Bedelli Askerlikte Yeni Kanun Meclisten Geçti ve Onaylandı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

3 Eylül 2018 Pazartesi

Bedelli Askerlikte Yeni Kanun Meclisten Geçti ve Onaylandı

Bedelli Askerlikte Yeni Kanun Meclisten Geçti ve Onaylandı - Kurgu Gücü

Futbolcular için bedelli askerlik tarihileri açıklandı. Futbol camiasından olan ve daha bir çok sporcu bedelli askerlikten yararlanacak. Fakat sezon içine denk gelmesi maçlardan uzak kalınmasına neden olacaktı. Bunun üzerine bedelli askerlikte yeni kanun onaylandı. Yeni kanuna göre futbol camiası ve diğer bir çok sporcunun bedelli askerlik tarihleri sezon tatillerine göre ayarlanacak. Bedelli askerlikten yararlanan sporcuların silah altına alınma tarihleri sezon sonuna denk getirilecek.Meclise sunulan bu kanun, meclis tarafından onaylanarak kanunlaştı. Bedelli askerlik başvuruları 3 Ağustos 2018'de başlayıp 3 Kasım 2018'e kadar devam edecektir. Şu zaman zarfına kadar toplamda 450 bin kişinin üzerinde başvuru yapılan bedelli askerlikten profesyonel sporcular, milli takım oyuncuları ve futbolcularından yararlanma imkanı olacak.Geçtiğimi günlerde Ak Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile bir araya gelmişti. Bu görüşmede Alpay Özalan ile Hakan Ünsal, futbolcuların bedelli askerliklerini devre arası ya da sezon sonunda yapmalarını yani silah altına alınmaları hakkında düzenleme yapılmasını istemişti. Görüşmeler sonucunda gerekli düzenlemelerin yapıldığı ve yeni kanuna göre, profesyonel sporcuların ve milli takım oyuncularının sezon tatilinde bedelli askerlik için silah altına alınacağı kararı verildi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..