Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

13 Ağustos 2019 Salı

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Google ilk sayfada çıkmak için belki de hepimiz bir çaba içerisindeyiz. Ne gibi yollar bulsak da ilk tercih edilen, en çok ziyaret edilen sitelerden bir tanesi olsak diye durmadan arayış içindeyiz. Bizlerde düşündük ki google'da ilk sayfada olmak adına ne gibi yollar olduğunu dilimizin döndüğü kadar sizlerle paylaşalım dedik. Peki google da ilk sırada çıkmak gerçekten bu kadar önemli mi? Google'da ilk sırada nasıl çıkılır? Google'da ilk sıralarda çıkmak, Google aramalarında ilk sayfada çıkmak, Google'da ilk sırada çıkmanın yolu gibi konulardan bahsedeceğiz.
Bildiğinizi üzere bir konu üzerinde google ya da herhangi bir arama motorunda arama yaptığımızda genel olarak ilk sırada çıkan sonuca tıklıyoruz. Eğer ki o ilk sıradaki sonuç bizi tatmin etmezse diğer sonuçlara da göz atıyoruz. Özellikle ilk sayfadaki sonuçlara daha çok ilgi gösteriyoruz. İşte bu nedenle de biz site sahipleri, kullanıcıların arama yaptıklarında kendi sitemizin google'da ilk sırada çıkmanın yolu ne olduğunu sürekli arayış içinde oluyoruz. İşte bu arayış içinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Bu noktalara dikkat edildiği taktirde google ilk sayfada çıkmak oldukça kolayla olacak.


Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO DetayıKonu Başlığı İlgi Çekici Olmalı

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin İlgi Çekici Başlık - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Bir makalenin google'da ilk sayfada çıkmak adına yapılabilecek en önemli noktalardan bir tanesi de başlığınızın etkileyici olmasıdır. İnsanların ilgisini çeken bir başlık yazmanız konunuza daha çok okunma sağlayacaktır. Ayrıca başlıklarınızda rakamsal değerler kullanırsanız bu google'da ilk sayfada çıkmak için oldukça etkili bir yol olacaktır. Çünkü google'ın algoritması bu tarz şeyleri oldukça çok sever. Bu konuyu örneklendirecek olursak, "blog açmanın yolları" mı yazdığınızda ilginizi çeker yoksa bizim konumuz olan "Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Hatta Ayda 20.000 TL Kazanabilirsin" adlı başlık mı ilginizi çeker? tabi ki de bizim başlığımızın ilgi çekme olasılığı daha yüksek. Çünkü ayda 20 Bin TL kazanmak gerçekten herkesin isteyebileceği bir şeydir. Yani bu da size google'da ilk sayfada çıkmak adına oldukça büyük bir imkan sağlayacak. Bunun yanısıra başlık uzunluğu en fazla 70 karakterle sınırlı olmalıdır.


Kullanıcıya Doğru Bilgi Sunmak

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Kullanıcıya Doğru Bilgi Sunmak - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
İnsanlar elbette internet üzerinde her zaman doğru bilginin olduğu siteleri ziyaret ederler. Çünkü kendinizi yerine koyun ve yanlış bir bilginin olduğu siteyi tercih etmek mi doğru olur yoksa doğru bilginin sunulduğu bir site mi? Örneğin Bursaspor - Galatasaray maçının özetini izlemek istiyorsunuz.Google'ye yazdığınızda tabi ki de google ilk sayfada çıkmak ve google ilk sırada çıkan adrese tıklarsınız. Tıkladınız ve siteye girdiğiniz maçın videosunun olmadığını görünce elbette anında siteyi terk edersiniz. İşte olay bundan ibaret. Google'da ilk sırada çıkmanın yolu arasında mutlaka ve mutlaka kullanıcılara doğru bilgi sunmak ile başlar. Bunun yanı sıra google'ın algoritması bilginin doğru olup olmadığını eskiden pek algılayamıyordu fakat artık öyle akıllı bir hale geldi ki bilginin doğruluğu oldukça önem arz ediyor.


Site İçerisinde Gezintiyi Kolaylaştırmak

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Site İçinde Gezintiyi Kolaylaştırma - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Google'da ilk sayfada çıkmak için diğer bir yol ise sitenizin içerisinde gezintiyi kolaylaştırmak ve kelimeleri linklendirmek olacaktır. Bozuk linklerin olduğu bir site elbette tercih edilmez. Düşünsenize tıkladığınız linkin eror verdiğini. İşte bu oldukça kötü bir durum. Google'da zaten bozuk ve çalışmayan linklerin olduğu sitelerin cezasını google ilk sayfada çıkmak değil neredeyse son sayfalara göndererek kesiyor. Bunun beraberinden kullanıcının yazdığınız yazıyı okuduktan sonra diğer konularınıza göz atabilmesi için onlara olanak sağlayın. Örnek verecek olursak şu konuda ilginizi çekebilir ya da bu konuyu da beğeneceğinizi düşünüyoruz gibi yönlendirici içerikler/linkler paylaşın. Site içerisinde gezinti oldukça önemli SEO ayrıntılarından bir tanesidir.


En Çok Aranan Anahtar Kelimeler İle Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Oluşturma

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
SEO bakımından oldukça önem taşıyan özelliklerden bir tanesi de anahtar kelime kullanımı desek doğru olacaktır. Yani ben google'da ilk sayfada çıkmak için ne yapmam gerekiyor diyorsanız, elbette sağlam SEO yapmanız gerekiyor ve bu da uzun kuyruklu anahtar kelime planlamasıyla oluyor. Daha önce yazdığımız "Makalelerde Anahtar Kelime Kullanmak Sitenizi Üst Sıralara Çıkarır" makalemize mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Anahtar kelime kullanımı hakkında iyi bilgiler mevcuttur.Yazacağınız bir konuda anahtar kelimeyi belirlemeniz için google aramalarından yardım alabilirsiniz. Misal konumuzdan örnek verecek olursak, google ilk sayfada çıkmak adlı konumuzu googleye yazıyoruz ve yazarken google bizlere çeşitli uzun kuyruklu anahtar kelimeler sunuyor. İşte bu anahtar kelimeleri kullanarak makalelerinizi yazmaya özen gösterin. Çünkü google orada sizlere genel olarak en çok aratılan kelimeleri sunuyor. Yani dememiz o ki google aramalarında ilk sayfada çıkmak için yapmanız gerekenlerden bir tanesi de uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir.


Özgün İçerik Olmalı - Kopyala Yapıştır Asla Olmamalı

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Özgün İçerik - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Google'da ilk sayfada çıkmanın yolu arasında özgün içerik oldukça önemlidir. Özgün içerik nedir nasıl yazılır ben bilmiyorum diyenler için "Özgün İçerik Kavramı Hakkında Bilinmeyen Aramızda Kalsın Sırları" adlı konumuza bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. SEO bakımından yani google ilk sayfada çıkmak için en önemli noktalardan bir tanesi de elbette yazdığınız yazıların özgün olmasıdır. Yani doğal olmayan kopyala/yapıştır içerikler paylaşarak google'ı kesinlikle kandıramazsınız. Çünkü dediğimiz gibi google eskisi gibi değil ve algoritması oldukça akıllı. İşin kısacası ben google aramalarında ilk sayfada çıkmak istiyorum diyorsanız içeriklerinizin özgün olmasına özen gösterin.

İlginizi Çekebilir = Blogger'ı Wordpress'e Taşırken SEO Kaybetmemek İçin Yapılması Gerekenler

Site İçi İçeriklerinizi Optimize Edin

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Site İçi İçeriklerinizi Optimize Edin - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Google aramalarında ilk sayfada çıkmak için en önemli noktalardan bir tanesi de site içeriklerinizi optimize etmek olacaktır. Özellikle resim paylaşımının yüksek olduğu sitelerde mutlaka optimize işlemi yapılmalıdır. Optimize yapılmadığında boyutlar yüksek olacak ve bu sizin sitenizin hızının daha çok düşmesine neden olacak.Tamam belki daha önce yazdığımız konu olan "Site Hızını Artırmak SEO Avantajı Sağlamıyor - Hızı Yavaş Siteler" olsa da mantıken düşündüğümüzde yavaş açılan bir site google ilk sayfada çıksa ne olacak ki, girip bilgiye hızlı bir şekilde ulaşamadıktan sonra.. Bu nedenle site içi içeriklerin optimize edilmesi google ilk sayfada çıkmak için oldukça önemli bir kriterdir.


Site İçi SEO'nuzu Eksiksiz Yapın

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Site İçi SEO Eksiksiz Olmalı - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Site içi SEO da google da ilk sıralara çıkmak adına oldukça önemlidir. Çünkü daha önce de dediğimiz gibi google'ın algoritması çok zeki bir hal aldı ve SEO çalışmasının kaliteli olması sizlere google'da ilk sayfaya çıkmak için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ben SEO uyumlu makale nasıl yazılacağını pek bilmiyorum diyorsanız "SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır - SEO'nun Önemi Nedir" adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.


Güncel Verilerinizi Sürekli Olarak Takipte Kalın

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Konuları Güncel Tutun - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
Değişme olasılığı yüksek olan içerikler paylaştığınızda mutlaka o içeriklerin güncel tutulmasına dikkat edin. Konumuzun başında da yer verdiğimiz başlıkta doğru bilginin google ilk sayfada çıkmak için oldukça önemli olduğunu söylemiştik. İşte benim sitem google'da ilk sayfada çıksın diyorsanız, güncellenme olasılığı yüksek olan içeriklerinizi mutlaka ve mutlaka güncel tutmaya özen gösterin.İlk Sayfa İçin Rekabet Oranlarını Belirleyin

Google İlk Sayfada Çıkmak İçin Rekabet Oranı Belirleyin - Kurgu Gücü
Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
İnternet ortamında sunulan çeşitli araçlarla google ilk sayfada çıkmak için rekabet oranlarını mutlaka belirleyin. Bunu belirlemeniz sizin nasıl hareket etmeniz gerektiği konusunda oldukça büyük bir rol oynayacaktır.


Evet değerli takipçilerimiz google'da ilk sayfada olmak istiyorum diyenler için yapılabilecek en basit noktalardan bahsetmeye çalıştık. Bu söylediklerimizi eksiksiz bir şekilde yapmaya başladığınız zaman google'da ilk sayfada çıkmak için büyük bir adım atmış olacaksınız. Baya bir uğraştıracaktır ama emin olun emeğinizin karşılığını mutlaka alacaksınız. Aldığınızda da bizi unutmaz umarım güzel bir yorumu bize hor görmezsiniz.

İlginizi Çekebilir = Adsense Alternatif Sitenize Reklam Alabileceğiniz 17 Reklam Sitesi
İlginizi Çekebilir = Site Tanıtmak İsteyenlere Muhteşem 5 Marka Değeri Kazandıran Öneri

7 yorum:

 1. Dursun celil15.08.2019 03:32

  Sitemi google da ilk sayfada çıkarmak için bu dediklerinizi uygulayacağım bakalım umarım güzel sonuç alırız

  YanıtlaSil
 2. Çok sağolun kurgu gücü.

  Bir çok konumuz sizin taktikleriniz sayesinde yükselmeye başladı. Google ilk sayfada çıkmak bizim için oldukça önemli

  YanıtlaSil
 3. teşekkürler yararlı yazı olmuş

  YanıtlaSil
 4. Abi adamsın senin sayende yazılarım genelde googleda ilk sayfada çıkıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işinize yaramasına sevindik. Daha iyi yerlere gelmeniz dileğiyle.

   Sil
 5. Muhteşem bilgiler teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..