marksist-Leninist ideolojinin teorisi ve pratiğini anlatan yapıdır. Gerçek marksist anlayışla hiçbir alakası olmadığı söylenmektedir.Kitap içinde geçen karakterlerin genel çoğunluğu kuzgun, köpek ve domuz gibi hayvanlar olarak işlenmiştir. Hayvan Çiftliği konusu ise kısaca; Yaşadığı çiftliğin sahibine karşı ayaklanan hayvanların özgürlüğe kavuşması ve sonrasında da kendi aralarında yaşadıkları iç çatışmaları anlatmaktadır. Kitabın ilk çevirisinin Türk edebiyatının önemli şairlerinden olan Halide Edip Adıvar yapmıştır. Daha önce 1954 ile 1999 yılları arasında çizgi film versiyonu gösterimlere girmiş, Pink Floyd rock grubunun '' Animals '' adlı albümünün ilham kaynağı olmuş ve şimdi de Netflix ile film olmaya hazırlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir = Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 Altyapı Oyuncuları İsimleri

Daha önce The Imaginarium Productions tarafından tüm hakları alınan Hayvan çiftliği romanı, yaklaşık 6 yıldır film olma konusunda sürekli gündeme gelse de bir türlü anlaşmaya varılamıyordu. Günümüzde ise en son Andy Sirkes söylediklerine göre Netflix ile eserin filminin yapılması konusunda anlaştıklarını bildirdi. Yapımcılığını ise 6th & Idaho şirketi üstleneceğini bildirdi. 6th & Idaho, daha önce Andy Serkis'in War for the planet of the Apes ve Dawn the planet of the Apes'te beraber çalıştığı Matt Reeves'in şirketidir.

İlginizi Çekebilir = Jason Statham Yeni Film The Meg Ağustosta Vizyonda - Fragman İzle

Hayvan Çiftliği Filmi Ne Zaman Yayınlanacak ? diye merak edenler için; Hayvan Çiftliğinin yeni yapılacağı uyarlaması ise günümüze uyarlanarak yapılacağı söz konusu olurken, filmin yayın zamanı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır.

Her gün sizler için kurgücü sitesi olarak en güncel bilgileri sunmaya çalışıyoruz. Bu ve bunun gibi daha çok bilgi için Kurgu Gücü sitemizi takipte kalın. Diğer konularımıza da göz atmayı unutmayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..