Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

18 Eylül 2019 Çarşamba

Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem

Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem - Kurgu Gücü
Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem
Blogger barındırıcısını kullananların kategori oluşturma konusunda sıkıntılar yaşadığı biliniyor. Hiç kod bilmenize gerek kalmadan etiketler sayesinde blogger kategori oluşturma işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Peki nasıl olacak bu kategori oluşturma işi? İşte tüm detaylar..


Bir blogun daha profesyonel olması için kategori oluşturulması oldukça önemlidir. Kullanıcının aradığı bilgiye ulaşabilmesi için bir kategori oluşturulursa daha kolay ulaşım sağlanmış olacaktır. Ayrıca kategorisi olmayan bir blogun ne ile alakalı olduğunu öğrenmekte zor olacağı için sıkıntılar olacaktır. O zaman gelin şimdi sizle beraber blogspot blogunuza kategori nasıl oluşturulur onu anlatalım.

Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur?

 • İlk olarak google hesabınız ile blogger'a giriş yapın.
 • Sol üst kısımda yer alan bloglarınızdan hangisinde Kategori oluşturmak istiyorsanız onu seçin.
 • Tabi bunu yapabilmek için blogunuzda makalelerinizin bulunması gerektiğini unutmayın.
 • Şöyle örnek verecek olursak, misal teknoloji kategorisi açacaksanız teknoloji ile alakalı konularınıza Teknoloji etiketi girmeniz gerekiyor. Etiket eklemeyi bilmeyenler "Blogger Yayın Ayarlarıyla Konuları Artık SEO Uyumlu Yapmak Daha Kolay" adlı konumuza göz atarak yayın ayarları da dahil olmak üzere geniş bilgiye ulaşabilirler.


Yazdığınız makalelerin hepsini oluşturacağınız kategoriyi girdikten sonra yapmanız gerekenler şu şekilde;


 • Blogger yönetim panelinin hemen sol kısmında yer alan "Yerleşim" seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza blogunuzun Gadget alanı çıkacak. Orada blogunuzda hangi alana kategori oluşturmak istiyorsanız oradaki "Gadget Ekle" seçeneğine tıklayın.
Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem - Kurgu Gücü
Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem

Karşınıza ufak bir pencere çıkacak, orada "Etiketler" seçeneğini tıklayın.

Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem - Kurgu Gücü
Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem

 • Açılan sayfada Başlık kısmında yazan Etiketler yerine "Kategoriler" yazın. İsterseniz daha farklı bir şey yazabilirsiniz.
 • Göster seçeneği karşısında genelde "Tüm Etiketler" olarak seçili olur fakat bu kadar fazla kategori olması sıkıntı olacağı için siz "Seçili Etiketler" diyip blogunuza uygun olan kategorileri seçin.


 • Hemen altında yer alan Sıralama seçeneğinin karşısında Alfabetik olarak ya da Sıklığa Göre seçenekleri var, size uygun olan hangisiyse seçin. Ben Sıklığa göre olanı seçmenizi tavsiye ederim.

Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem - Kurgu Gücü
Blogger Kategori Nasıl Oluşturulur? Kodsuz Basit Yöntem

 • Hemen altında bulunan "Görüntüle" seçeneğinin karşısında yer alan "Liste" ve "Bulut" seçeneklerinden bir tanesini seçin. Burada liste görünümü alt alta sıralanır, Bulut ise dağınık bir şekilde sıralanır.
 • Her etiketin içindeki sayının görülmesini istiyorsanız "Her etiketteki sayısını göster" seçeneğinin kutucuğunu işaretleyin.
 • Daha sonra "Kaydet" butonuna tıklayın.
 • En son olarak sağ üst kısımda yer alan "Düzenlemeyi Kaydet" butonuna tıklayın.


Evet sayın takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz blogger nasıl kategori oluşturulur sorusunun cevabını en detaylı bir şekilde vermiş olduk. Kafanıza takılan sorular olursa konumuzun altında yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1- Blogger Yazı İçi Reklam Ekleme: Adsense Reklamları Nasıl Eklenir?
2- Blogger'da Yazının Sağ ve Soluna Adsense Reklamları Ekleme
3- Blogger'dan Wordpress'e Geçmek İçin Yaşadığım 2 Günlük Macera
4- Blogger Üst Bilgi Yerine Logo Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..