Adsense Tıklama Var Kazanç Yok Sorunu İçin 3 Başlıca Sebep - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Kasım 2019 Salı

Adsense Tıklama Var Kazanç Yok Sorunu İçin 3 Başlıca Sebep

Adsense Tıklama Var Kazanç Yok Sorunu İçin 3 Başlıca Sebep - Kurgu Gücü
Adsense Tıklama Var Kazanç Yok Sorunu İçin 3 Başlıca Sebep

Son zamanlarda belki de en çok merak eden sorulardan bir tanesi de Adsense tıklama var kazanç yok nedeni ne olabilir sorusu oluyor. Buna sebep olarak aslında bir kaç neden belirtmek mümkün olacaktır. Adsense reklam verenlerin doğru alıcıya ulaşması adına sistemini oldukça iyi geliştirdi diyebiliriz. Çoğu kişinin reklam firmaları içinde ilk başladığı ya da ilk başvuru yaptığı sitelerden birisi Adsense olduğu göze çarpıyor.Adsense bilindiği üzere Youtube gibi video platformlarında da oldukça tercih edilen bir reklam firması durumunda. Peki Adsense dışında reklam alabileceğim reklam firmaları hangileri diye merak ediyorsanız '' Adsense Alternatif Sitenize Reklam Alabileceğiniz 17 Reklam Sitesi '' adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.Adsense'e başvurup olumlu sonuç alamayanlar için ise '' Adsense'den Onay Alamayanlara %100 Onay Alabilmek İçin 5 Yöntem '' adlı konumuzu da incelemelerinde fayda olabileceğini söyleyebiliriz. Peki ben Adsense'den onay aldım reklamlarımı da Adsense Reklam Politikaları'na uygun bir şekilde eklemesini yaptım ama Adsense tıklama var kazanç yok diyorsanız burada şu sebeplerden dolayı bunu yaşamış olabilirsiniz. İşte bu tıklamaların gösterilmemesinin sık olarak bilinen birkaç nedeni olduğunu söyleyebiliriz.  • Adsense de '' Site Yetkilendirme '' diye bir olay mevcuttur. Eğer bu durumu kullanıyor ve bir siteye reklam yerleştirip o siteyi '' Yetki Verilen Siteler Listesi '' içine dahil etmediyseniz bu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz. O yüzden bu özelliğinizi doğru kullandığınızdan emin olun. Hangi sitelere yetki verdiğinizi görmek istiyorsanız; Adsense panelinize giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden '' Hesap -- Siteler '' şeklinde devam ederseniz yetki verip vermediğiniz siteleri görebilirsiniz.
  • Reklamveren firma ya da kişilerin 1 sentten daha az bir ödeme yaptığı BGBM reklamını görüntülemeniz sonucunda bu durum karşınıza çıkabilir. Yani şu şekilde anlatacak olursak reklamverenler, bir tane reklamın 1000 gösterim sayısına 0,50 Abd doları gibi çok düşük bir tutar ödeme durumu olabilir. Sonuç olarak her bir reklam gösteriminin değerinin 0,0005 Abd doları olmasının beraberinde toplam miktar 0,0045 Abd doları gibi bir gelir karşılığında 9 reklam gösterimi alabilir olmanızdır.
  • Adsense izleme sistemine göre '' Geçersiz Tıklama '' olarak sayılan bazı tıklamalar almanızdan dolayı da bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Makalemize başlarken de belirttiğimiz üzere Google reklamları almış olduğu tüm tıklamaları, reklamveren kişilerin maliyetlerini düşünerek ve bunun beraberinde yayın yapan kişilerin kazançlarını yapay olarak arttırma durumuna karşı izlemektedir. Adsense sisteminde reklam tıklamaları içlerinden bazılar geçersiz sayılabilir fakat bu sistemde görünmeye devam etse de reklamverenlerden bu tıklamalar karşılığında herhangi bir ücret alınmadığı için bu tıklamalara da herhangi bir ücret tabii edilmez.


İşte bu 3 nedenden dolayı aldığınız tıklamalar sizlere gelir getirmiyor olabilir. Bunun dışında ise Adsense tıklama var kazanç yok sorunu için aynı kişilerin sürekli reklamlarınızı tıklıyor olması da Adsense sistemine takılmış olabilir. Bu yüzden tıklamalarınız çok düşük gelir yansıtıyor olabilir ya da hiçte yansıtmıyor olabilir. Çünkü reklamverenlerin doğru alıcıya ulaşması için Adsense sistemi zararlı gördüğü her tıklama için bakiyeleri düşük verme ya da hiç yansıtmama gibi bir durum söz konusu olabiliyor.


1 yorum:

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..