About.me'den Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Eylül 2019 Perşembe

About.me'den Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri

About.me'den Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri - Kurgu Gücü
About.me'den Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri

Alexa sıralaması yüksek olan bir siteden backlink almak özellikle de ücretsiz backlink almak SEO açısından da oldukça önemlidir. Alexa rank açısından da yüksek bir değere sahip olan About.me'den ücretsiz backlink almak sitenizi üst sıralara çıkarmak adına büyük bir hamle olacaktır. Peki About.me'den SEO backlink nasıl alınır? İşte detaylar..

Global alexa sıralamasında 11 bin 740. sırada yer alan İndia'da ise 1677. sırada yer alan About.me'den backlink almak için ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor. Az çok adından da anlaşılacağı üzere CV sitesi olarak görülen About.me'den backlink almak oldukça önemli. Otoriter bir siteden backlink almak demek google üst sıralarda yer almak adına muhteşem bir ilerleme olacaktır. Peki nasıl backlink alacağız, nasıl kayıt olacağız?


About.me Kayıt Olma

 • Her zaman ki gibi "https://about.me" adresine gidin.
 • Sitenin orta tarafında yer alan "Get your free page" - "Ücretsiz sayfanızı alın" seçeneğine tıklayın.
 • Dileyen kayıt formuyla dileyenler ise Facebook ya da Google hesapları ile kayıt olabilirler.
 • Devamında karşınıza çıkan sorulara cevap verip profilinizi tamamlayın.
 • İşte artık About.me sitesine kayıt olmuş oldunuz. Sıra geldi ücretsiz backlink almaya..About.me Ücretsiz SEO Backlink Nasıl Alınır?

 • Genel olarak alınabilecek en basit backlink şu şekilde olacaktır.
 • Kayıt olurken karşınıza son kısımda "Ziyaretçilerinize ne göstermek istiyorsunuz" benzerinde bir soru çıkıyor. İşte bu soruya "Read My Blog" seçeneğini tıklamanız gerekiyor.
 • Tıkladığınızda hemen link yazmanız için bir kısım çıkacak.
 • Ardından hemen site linkinizi oraya yazın.
 • Site linkinizi yazdığınızda artık kendinize ait bir sayfa oluşuyor.
 • O sayfanızda Read My Blog seçeneğine tıkladığınızda sitenize yönlendiriliyor.


İşte bu sayede Alexa sıralaması yüksek olan bir siteden ücretsiz SEO backlink almış oluyorsunuz. Tabi her ne kadar URL  ya da text olarak alınmış olmasa 10 bin civarında global sıralamaya sahip siteden backlink almış oldunuz. Ayrıca About.me üzerinden Nofollow olarak verilen bir backlinktir.


Ayrıca son olarak şunu da belirteyim; "Edit Your Bio" seçeğini yani Bio'nuzu düzenleyin seçeneğine tıklayarak siteniz ile alakalı anahtar kelimeler, ilgi çekici yazılar yazarak backlink için daha fazla katkı sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1- Yelp.com'dan Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri
2- Weebly.com’dan Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri
3- Google, Bing ve Arama Motorlarının Dizine Ekleme Sürecini Hızlandır

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..