Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

8 Ağustos 2019 Perşembe

Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak

Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak - Kurgu Gücü
Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak
Resmi gazetede yayınlanan bilgiye göre Netflix ve BluTV gibi film sitelerini RTÜK yani Radyo Televizyon Üst Kurulu denetleyecek. Netflix sansür uygulanacak. Resmi Gazete'de RTÜK İsteğe Bağlı Yayınlar İnternet Ortamında Sunumu Hakkında Yönetmelik yayınladı. Peki bu yönetmelik hangi film sitelerini kapsıyor? Netflix, blutv puhu tv gibi film siteleri bu yönetmeliği kapsıyor mu? İşte RTÜK denetiminde olan film siteleri hakkında detaylar...


Yeni yayınlanan yönetmelik doğrultusunda internet üzerinden yayın yapan yurtdışı ya da yurtiçi televizyon kanalları artık RTÜK denetiminde yayın yapacak. B yönetmelik Netflix, blutv ve puhu tv gibi siteleri kapsadığını söylemek doğru olacaktır. Normal televizyon kanallarında uygulanan sansür, artık internet üzerinden yayın yapan film izleme sitelerine de uygulanacak.Yönetmelik ile amaçlanan, televizyon, radyo ve isteğe bağlı yayın hizmetlerinin internet üzerinden sunumu sırasında; gençlerin ve çocukların, zihinsel, ahlaki ve fiziksel gelişimine zarar verebilecek medya, video, resim gibi içeriklerin ebeveyn kontrolünün sağlanması hedeflendi.Yani bu şekil bir tedbir alınmasıyla kötü şeylerin yayınlanmasının önüne geçilecek.

İlginizi Çekebilir = Yasal ve Ücretsiz Film İzleyebileceğiniz 5 Muhteşem Film Sitesi

RTÜK'ten İnternet Ortamında Yayın Lisansı Zorunlu
Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak - Kurgu Gücü
Netflix, BluTV ve Puhu TV Artık RTÜK Denetiminde Olacak
Radyo, Televizyon ve bunun beraberinde isteğe bağlı yayın hizmetlerini sadece internet ortamında sunmak isteyen medya platformları artık RTÜK'ten internet ortamında yayın lisansı almak zorunda olacak. RTÜK, internet yayınları için 3 tane farklı lisans çeşidi olduğunu belirtti.  • Radyo Yayını Sunmak İçin Talepte Bulunanlar - İNTERNET-RD Yayın Lisansı
  • İnternet Ortamında Televizyon Yayını Sunmak İçin Talepte Bulunanlar - İNTERNET-TV Yayın Lisansı
  • İnternet Ortamında İsteğe Bağlı Yayın Hizmeti Sunmak İçin Talepte Bulunanlar - İNTERNET-İBYH Yayın Lisansı


şeklinde lisans almak zorunda olacaklardır.

İlginizi Çekebilir = Film İzleme Siteleri: Hangi Sitelerden Türkçe Dublaj Film İzleyebilirim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..