Web Sitesine En Fazla Kaç Tane Google Adsense Reklamı Konabilir? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

31 Ağustos 2018 Cuma

Web Sitesine En Fazla Kaç Tane Google Adsense Reklamı Konabilir?

Web Sitesine En Fazla Kaç Tane Google Adsense Reklamı Konabilir ? - Kurgu Gücü

Belki de Adsense yayıncılarının çoğunun merak ettiği ve kural ihlali yapmaktan korktuğu durumlardan bir tanesi de Adsense kaç reklama izin veriyor ? sorusu oluyor. Siteniz var ve reklam yerleşimi konusunda sıkıntı yaşıyorsunuz. İşte bu sorunlara sizler için çözüm bulmaya çalışacağız. Adsense'in eski politikasına göre bir siteye 3 görsel 3 metin bağlantılı reklam eklemeye izin vermekteydi. Fakat yeni yapılan açıklamalar sonucunda bu durum değişti.Adsense bir sayfada kaç reklam eklenmesini uygun buluyor ? Aslında yeni sistemden bahsetmeden önce, eski sistemin gayet iyi olduğunu söylemekte fayda olacaktır. Neden derseniz, bir web sitesindeki sayfa başına en ideal reklam 6 olmalıdır. Yani bunun içinde görsel, metinli bağlantılar ve diğer reklam türleri de dahil olmak şartıyla. Çünkü ziyaretçi siteye girdiğinde onu içerikler ilgilendiriyor, reklamlarla boğmanın bir anlamı olmayacak. Zaten 1 tane reklam dahi koysanız ziyaretçinin işine yarayacak bir reklamsa o zaten iş görecektir.Adsense kaç reklama izin veriyor sorusu aslında ziyaretçi gözünden bakıldığında kendi kafamızda çözebileceğimiz bir durumdur. Site sahibi olarak tamam kazanmak isteyebilirsin fakat kendini ziyaretçi yerine koyduğunda sitede fazla reklam görmek seni bunaltacaktır. Demem o ki reklam koyun ama olması gereken, fayda sunabilecek alana koyun.

İlginizi Çekebilir = Adsense'den Onay Alamayanlara %100 Onay Alabilmek İçin 5 Yöntem

Şimdi Adsense kaç reklama izin veriyor sorusu için yeni sistemde '' İçerik Uzunluğuna Göre '' değerlendirilme yapılması gerekiyor. Bu ne demek oluyor. Şöyle düşünün ki 300 kelimeden oluşan bir makaleniz var ve buna reklam yerleştirmek istiyorsunuz.. Kaç adet yerleştirseniz daha mantıklı olur ? Hemen cevap verelim tabi ki 1 tane eklemek en mantıklı tercih olur. Çünkü çokta uzun bir makale olmadığı için 1 tane yeterli düzeyde olur. Fakat yazdığınız yazılar 1000 ve daha fazlası makaleler şeklinde oluşuyorsa buna istediğiniz kadar reklam koyabilirsiniz. Adsense bu konuda artık bir sıkıntı olmadığını belirtiyor. Fakat istediğiniz kadar dedik diye gidipte 30 tane reklam koymayın. Yazının içinde hem ziyaretçiyi rahatsız etmeyecek hemde ziyaretçiye ya da üyelerinize yararlı olacak alanlara reklam koymanız daha mantıklı olacaktır.

İlginizi Çekebilir = Adsense Alternatif Sitenize Reklam Alabileceğiniz 17 Reklam Sitesi

Adsense Reklam Yerleşim Politikaları sayfasından aldığımız görseli de sizler için paylaşmak istiyoruz. Yapılması ve yapılmaması gerekenleri çok net bir şekilde ifade etmişlerdir.

Web Sitesine En Fazla Kaç Tane Google Adsense Reklamı Konabilir? - Kurgu Gücü

Şimdi Adsense'in paylaştığı yeni Adsense Reklam Yerleşim Politikaları hakkında bir alıntı yapalım '' Sayfalarınıza eklediğiniz reklamlar ve ücretli tanıtım materyalinin içerikten fazla olmaması gerekir. Ayrıca sağladığınız içerik, sayfanızı ziyaret eden kullanıcılara değer katmalı ve onların ilgisini çekmelidir. Bu nedenle, değişiklikler yapılana kadar pek ya da hiç sunmayan ve/veya aşırı yoğun reklam yayınlanan sayfalara sunumu sınırlayabilir veya devre dışı bırakabiliriz. '' diye belirtilmiştir. Yani bu durumda Adsense'in sizden tek istediği şart içerikten fazla reklam olmaması olduğunu bilmenizde fayda var.


Adsense bir sayfada kaç reklam bulundurulması konusunda içeriğinize göre ayarlama yapmanız gerektiğini bildirmiştir. İçerik kısa olup 5 tane reklam eklerseniz Adsense ile aranız bozulabilir. İçerikleriniz uzun olursa sizin inisiyatifinize göre reklam ekleme şansınız var, Tabi abartmadan..

İlginizi Çekebilir = Adsense PİN Kaç Günde Gelir-Adsense PİN İsteme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..