Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Yapılacak 6 Hamle - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

19 Ağustos 2019 Pazartesi

Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Yapılacak 6 Hamle

Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Yapılacak 6 Hamle - Kurgu Gücü

Bir işletmeniz var ve işletmenizin google haritalarda ilk sırada çıkmak için ne gibi yollar izlemesi gerektiğini bilmiyorsunuz. İşte bu konu tam size göre. Neden mi? Çünkü google haritalarda yükselme ve işletmenizi google haritalarda öne çıkmak için ne gibi yollar izlemeniz gerektiğini en ince detayına kadar sizlere sunacağız.İşletmenizi google üzerindeki standart sıralaması oldukça önemli fakat google haritalarda öne çıkmak bir o kadar da önem arz ediyor. Google haritalarda siz işletmelere sunulan "Google Benim İşletmem"i kullanarak işletmenizi üst sıralarda gösterme şansınız olacaktır. Onun dışında sizlere bu makalemiz içerisinde işletmenizi google haritalarda yerel arama sonuçlarında en başta çıkarmak adına google emmi tarafından belirlenen sıralama teknikleri ve faktörleri paylaşarak bilgi edinmenizi ve işletmenizi üst sıralara taşımanıza yardımcı olmaya çalışacağız.Şöyle bir durum vardır ki, yerel arama sonuçları genel olarak aranılan işletme adresini veya işletmelere yakın yerlerde ikamet eden kullanıcılara görünmektedir. Arama motorları genel olarak bir arama yapıldığında google haritalarda konuma göre hareket ederek gösterim sağlar. Tabi dediğimiz gibi genel olarak dediğimiz için bazen bunun tersi durumlar olabilir.


Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Yapılacak 6 Hamle


Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Konum Doğrulama Şart!
Bir işletmenin google haritalarda ilk sırada çıkmak gibi bir hedefi varsa mutlaka konum doğrulama yapması gerekiyor. Yani google tarafından işletmenin konumunun doğrulanması önem seviyesi olarak oldukça yüksek bir seviyededir. Konum nasıl doğrulanır diyorsanız, hemen google'a "Google Benim İşletmem" yazıp orada işletmenizi oluşturun. Ardından hemen giriş yapın ve işletmenizin açık adresini yazarak işlemlere devam edin. Muhtemelen işletmenizin bulunduğu kısıma kırımızı bir işaret koyacaksınız. Kategorilerden işletme kategorisini seçmeniz gerekiyor. Devamında web site adresinizi ve telefon numaranızı girin ve işlemlerinize devam edin..Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Mutlaka Fotoğraf Ekleyin
Google haritalarda öne çıkmak için işletmeniz ile alakalı resimler ekleyin. Bu resimlerin kullanıcı için ilgi çekici olmasına ve özellikle doğru bilgiyi sunduğuna emin olun. Yani kandırmaca içerikler her zaman sizlere olumsuz sonuç olarak geri dönecektir. İşletmenizin ürünlerini ve hizmetlerini iyi anlatan resim eklemeye özen gösterin. Misal bir bisiklet satıcısı olarak işlem yapıyorsunuz fakat elinizde olmayan sırf gösteriş amaçlı bir başka bisikleti eklerseniz bu size olumsuz sonuç doğuracaktır. Fotoğraf uzantılarınız PNG veya JPG olursa daha iyi sonuçlar alırsınız. Fotoğraflarınız mutlaka 10 KB ile 5 KB arasında 720 piksel olması oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir = Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı

Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Bilgilerinizi İyileştirin
Google haritalarda yükselme her işletme için önemli olduğu için bölgesel aramalarda önde çıkmak için "Google Benim İşletmem" de yer alan bilgilerinizi mutlaka iyileştirmeniz gerekiyor. Yani işin özü şudur ki " Google Benim İşletmem" de yer alan bütün bilgilerin en ince detayına kadar doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemlidir.


Google Haritalarda Öne Çıkmak İçin Yorum Yaptırın ve Cevap Verin
İnsanlar bir film izlerken bile mutlaka yorumlara bakarak hareket ederler. Çünkü o durumu deneyimlemiş insanların yorumları oldukça önemlidir. Misal ben bir film izlemek istediğim zaman yapılan yorumlara mutlaka bir göz gezdiririm. Bu durum alışveriş ve yiyecek hizmetleri için de geçerlidir. Misal internet üzerinden bir ayakkabı alacağım zaman yapılan yorumlara bakar ve konfor derecesini algılamaya çalışırım. İşte bu nedenle google haritalarda ilk sırada çıkmak isteyen bir işletmenin sizden yapılan alışverişler sonrasında memnun kalan kullanıcıların yorum yapmasını sağlayın. Google haritalarda yorum yapıldığında insanlar yorumlara bakacak ve sizin işletmenizi o şekilde değerlendirecektir. İşte bu yorumlar sayesinde de işletmenizin google haritalarda yükselme şansı ve arama sonuçlarındaki popülaritesi oldukça artacaktır.Google'ın politikalarını ihlal etmeden yorum yapılması adına kampanyalar düzenleyin. Bunun dışında işletmeniz hakkında yapılan kötü ve olumsuz yorumlar için de mutlaka dikkat etmenizde fayda vardır. Tanıdığınız kişiler işletmeniz hakkında kötü yorum yaptıysa onlar ile iletişime geçin ve kaldırmalarını rica edin. Yok eğer kaldırmazlarsa kesinlikle ters tepki verip onlara sizde kötü cevaplar vermeyin. Bu durum işletmenizin kötü bir algı içine girmesine neden olur. Ben google haritalarda ilk sıralarda çıkmak istiyorum diyorsanız yapılan kötü yorumlara kurumsal ve tatlı bir dille problemlerin en kısa bir zaman içerisinde çözülmeye çalışılacağını ve yaşanılan durumdan dolayı üzüntünüzü belli eden cevaplar verin. Yani müşteri veli nimettir diyerek onlara iyi niyetinizi gösterin.


Google Haritalarda İlk Sırada Çıkmak İçin Çalışma Saatlerinizi Doğru Girin
Bir işletmenin bilgilerinin doğru olması google haritalarda ilk sırada çıkmak için en önemli noktalardan bir tanesi olduğunu söylemiştik. İşte bu nedenle ben google haritalarda öne çıkmak istiyorum diyen bir işletme mutlaka ve mutlaka çalışma saatlerini doğru bir şekilde girmelidir. Çünkü potansiyel müşteri kazanmak istiyorsanız müşterilerin sizin çalışma saatlerinizin tam olarak ne olduğunu bilmeli.


Google Haritalarda Sıralamaları Faktörleri
Konumuzun en başında sizlere konuma göre aranan içerik google haritalarda size sunuluyor demiştik ve bazı durumlarda ise bu durum değişebiliyor demiştik. İşte bu durum google haritalarda sıralama faktörlerinden biri olan "Alaka Düzeyi" ile alakalıdır. Google'nin örümcek ağı yani algoritması uzakta yer alan bir köfteciyi size yakın olandan daha alakalı bulduğu için aramalarınızda bunu google haritalarda üst sırada gösterebilir. Yani Alaka Düzeyi google arama sonuçlarında en önemli faktördür diyebiliriz. Bir işletme ne kadar çok tanınıyorsa ve ne kadar büyük bir marka değerine sahipse google arama sonuçlarında da üst sıralarda yer alacaktır. Yani önem ve marka değeri de oldukça önemlidir. Son olarak şunu da ekleyelim, uzaklıkta google arama sonuçlarında oldukça önemli bir etkendir. Eğer ki kullanıcı arama yaparken herhangi bir konum belirtmezse, google otomatik olarak kullanıcının bağlandığı konumu değerlendirerek sonuçlar çıkartacaktır.Artık google haritalarda yükselme şansınız oldukça yüksek. Çünkü bu işlemleri kusursuz bir şekilde yaparsanız işletmenizi google haritalarda ilk sırada çıkmak adına büyük bir gelişme göstermiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir = 13 Sayısı Gerçekten Söylenildiği Kadar Uğursuz Bir Sayı Mıdır ?

2 yorum:

  1. Google haritalarda ilk sırada çıkmak gerçekten bir işletme için oldukça önemli. Özellikle her şehre çalışıyorsa..

    YanıtlaSil
  2. Verdiğiniz bilgiler sayesinde google haritalarda ilk sayfada çıkıyoruz çok sağolun

    YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..