Hürriyet ve Bumerang'ın Yazar Sitesi Yazarkafe Kapandı mı? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

15 Ağustos 2019 Perşembe

Hürriyet ve Bumerang'ın Yazar Sitesi Yazarkafe Kapandı mı?

Hürriyet ve Bumerang'ın Yazar Sitesi Yazarkafe Kapandı mı? - Kurgu Gücü

Yazarkafe adıyla bilinen Hürriyet ve Bumerang'ın ortak yapımı olan binlerce blog, site vb. internette yazı yazıp makalelerini tanıtma ihtiyacı duyan kişilerin başvurduğu yazarkafe kapandı mı diye oldukça merak ediliyor. Bunun üzerine bizlerde yazarkafe kapandı mı yoksa hala aktif mi olduğundan bahsedelim. Yazarkafe yazarı olmak artık hayal mi oldu? İşte yazarkafe hakkında tüm detaylar.

Yazarkafe kapandı mı sorusuna önce kendi yaşadığım bir olayı anlatarak yanıt vermeye çalışalım. Kurgu Gücü sitemizi ilk kurduğumuz zamanlarda site tanıtma yöntemleri neler diye araştırmasını yaparken araştırmalarımız sonucunda yazarkafe adlı site ile karşılaştım. İşin içinde hürriyette olunca sitemizi tanıtmak adına büyük bir avantaj olarak gördüm. Her neyse kayıt olduk falan ama ilk olarak altın üye olarak atandık ama şöyle bir durum varmış ki, platin üye olmadan içerik paylaşımı yapılamıyordu. Bir süre takipte kaldıktan sonra mail ile sitemizi tanıtan güzel bir yazı yazdık ve yolladık.

İlginizi Çekebilir = Site Tanıtmak İsteyenlere Muhteşem 5 Marka Değeri Kazandıran Öneri

Maili yolladıktan 1 gün sonrasında bize bir mail geldi ve artık platin üye olduğumuz belirtildi. Artık içerik paylaşımı yapabilecektik. Her gün birer tane içerik girmeye başladık. Oldukça da trafik geliyordu diyebiliriz. 1 ay kadar bir süre her gün içerik gönderdik. Sonrasında ise gece 00:00 a gelmeden bir tane ardından 00:00'ı geçince de bir tane daha gönderdik. Ertesi günün sabahında bir baktık ikisi de reddedilmişti. Sonra dedik bir tane daha gönderelim ve gönderdik. Sonrasında yine o da reddedilince bu işte bir sıkıntı var diye düşündük. Daha önce paylaştığımız konuları görüntüle seçeneğine tıkladığımızda bizi hürriyet anasayfasına yönlendiriyordu. Sonrasında mail attık bilgi almak için ama dönüş yapılmadı.Bu durumda anladık ki yazarkafe kapanmıştı. Çünkü yayınladığımız yazıların "yayında gör" seçeneğine tıkladığımızda bizleri direk hürriyet internet sitesine yönlendiriyor olmasıdır. Google amcaya "yazarkafe" yazdığınızda en başta yine yazarkafe adresi çıkıyor ve hemen onun alında ise bumerang sitesinin adresi çıkıyor. Yazarkafe adresine tıkladığımızda bizleri direk hürriyet sayfasına yönlendirirken, bumerang adresine tıkladığımızda ise yazıları paylaştığımız panel çıkıyor. Bu panelde yazılarınız görünüyor fakat dediğimiz gibi yayında gör dediğimizde direk hürriyet anasayfasına yönleniyor.

Yani yazarkafe kapandı mı? sorusuna bu durumda senelerin yazarkafesi artık aktif değil ve paylaşım yapılmıyor. Nedeni nedir net olarak bilinmese de yazarkafe artık yok ve yazarkafe yazarı olmak malesef ki herkes için hayal oldu. Aslında hala aktif olarak bir sayfaları var ama sadece eski paylaşılanları gösteren bir sayfa var ve artık yazı ya da makale paylaşımı yapılmıyor. O adreste "Yazarkafe Boomads" olarak görülmektedir.

Güncelleme Notu: Yazarkafe tamamen kapanmış ve yukarıda verdiğimiz Yzarkafe Boomads linkine tıkladığımızda da hürriyet anasayfasına yönlendiriyor.

İlginizi Çekebilir = Özgün İçerik Kavramı Hakkında Bilinmeyen Aramızda Kalsın Sırları

3 yorum:

 1. Yazar kafe kapanması kötü oldu. Ne güzel yazı paylaşıyordum iyi kitle edinmistik

  YanıtlayınSil
 2. Fakat halen daha üyelikler kabul ediliyor. Platin üye olarak kabul ediliyor..

  İşin enteresan tarafı üyelikler açık fakat sistem kapalı..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet, şuanda ara ara reklam teklifleri sunuyorlar fakat ödemeler konusunda da bazı sıkıntılar var. Tam manasıyla ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değiliz.

   Sil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..