Deney - Splice Konusu, Oyuncuları: 2010 Bilim Kurgu Filmleri - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

27 Nisan 2019 Cumartesi

Deney - Splice Konusu, Oyuncuları: 2010 Bilim Kurgu Filmleri

Deney - Splice Konusu, Oyuncuları: 2010 Bilim Kurgu Filmleri - Kurgu Gücü

Deney orijinal adıyla Splice konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, Türkçe dublaj full hd film izle olarak sunulan Deney filmi ne zaman vizyona girmiştir, yönetmeni kimdir? Yabancı filmler kategorisinin bilim kurgu filmleri türünde olan Deney filmi hakkında tüm detayları elimizden geldiği kadar film incelemeleri adı altında sizler için ele almaya çalıştık..2009 senesinde vizyona giren fakat 23 Temmuz 2010 tarihinde gösterime giren Deney, tam tamına 1 saat 47 dakikalık bir bilim kurgu deneyimi sunan ve ailecek film izle keyfi sunan harika bir filmdir. Ayrıca bilim kurgunun yanı sıra korku filmleri türünü de içinde barındırıyor. Yönetmen koltuğunda Vincenzo Natali oturuyor. Fransa ve Kanada yapımı olan Deney filminin başrollerinde Sarah Polley, Adrien Brody ve Delphine Chaneac gibi isimler bulunuyor. Filmin senaryosunu yönetmenliğini de yapan Vincenzo Natali, Doug Taylor ve Antoinette Terry Bryant birlikte kaleme almıştır. Yapımcılığını ise Steven Hoban üstlenmiştir.Deney Filmi Oyuncuları

Deney filmi oyuncuları kimler ve hangi rolde yer almış diyecek olursanız ondan da kısaca bahsedelim. Türkçe dublaj film izle olarak izleme imkanınız olan filmin Elsa rolünü Sarah Polley, Clive rolünü Adrien Brody, Dren rolünü Delphine Chaneac, Gavin rolünü Brandon McGibbon, Barlow rolünü David Hewlett, Melinda Finch rolünü Amanda Brugel ve son olarak genç Dren rolünü ise Abigail Chu canlandırmıştır.


Deney Filmi Konusu
Deney - Splice Konusu, Oyuncuları: 2010 Bilim Kurgu Filmleri - Kurgu Gücü
Deney film konusu ne diye merak edenler için film izle keyfi yaşamadan önce bilgi edinmeniz adına kısaca açıklayalım. Bilimsel çalışmalarda ve teknoloji dünyasında Elsa ve Clive oldukça bilgili kişilerdir. Bu ikilinin uzmanlık dalları ise farklı yaşam formlarının DNA birleşimini yapıp melez canlılar ortaya çıkartmak yani DNA kopyalamaktır. Birbirine aşık olan bu ikili kendi aşkları dışında bilime de bir o kadar aşıktır. Hayvanlar dışında artık çalışmalarını bir ileri seviye olan insan DNA'sını kopyalamaya kadar ileri götürmek isteyen ikiliye, bu deney için sponsor olan yani finans sağlayan kişilerin insan DNA'sını kopyalama olayına karşı çıkmaktadırlar. Tabi Elsa ve Clive her ne kadar bu karara karşı çıkılsa da projeyi gizliden yürütme kararı alarak büyük bir işe girişirler.


Yaptıkları gizli deney sonucunda ortaya Dren adında melez bir mahluk çıkar. Dren adındaki melez mahluk normal insanların bebeklerine göre kat kat hızlı büyür ve birkaç ay içinde resmen yetişkin bir insan halini alır. Deney filminin konusun devamında Elsa ile Clive her ne kadar deney ürünü bir yaratık olsa da insan ile hayvan karışımı olan Dren'i kimsenin görmediği yani gözlerden oldukça uzak yerde tutmaya çalışırken aralarında muhteşem bir duygusal bağ olur. Tabi ilerleyen zamanlarda Dren, Elsa ve Clive çiftine hem çılgın bir hayal yaşatmış olurken hem de resmen büyük bir kabus olacaktır.


Film Eleştirisi/Yorumu
Ben bilim kurgu filmleri seviyorum diyenlerin ailecek film izle keyfi sürmek isteyenlerin zevkle izleyecekleri bir film olan Deney, yeri gelecek şaşırtacak yeri gelecek duygusal anlar yaşatacak. Uzun zaman önce Türkçe dublaj film izle olarak izlediğim film, geçenlerde hangi filmi izlesem derken denk geldi ve dedim baya uzun zaman oldu hafızamı tazelemek adına tekrar izleyeyim dedim. Beğendiğim bir film olduğu için tekrar izledim ve gerçekten o zaman izlediğim filmden aldığım heyecanı tekrar izlediğimde yine aldım dersem yanlış demiş olmam. Sizlere de arkadaşlarınızla ailenizle film izle keyfi yapabilmeniz adına seyredebileceğiniz bir diyerek mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğim filmlerden bir tanesidir.1 yorum:

  1. Seneler önce izlemiş olduğum Deney filmi gerçekten harika bir filmdi. Tavsiye ederim.

    YanıtlayınSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..