Renklerin Enerjisi: 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

29 Aralık 2018 Cumartesi

Renklerin Enerjisi: 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi

Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Kurgu Gücü

Bazen öyle anlar olur ki kendimize keşke hayatımıza renk katan bir şey olsa deriz. Aslında burada renk katan dediğimiz zaman aklımıza hemen gökyüzü ya da deniz gibi capcanlı masmavi bir cümbüş gözümüzün önünde canlanıveriyor. Örneğin yemyeşil bir ovanın bizlere kattığı enerji çok farklı çok harika bir şeydir. Peki renklerin bize ne gibi enerji etkisi oluyor ? diye merak edenler için hangi renklerin enerjisinin ne tür bir enerjiyi simgelediğini sizlere hemen açıklıyoruz.Çoğu insan renk dendiği zaman bunun içine siyahı katmaz. Çünkü siyah renginde bir canlılık hissiyatı yok gibi bir şeydir. Hadi hep beraber hangi rengin ne tür bir enerjiye sahip olduğunu inceleyelim.


Renklerin Enerjisi: 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi
RENGİN ENERJİSİ MAVİ
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Mavi - Kurgu Gücü

Mavi rengi gökyüzü ve denizinde rengi olmasıyla beraber ikisine de baktığınızda huzur bir sakinlik hissettiğiniz için mavi rengin sakinleştirici bir etkisi olduğunu söylemek mümkündür. Mavi saflığın rengi olarak bilinir ve bunun beraberinde ağrıları bile en aza indirdiği konuşulmaktadır. Genel olarak mavi rengi seven kişiler dinginlik, sakinlik ve huzur gibi hissiyatları adeta içlerinde yaşayanlardır.


RENGİN ENERJİSİ PEMBE
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Pembe - Kurgu Gücü

Ne demişler Pembe gönlüm sende.. Sevgi, masumiyet, sakinlik ve saf/duruluğun rengi olarak tanımlamak çok doğru olacaktır. Genelde küçük kızların en çok sevdiği renk olan pembe bir çok yetişkin kızında sevdiği renk olarak göze çarpıyor. Ruhunuzu dinlendiren iyileştirici bir etkiye sahip bir renk diyebiliriz. Pembe rengi enerjisiyle bunalımı atlatma olayı da Kylüe Minouge ve Britney Spears gibi ünlülerin test edip onayladığı bir şey diyebiliriz.RENGİN ENERJİSİ YEŞİL
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Yeşil - Kurgu Gücü

Yeşil bir nevi insanı motive eden kendine getiren bir renk konumundadır. Özellikle yaz aylarında ayakkabı çoraplarımızı çıkartıp çimene toprağın üstüne çıkarak elektrik enerjisini veririz. Bu sayede bir rahatlama hissederiz. Yeşil aslında bir nevi uyumun rengi olarak adlandırılabilir. Yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. Yeşili her daim sevin ve doğamızı her zaman koruyun ki enerjimiz ve güzellikler hiç yok olmasın. Bazen insanlar sinirli olabilir ve böyle durumlarda size en iyi gelecek şey ise yeşildir yani huzur ve uyuma gibi gereksinimleriniz varsa ağaçlarla dolu yemyeşil bir ormana ya da parka gitmeniz sizi rahatlatacaktır.


RENGİN ENERJİSİ TURUNCU ve KIRMIZI
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Turuncu & Kırmızı - Kurgu Gücü

Ben neşeli biri olmak istiyorum diyorsanız Turuncu renginin enerjisi tam size göre. Bugün oldukça halsiz, hasta, yorgun ve bitkin bir halde misiniz? Buna iyi gelebilecek en güzel çözümlerden bir tanesi Turuncu ve Kırmızı renkli kıyafetlerinizi giymek olacaktır. Bu sayede kendinizi neşeli yapmanın yanı sıra çevrenize de neşe saçabileceksiniz. Tabi yaşam uzmanlarına göre bu iki renge oldukça dikkat etmelisiniz. Neden mi ? Sinirli ve gergin bir zamanda kullanırsanız kötü sonuçlar doğurabilir..RENGİN ENERJİSİ MOR
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Mor - Kurgu Gücü

Uyku problemi yaşayanlar için mor rengi tam bir deva diyebiliriz. Çünkü gevşetici bir özelliğe sahip olması sayesinde uykunuzun gelmesinde birebir olabilir. Meditasyon yapan kadınlar için oldukça iyi bir renk olduğunu söyleyebiliriz.


RENGİN ENERJİSİ SARI
Renklerin Enerjisi- 6 Müthiş Rengin Bize Kattığı Harika Enerji Etkisi - Sarı - Kurgu Gücü

Sarı gül de olan ayrılık manası renk konusunda geçerli değil gibi duruyor. Çünkü sarı renginin enerjisi bizlere mutluluk ve sevinç veriyor. Sarı renk zekanın rengi olarak bilinir ve genelde sarı fosforlu kalemler de bu yüzden çok tercih edilir. Genel olarak konsantrasyon attırıcı ve odaklanmayı sağlayıcı bir özelliği vardır.


Evet sayın ziyaretçilerimiz kısaca renklerin enerjisi bu şekilde özetlenebilir. Bazen renklerin hayatımızda olması bizler için muhteşem bir şey olduğunun kanıtı belki de bu konumuz olabilir. Bizleri illaki bir renk tanımlar. Peki sizin renginiz hangisi ? Hangi rengi hayatınızda daha çok tercih ediyorsunuz?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..