Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

13 Ekim 2019 Pazar

Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı

Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı - Kurgu Gücü
Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı
NASA araştırmacıları 2010 senesinde Antartika Kıtası'nın keşfini yapmak için kuyu açıyorlar fakat karşılarına oldukça enteresan bir durum çıktı. Araştırmacıları beklentileri su ve buz görmekken karşılarına çıkan karides benzeri canlı oldukça şaşırttı.


Güney Kutubu'nda yer alan ve dünyanın en güneyinde bulunan Antartika, dünyanın en kurak bölgesi olarak biliniyor. İşte Antartika'da zaman zaman -90 dereceye kadar düşen yaşam koşullarında NASA'da dahil 1000 civarında dünya tarihinden bazı keşifleri ortaya çıkarmak için çabalayan bilim insanları bulunuyor.

NASA, gezegenlerin keşiflerin hakkında bilgi ve fikir sağlamak adına günümüzden yaklaşık olarak 9 sene önce yani 2020 tarihinde Antartika'daki buz kütlesine yaklaşık olarak 200 metre derinliğine sahip bir kuyu açma gereği duydular. Tabi bu kuyu içerisinde ortaya çıkan canlıyı gören bilim insanları oldukça şaşırdı. Bu 200 metrelik kuyunun içine bilim insanları bir kamera soktular ve kamerada görünen karides benzeri canlı, şaşkınlık yarattı. Bir de hareketli olan bu canlı sanki dans edercesine ipin etrafında dolanıyordu. Bilim insanları normalde bu tarz bir durum beklemedikleri ve sadece karanlık, derin ve soğuk bir suyu araştıracaklarını düşündükleri için bu olay şaşırttı.

Bakınız = NASA'nın Uzay Aracı Curiosity, Mars’taki Nehirler Buharlaştı Diyor!

NASA, 200 metrelik kuyunun altına gönderdiği kamera sisteminde bir ilk de yaşandığı söyleniyor. Bu ilk, kamera sistemine ilk defa geri bakan kamera eklenmiş. Bu sayede sistemde 3 kamera bulunması sağlandı. Bu kameraların bir tanesi yana diğer aşağıya bir diğeri ise geriye bakacak şekilde eklenmiştir. Sisteme ilk defa kurulan arka kamera canlı yakalayan kamera oldu.
Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı - Kurgu Gücü
Antartika'da NASA'yı Bile Şaşırtan Buzulun Altındaki Canlı
NASA'nı yaptığı bu araştırmalarda bilim insanları Antartika Kıtası'nda karşılarına çıkan bu şaşırtıcı canlı dışında daha farklı şeyler de buldu. Araştırmacıların bazıları ise Expedition Antarctica'da görev yapıyor. İşte burada 'inanılmaz' bir canlıyla daha karşılaştılar. Bu inanılmaz canlı buz kütlesine yapılan en derin keşifte görülmüştü. Beraberinde ise Antartika Kıtası, 'Başsız Tavuk' gibi görülmemiş canlının keşfinin de yapıldığı bir yer konumunda. Anlaşılan Teknoloji ne kadar gelişirse keşifler de daha fazla artacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir
1- Jüpiter, Güneş Sistemi'nin En Büyüğü Helyum ve Hidrojen Oluşan Gaz Devi
2- Güneş Sisteminin Mavi Devi Neptün Gezegeni Hakkında Genel Bilgi
3- Zula'da Çukur Sezonu Başladı: Sevilen Dizi Çukur Zula'da!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..