Bilim Kurgu Filmleri Gelecekte Yaşanacak Şeylere İşaret Mi ? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

1 Aralık 2018 Cumartesi

Bilim Kurgu Filmleri Gelecekte Yaşanacak Şeylere İşaret Mi ?

Bilim Kurgu Filmleri Gelecekte Yaşanacak Şeylere İşaret Mi - Kurgu Gücü

Teknoloji ne kadar çok ilerleme kaydederse bilim kurgu filmleri de o kadar efektif sahnelere gebe oluyor. Peki bilim kurgu filmleri gelecekteki yaşama mı işaret ? diye illa ki merak edenler olmuştur. Öyle filmler karşımıza çıkıyor ki bazılarının gerçekte de olabileceğinin kanıtı oluyor.
Daha önce bir kaç yerde okuduğum şeyler doğrultusunda insanlar yorumlarda bilim kurgu filmlerindeki sahnelerin aslında gerçek hayatta da yapıldığını ama bunların gündeme gelmediğinden bahsetmişti. Tabi ne kadar doğrudur bilinmez ama gerçeklik payı olabileceğini düşünüyorum. Yaklaşık 7 sene önce izlemiş olduğum '' İçinde Yaşadığım Deri '' adlı film aslında bana bunun gerçek olabileceğini göstermiş oldu diyebiliriz. Film aslında bilim kurgu kategorisinde değil de gerilim ve dram türünde yer alıyor olsa da içinde bilimsel bir konununda yer aldığını söyleyebiliriz. Kısaca filmin konusunda bahsedersek bir estetik cerrah olan adamın kızına tecavüz edilip kızın ölmesi sonrasında, Cerrahın kızına tecavüz eden adamı bulun ona estetik yapar ve kadına çevirmesi konu alıyor. Yani bu tür şeylerin günümüzde de olabileceği aşikar. Bu sadece basit bir örnek olarak sunulabilir.


Bilim kurgu filmleri gelecekteki yaşama işaret mi ? sorusuna genelleme yapacak olursa her film için bunu söyleyemiyor olsak da bazı bilim kurgu filmleri için bunu söylemek doğru bir seçenek olacaktır. Şunu da söylemeliyiz ki gelecekte nasıl bir yaşam bizleri bekliyor bilemeyiz ama bilimsel olarak yaşanan ve bilinen çoğu şeyin bize yansıtılmadığı gizli olduğu bilgilerinde olabileceğini düşünmeden edemiyor insan. Gelecekte ki yaşamımız bilim kurgu filmlerinde yaşananlar gibi olabilir mi diye net bir şey söylemek ahmaklık olur çünkü her şeyi yaşayarak göreceğiz ve teknolojinin ne kadar çok gelişeceğini bilmeden bu konu hakkında net şeyler söylemenin de doğru olmayacağını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir = Aklınızı Başınızdan Alacak En İyi 300 Bilim Kurgu Filmi İzle

Bilim kurgu filmleri seven biri olarak izlediğim çoğu film içerisinde adeta bir gerçeklik payı olduğunu düşünmüşümdür. Bu da teknolojinin ilerlemesi üzerine de daha çok akılcı gelmeye başlıyor insana. Sonuçta teknoloji ne kadar ilerlerse Tıp ve bilim alanında da gelişmeler o derece artıyor. Bu da insana bilim kurgu filmleri gelecekteki yaşama işaret mi ? sorusunu düşündürmüyor değil. Şahsi fikrime göre tamamen olmasa da filmlerde yaşanan bir çok şeyin ilerleyen uzay çağı zamanına girileceğini ve benzer şeylerin yaşanabileceğine işaret olduğunu düşünüyorum.


Sonuç olarak teknoloji çağı bizi alıp uzay çağına kadar götürebilecek bir düzeye çıkacağı konusunda düşüncelere sahibim. Tabi yaşamımızın ilerleyen zamanlarında neler olacağını net bilemeyiz fakat görünen bazı şeylerden yola çıkarak tahminlerde bulunabiliriz. Bulunduğumuz tahminlerin de olma olasılığı oldukça yüksek dereceye sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir = Doğada Nadir Bulunup Nesli Tükenmek Üzere Olan Hayvanlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..