Sayfanın Sağına Ve Soluna Reklam Alanı Eklemek İçin 4 Basit Kod - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

17 Aralık 2019 Salı

Sayfanın Sağına Ve Soluna Reklam Alanı Eklemek İçin 4 Basit Kod

Sayfanın Sağına Ve Soluna Reklam Alanı Eklemek İçin 4 Basit Kod

Bir web siteniz var ve reklam alanları eklemek için tam bir kod bilgisine sahip değilsiniz. O zaman bu konumuzda sizlere sayfanın sağına ve soluna reklam alanı eklemek için gerekli kodları paylaşacağız. Bu konu hakkında bir sürü sitede çeşitli bilgiler sunulmuştur. Kimileri uzun uzun kodlar paylaşırken kimileri ise kodları kısaltarak sizlere sunmuşlar. Ben de sizler işinizi kolaylaştırmak adına direk kodu daha kısa tutup fazlalıklardan kurtararak paylaşım yapacağım.Sayfanın sağına ve soluna reklam alanı eklemek aslında reklam alanlarının yetersiz kaldığı anda bizlerin oldukça işine yarayacak kodlar olmaktadır. Misal bir web sitenizin olduğunu ve çoğu yere reklam alanı yapmışken sağ ve sol tarafa bir türlü sabit ya da kayan reklam alanı ekleyemediniz. İşte bu durumda yapmanız gereken aşağıda verdiğimiz kodları uygun yerlere eklemeniz olacaktır. Blogger kullanıcıları direk kodları, yerleşim alanından html gadgetı ekleyerek yapabilirler.Sayfanın Soluna Kayan Reklam Alanı Eklemek İçin Kod

<div id="soldakayan" style="position: fixed; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;"> 
REKLAM Kodu Buraya Yazılacak
</div>


Sayfanın Sağına Kayan Reklam Alanı Eklemek İçin Gerekli Kod

<div id="sagdakayan" style="position: fixed; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;">
REKLAM Kodu Buraya Yazılacak
</div>


Sayfanın Soluna Sabit Reklam Alanı Eklemek İçin Gerekli Kod

<div id="soldasabit" style="position: absolute; left: 0px; top: 0px; z-index: 1;">
REKLAM Kodu Buraya Yazılacak
</div>Sayfanın Sağına Sabit Reklam Alanı Eklemek İçin Gerekli Kod

<div id="sagdasabit" style="position: absolute; right: 0px; top: 0px; z-index: 1;">
REKLAM Kodu Buraya Yazılacak
</div>


Evet arkadaşlar işte bu 4 kod ile sayfanın sağına ve soluna reklam alanı eklemek artık çok basit. Şimdi daha önce karşılaşan sorunlardan bir tanesi de genelde bu tür reklamları eklediğimizde mobilde sıkıntılar çıkabiliyor. Bunun için temanızın mobil uyumlu olmasına mutlaka dikkat edin. Temanız mobil uyumlu olmaz ise eklediğiniz reklam alanları mobil görünümüzde içeriklerinizi kapatacaktır. Bu sorunu gidermek için '' Blogger Mobilde Görünmesini İstemediğimiz Gadget Gizlemek '' adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.


Bunun dışında şunu da söylemeden yapamayacağım: Çoğu web site sahibi Adsense ile iş birliği yapmaktadır. Bunun sonucunda da sitenizde reklamlar elbet yer alıyor. Konumuzda belirttiğimiz sayfanın sağına ve soluna reklam alanı eklemek, Adsense tarafından uyarılmanıza neden olabilmektedir. Uyarıları kesinlikle ciddiye alıp Adsense reklamınızı mümkün olan en kısa sürede kaldırmanızda fayda olacaktır. Bunu tamamen bilgi amaçlı belirtiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..