Boğaz Ağrısına İyi Gelen Ve Evde Yapılabilen %100 Bitkisel Çözümler - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Eylül 2018 Çarşamba

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Ve Evde Yapılabilen %100 Bitkisel Çözümler

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Ve Evde Yapılabilen %100 Bitkisel Çözümler

Bildiğiniz hatta bir çoğumuzun dönem dönem başına gelen boğaz ağrısı oldukça can sıkıcı bir durum halini alabiliyor. Bazen sesimizin bile kısılmasına neden olan boğaz ağrısı, canımızı o kadar çok yaktığı zamanlar oluyor ki bir an önce kurtulmak istiyoruz. Bunun için ilk tercihin doktor olması daha doğru bir seçenek olsa da, ben doktora gitmeden boğaz ağrısı için bitkisel çözümler bulup iyileştirmek istiyorum diyenler de mutlaka olacaktır. Peki boğaz ağrısı için bitkisel çözüm arayanlar ne yapmalı ?Araştırmalarımız sonucunda çoğu kişinin de evinde rahatça uygulayabileceği ve boğaz ağrısı için bitkisel çözüm arayanlara neredeyse %100 sonuç verecek tedavi yöntemlerinden bir kaç tanesini sunacağız. Bazen kendi kendimizi sorup acaba boğaz ağrısı nasıl geçer diyip duruyoruz. Aslında hiç doktora gitmeden buna çözüm bulma imkanınız var. Zaten her zaman olduğu gibi zam söz konuları olunca insanlar doktora gidip yazacağı ilaçların pahalılığından dolayı boğaz ağrısı için bitkisel çözümü evde arıyorlar. İşte bizde yaptığımız çeşitli araştırmalar sonucunda bitkisel çözümler bulduk. Bunları sizler için en faydalı olabilecek şekilde paylaşmaya çalışacağız.Şimdi ilk olarak boğaz ağrısı nasıl geçer evde bir şeyler yapabilir miyim ? sorusuna cevap vermek olacak..

Boğaz ağrısı her mevsim başımıza gelebilen bir şey olduğu için evlerimizde yapabileceğimiz basit bitkisel çözümler bulunuyor. Bunların başında '' Limon '' geliyor. Limon neredeyse çoğu şeyde ilaç gibi faydası olan bir meyvedir. Bal ile limonu karıştırarak yemeniz boğaz ağrınızın son bulmasına katkı sağlayacak çözümlerden bir tanesidir.

İlginizi Çekebilir = Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir ? Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır

Konumuzun devamın sizlere Boğaz ağrısı için evde neler yapabileceğinize dair bir liste hazırlamanı uygun olabileceğini düşünerek, faydalı olacak boğaz ağrısı için bitkisel çözümlerin hepsini sıralayacağız.

Boğaz Ağrısına İyi Gelen Ve Evde Yapılabilen %100 Bitkisel Çözümler

Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

 • İlk olarak yemek yerken kesinlikle yutulması kolay olan besinleri tüketin. Yani sert şeyler yemeyin.
 • Yukarıda da bahsettiğimiz C vitamini bakımından oldukça yüksek olan Limon meyvesini tüketin. Çünkü Limonda C vitamini oldukça fazladır ve antioksidan olarak bilinir.
 • Acı biber ya da acı biber sosunu bir bardak suya ekleyip karıştırın. Ardından gargara yapın ve tükürün. Yaptığını bu gargara sayesinde boğazınız hem temizlenecek hemde balgam kalmayacaktır.
 • Sigara kullanılan ortamdan uzak durun. Sigara içiyorsanız boğazınız geçene kadar sigara kullanmayın.
 • Malum ses kısılma olayı da mevcut olacağı için yüksek sesle konuşmayın. Çünkü sesinizin ve boğazının daha çok tahriş olmasına neden olur. • Bu noktada bir de sıvı tüketimi amiyane tabirler mükemmel derecede önemlidir. Neden diye soracak olursanız sıvı olarak tükettiğiniz çoğu şey balgamın  kolay temizlenmesine ve ince tutulmasın konusunda olanak sağlar.
 • Limon ile Bal tercihi de bu esnada kullanılabilecek çözümlerdendir. Önce limon ve balı oldukça sıcak bir bardak suya ilave edin. Daha sonra biraz bekleyin ve ne soğun ne de sıcak olduğu zaman için. Limon bu evrede boğazdaki balgamın azalmasına yardımcı olurken, bal ise boğazı sarıp yumuşamasını sağlayacaktır.
 • Fırsatınız olduğu kadar pis havanın olduğu yerlerden uzak durun ve kesinlikle yattığınız ya da bulunduğunuz odayı sürekli havalandırın.
 • Genelde sizlerinde bildiği üzere çorbada böyle durumlarda iyi gelebilmektedir. Özellikler tavuk suyu çorba iyi bir seçenek olacaktır.
 • Bir bardak suya yarım çay kaşığı kadar bir tuz koyun ve karıştırıp gargara yapın, ardından yutmadan tükürün.
 • Bal ile çörek otunu karıştırıp yemeniz de boğaz ağrısına çözüm olacaktır.
 • Bal ile karabiber karışımını tüketmek de çözümler arasında yer alıyor.
 • Boğazınızı yumuşatmak adına çörek otu yağı içebilir, zeytin yağı içebilir ya da zeytin yağını boğazınızın dışına sürerek yumuşatma olasılığını yükseltebilirsiniz.


Evet şimdi de boğaz ağrısı için bitkisel çözümler nelerdir ? sorusuna cevap verelim. 4 çeşit bitki çayı içerek boğaz ağrısı nasıl geçer sorusuna çözüm olabilirsiniz.

 • Boğaz ağrısı için Adaçayı oldukça iyi gelecektir. Aktarlardan bu çaylar temin etmeniz daha iyi olacak olsa da marketlerde satılan Adaçayları da kullanılabilir.
 • Boğaz ağrısı için Papatya Çayı da diğer bir çözüm olarak denenebilir. Marketlerde zaten hazır paketlerde satılmaktadır.
 • Boğaz ağrısı için Meyan Kökü Çayı da boğaz ağrısı çekenlere deva olabilecek bitkisel çözümlerden bir tanesi olarak görülmektedir.
 • Boğaz Ağrısı için Okaliptüs Çayı bir diğer çözüm olarak ağrılarınızın azalmasında oldukça katkı sağlayacak bir bitkisel çözümdür.
İlginizi Çekebilir = Damar Tıkanıklığı Neden Olur Ve Belirtileri Nelerdir ?

Bu tür boğaz ağrısı için evde yapabileceğiniz şeyler mevcuttur. Konular genel olarak sağlıkla ilgili sitelerden araştırılarak alınmış ve kendi yorumumuzla sizlere sunulmuştur. Oldukça etkili yöntemler olduğunu söylemek mümkündür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..