6 Madde İle Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır Mı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

20 Eylül 2019 Cuma

6 Madde İle Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır Mı

6 Madde İle Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır Mı - Kurgu Gücü
6 Madde İle Ücretsiz Blog Açmak Para Kazandırır Mı
Ücretsiz blog açmak para kazandırır mı sorusu muhtemelen bir çok kişinin arayıp da net bir cevap alamadığı sorulardan bir tanesidir. Hepinizin bildiği üzere blog açarak para kazanmak oldukça popülerleşti. Birçok kişi bu işi para kazanmak için yaparken bazıları ise zevk için yapabiliyor. Peki ücretsiz blog para kazandırır mı? İşte Detaylar..


Bir websitesi kurmak için alan adı, hosting, tema gibi şeyler gerekiyor. Bunlar arasında profesyonel alan adı ve hosting ücretli olurken ücretsiz tema bulma şansımız elbette var. Hosting ve alan adların yani domainlerin yıllık ücretleri oluyor. Yani bir websitesi kurduğunuzda her sene belirli miktar ücret ödemek zorundasınız. Bu para kazansanız da kazanmasanız da ödemeniz gereken bir durumdur. İşte bu nedenle de masrafı hiç olmayan ücretsiz bloglar daha çok tercih ediliyor. Blogger gibi blog sitesi kurma imkanı sunan barındırıcılar sayesinde ücretsiz bir şekilde blog açıp istediğimiz konu üzerinde ilerleme şansımız oluyor. Peki bu ücretsiz blog açmak para kazandırır mı? Daha önce de bu konu hakkında sizlere "Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Hatta Ayda 20.000 TL Kazanabilirsin" adlı yazdığımız konuyu da okumanızı tavsiye ediyoruz.Birçok kişi elbette diyecek ki ücretsiz blog para kazandırmaz... Fakat atladıkları bir nokta var. Sen kaliteli özgün içerik yazar ve siteni sürekli güncel tutarsa ve doğrultusunda içeriğini iyi pazarlarsan ücretsiz blogdan da para kazanırsın. Özgün İçerik hakkında daha fazla bilgi için "Özgün İçerik Kavramı Hakkında Bilinmeyen Aramızda Kalsın Sırları" adlı konumuzu inceleyebilirsiniz. Webmaster aleminde blogspot gibi uzantıya sahip ücretsiz bloglar genel olarak çöp site olarak görülüyor. Nedeni ise temalarının çok basit ve saçma olması olarak görülüyor. Tabi burada da bir nokta atlanıyor. Eskisi gibi sadece ücretli temalar değil ücretsiz temalar bile kaliteli görünme sahipler. Yani ilk bakışta tam bir profesyonel olarak görülüyor.


Ücretsiz Blog Açarak Para Kazanılır Mı?

Bu soruya cevabımı kaliteli içerik ve samimiyet, blogu güncel tutmak, Yorum yapmaya teşvik edin, sosyal medya üzerinde pazarlaması ve SEO'sunu hatasız yapmak gibi başlıklar üzerinden açıklayarak vermek istiyorum.


Kaliteli İçerik Üretmek ve Samimi Olmanız Şart!

Ücretsiz blog para kazandırır mı soruna ilk cevap olarak ise içerikleriniz kaliteli olursa neden olmasındır. İnsanlar her zaman içeriği kaliteli olan sayfaları severler. Kopyala yapıştır yapmak yerine kendi cümlelerinizi kullanarak samimi bir dil ile konu hakkında bilgileri ifade ederseniz bu size daha çok kazandıracaktır. Para kazanmayı da geçtik herkes tarafından sevilen biri olmak önemlidir. İnsanlar samimiyete önem verir. Şahsen ben samimi gördüğüm biriyle sürekli vakit geçirmek isterim. Aynı ücretsiz blog olayı da aynı bu olaya benzer. İçerikleriniz ne kadar çok kaliteli olur ve ne kadar samimiyet içerirse kitlenizde o kadar çok olacaktır.Ücretsiz Blogu Güncel Tutmak

Geri kafalı değil ileri düşünür olun. Yani sitenize bir gün içerik girip 10 gün içerik girmemezlik yapmayın. Bir günde 10 içerik gireceğinize Her gün 2 içerik girip 5 güne yayın. Bu size daha fazla avantaj sağlayacaktır. Çünkü blog ya da websitesi işi uzun vadeye dayalı olduğu için ve bunun beraberinde de Dünyanın en büyük arama motoru google.com başta olmak üzere diğer arama motorları güncel olan siteleri severler. Bir gün içerik paylaşıp 10 gün içerik girmeyen sitelerin karnesine ceza kesilir. Yani sizin bir günde 100 içerik girmeniz değil de her gün bir tane de olsa içerik girmeniz daha büyük avantaj sağlayacaktır. He ben her gün 100 içerik girebilirim derseniz o ayrı.
Beraberinde güncellenmesi gereken bütün içerikleri kontrol edip belirli aralıklarla güncelleyin. Google ve diğer arama motorları eski konuların güncellenmesini sever. Çünkü google kullanıcılara doğru bilgiyi ulaştırmayı hedeflediği için güncellenen içerikleri daha çok sever. Tabi seviyor diye de aynı konuları dakika başı güncellemeyin.


Yorum Yapmaya Teşvik Etmelisiniz

Konunuzu ya da makalenizi yazarken kullanıcılara sorular yöneltin. Konularınızı ziyaret edecek kullanıcılar ile empati kurarak konularınızı yazın. Siz olsaydınız nasıl bir makale görmek isterdiniz. Soru sormaktan korkmayın. Cevabı verirken de soru soru sorun ki kullanıcılar da fikirlerini sizle paylaşsın. Çünkü yorumlar konuların tekrar indexlenmesini sağlar ve bu da daha iyi sonuçlar almanıza yönelik iyi bir başlangıçtır. Bunu yaparsanız ücretsiz blog para kazandırır mı sorusuna da birazcık olsun cevap almış olursunuz.


Ücretsiz Blog Konularınızı Sosyal Medyada Pazarlayın!

Sosyal medya o kadar geniş bir kitle ki, orada bir kitle oluşturabilirseniz emin olun her yerden para kazanabilirsiniz. Ücretsiz blogunuzda ele alacağınız konu üzerinden sosyal medya platformlarında kendinize kitle oluşturun. Misal SEO hakkında bilgi vereceğiniz bir blog kuracaksanız, bunun için sosyal medyada o alanla ilgili kişileri araştırıp, iletişim kurun, sohbet edin takipleşin. Bir süre sosyal medya üzerinde takılın ve kitlenizi oluşturduktan sonra kendinize ücretsiz bir blog açıp konu alanınız hakkında bilgilerinizi paylaşmaya başlayın. Paylaştığınız her konuyu sosyal medya paltformlarında da paylaşın. Bu sayede sosyal ağlarda oluşturduğunuz kitleyi sitenize çekmeye başlayacaksınız ve sizlere hit sağlayacaklar. Bu sayede de görüntülenme alacaksınız ve ücretsiz blog para kazandırır mı sorusunun cevabını almış olacaksınız. Beraberinde ücretsiz blogunuzu tanıtmak için "Site Tanıtmak İsteyenlere Muhteşem 5 Marka Değeri Kazandıran Öneri" adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.SEO Çalışmasında Fire Vermemelisiniz!

Aslında ilk başta yapmanız gereken olay SEO çalışması olmalı. Her ne kadar ücretsiz bir blog olsa da SEO çalışması yapıldığında çok iyi sonuçlar alabilir ve google gibi arama motorlarına bu sayede daha rahat ulaşabilirsiniz. Ayrıca "SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır - SEO'nun Önemi Nedir" adlı konumuzu inceleyerek SEO uyumlu makale hakkında bilgi edinebilirsiniz. Site içi ve Site dışı link çıkışlarınızı iyi yapın. Özellikle backlink almak konusunda ve makale içi anahtar kelimelerinizi iyi kullanın. Tabi backlinki de her yerden almayın. "SEO için Siteye backlink alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler" adlı konumuzu inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. SEO hakkında tüm herşey "SEO İpuçları" kategorisinden inceleyebilirsiniz.


SONUÇ
Değerli ziyaretçilerimiz sonuç olarak ücretsiz blog para kazandırır mı sorusuna tabi ki de kazandırır diye cevap verebilir. İşinizi iyi ev eksiksiz yaparsanız ücretsiz daha olsa çok iyi paralar kazanabilirsiniz. Bundan yaklaşık 9, 10 sene önce olsa yok ücretsiz bloglardan para kazanamazsınız derdik ama artık ücretsiz bloglar daha esnek ve daha kaliteli yapılara sahip oldu. Bu sayede bir çok işlevi ücretsiz ve profesyonel olarak gerçekleştirebiliyosunuz. Ben hazırım diyorsanız "Blog Kurmak İsteyenlere Adım Adım Blog Nasıl Kurulur | Görsel Anlatım" adlı konumuzu inceleyerek blogunuzu kurmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1- Google İlk Sayfada Çıkmak İçin En Doğru 9 SEO Detayı
2- Web Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?
3- Hosting Firmaları İçinde En İyi Hizmet Veren 10 Hosting Firması

4 yorum:

 1. ücretsiz blogdan para kazanılacağına beni bile inandırdın hocam. Azimle iş yaparsak olur diyorsun...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Ahmet Bey. Ücretsiz diyip geçmemek lazım. İşi döndüren bizleriz. Her şey bizim elimizde.

   Sil
 2. Abi eline sağlık tam manasıyla ücretsiz blogdan para kazanılabilir diye anlatmışsın

  YanıtlayınSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..