Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

23 Eylül 2019 Pazartesi

Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler

Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler - Kurgu Gücü

Evlilik, her insanın mutlaka gerçekleştirmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesidir. Çünkü insanlar ömür boyu tek başına yaşayamaz. Yaşamları boyunca onlara bir hayat eşi olacak bir insan mutlaka olmalıdır. Evlenip yuva kurmak güzel bir şey tabi ki, fakat bazen insanlar evlendiğine pişman olabiliyor. Bunların sebebi ise kadın ya da erkeğin sorumsuz davranması, eşine vakit ayırmaması, birbirlerine olan saygısının olmaması ve birbirlerine olan sevginin kaybolmasından dolayı evlilikler bozulabiliyor. Gelin şimdi evlilikte önemli olan durumlar neler onlardan bahsedelim.Evlilikte uygulanması gereken altın kurallar vardır ki bu kurallar sayesinde ailenizi koruyabilir ve huzurlu bir aile olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Erkekler çoğu zaman evliliğe yakın bakmasa da kadınlar evlenme durumunu daha çok isterler ve huzurlu bir aile kurmak isterler. Evliliğinizin sürdürülebilir bir hal alması için her iki tarafında yapması gereken durumlar vardır. İşte bu durumları sizler evlilikte uyulması gereken altın kurallar olarak sunacağız.Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler

İlk olarak eşinize saygı duymayı bilin. Onun kararlarını dinleyip ortak yol bulmaya çalışın. Benim istediğim olacak değil de her iki tarafında kırılmadan olması gereken yolu bulun yani uzlaşın. Kadın çalışmak isterse buna saygı duyun fakat siz evinizin geçimini sağlayabilecek kadar bir miktar alıyorsanız, bir bayanın çalışması bu zaman koşullarında oldukça sıkıntı gibi duruyor. Burada kimse yanlış anlamasın. Tabi ki kadınlarda çalışabilir fakat erkek evine bakabilecek miktarda para kazanıyorsa boş yere kadın neden kendini yorup çalışsın ki ? Bu konuda da ortak yol bulup anlaşmanız gerekmektedir. Yani kadın çalışmak istiyorsa ona bir fırsat tanıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir = Kafein Oranı En Yüksek İçecekler Arasında İlk 10 Gıda Maddesi

Evin reisi erkektir diye bir şey olması çok doğru bir şey değildir fakat her şey eşler arasında ortak karar verilerek alınmalıdır. Tabi şöyle bir durumda vardır ki erkekler kadınlara göre daha sert bir yapıya sahip oldukları için evin reisi olma hissi onlara güven vereceğini için onlara evin reisi olduğunu hissettirmeniz evliliğiniz için güzel bir gelişme olacaktır.

Kadın çalışmıyor ise evin günlük işleri gündüz yapmalıdır. Erkekte sonuçta gün içinde çalışacaktır. Bunun ardından akşam sofra kurulmaya başlanırken, sadece kadının sofrayı kurmasını beklemek yerine erkeğin iki tabak alıp sofraya koyması hanımınıza ona yardımcı olduğunuzu göstermiş olur ve ona saygı gösterdiğiniz için hanımınız mutlu olacaktır. Bu da evliliğinizin mutlu sürmesine yardımcı olacaktır.


Evin içinde tek benim dediğim olacak diye bir kural olmamalıdır. Ortak kararlar almayı hedefleyin.

Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler - Kurgu Gücü

Evlilikte uygulanması gereken altın kurallar içinde bir tanesi de cinsel hayat olarak göze çarpacaktır. Cinsel hayatı iyi olmayan bir evlilik bir süre sonra bozulma aşamasına gelebilir. Bu yüzden bu yönde sıkıntılarınızı oturun ve düzgün bir şekilde konuşup halletmeye çalışın. Birbirinizi anlamayı bilin.

Genel olarak eşler hiçbir zaman suçu kendinde aramaz. Her zaman eşi suçludur der.. Fakat bu açı hiç doğru değildir. Çünkü insanların hata bileceği ve bu hataları kabul etmesi gerektiğini kabul edin. Yani kısacası eşinizi değil de kendinizi değiştirmeniz evlilikte uygulanması gereken altın kurallar arasında yer almaktadır. Bir de kendinize şunu sorun; Eşim bana neden böyle davranıyor ? diye bir sorun. Bu sorunun cevabını bulduğunuzda bu konu hakkında çözümler arayın. Gerekirse eşinizle oturup bu konu hakkında konuşun.

İlginizi Çekebilir = Bilim Adamları Meksika Körfezinde Yeni Köpek Balığı Türü Keşfetti

Hayat müşterektir. Bunun farkına varın ve eşlerinizi üzecek durumlardan kaçının.
Tartışmaya başladıysanız ve tartışmanın sonunda onu kıracağınızı düşünüyorsanız, bulunduğunuz yerden hemen uzaklaşın. Bu şekilde eşinizi kırmamış olursunuz. Aradan zaman geçtikten sonra yani tartışmanın alevi sönmeye başladıktan sonra eşinizi karşınıza alıp sakin bir şekilde konuşmayı deneyin.

Evlilik Hayatınızda Uygulanması Gereken Altın Tavsiyeler - Kurgu Gücü

Eşinize vakit ayırın. Tamam gün boyu yorgun olarak işten geliyor olabilirsiniz ama eşlerinize vakit ayırmanız evliliğin altın kurallarından bir tanesidir. Eşinizle oturup sohbet edin. Bunun dışında açıp beraber bir dizi bir film izleyin. Özellikle sohbet etme konusunu ilk planda tutun. Eşinize gününün nasıl geçtiğini sorun. Her iki tarafta eşine gününün nasıl geçtiğini sorması ona değer verdiğini yani onu merak ettiğini hissettirmiş olacaktır. Bu da evliliğin temellerini sağlam atmanıza yardımcı olacaktır.


Erkek kadına kadın olduğunu hissettirmeli, kadın da erkeğe erkek olduğunu hissettirmelidir. Kadınlar ilgi ister. Çünkü duygusaldırlar. Onlara sevdiğinizi söyleyin. Ara ara ufak süprizler yapın. Her zaman olmasa da dışarıda yemeğe çıkarın. Beraber vakit geçirebileceğiniz ortamlar oluşturun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..