Backlink Sorgulama Siteleri: Rakiplerinizin Backlinklerini Öğrenin! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

5 Ekim 2019 Cumartesi

Backlink Sorgulama Siteleri: Rakiplerinizin Backlinklerini Öğrenin!

Backlink Sorgulama Siteleri: Rakiplerinizin Backlinklerini Öğrenin! - Kurgu Gücü
Backlink Sorgulama Siteleri: Rakiplerinizin Backlinklerini Öğrenin!
Backlink sorgulama siteleri arayanlar için kolaylık olması adına bu listeyi hazırlama gereği duyduk. Ücretsiz olarak hizmet veren bu siteler sayesinde rakiplerinizin hangi sitelerden backlink aldığını öğrenebilirsiniz. Tabi geneli tam liste şeklinde vermese de yine de ufak çaplı bir şeyler öğrenebilir isterseniz de hesabınızı yükseltip daha fazla bilgi edinebilirsiniz. O zaman gelin backlink sorgulama aracı olarak kullanabileceğiniz siteleri inceleyelim.


Backlink sorgulama sitesi arayanlar aşağıda yer alan sitelerden rakiplerinin ya da kendi siteleri için hangilerinden backlink aldıklarını kontrol edebilirler.. Ayrıca "Adım Adım Doğal Yollardan Backlink Nasıl Alınır-Backlink Ne İşe Yarar" adlı konumuzu inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.


Ahrefs.com
İnternet yani google amca gibi arama motorlarına backlink sorgulama yazdığınızda ilk sırada çıkan site Ahrefs sitesidir. Normalde ücretli olan bu sitenin yeni kullanıcılar için 7 günlük deneme sürümü bulunuyor. İster bu süre içinde siteyi dener ve hesabınızı iptal edersiniz, isterseniz de ücretli bir şekilde yolunuza devam edersiniz. Yani yedi günlük deneme süresi sonunda hesabınızdan ücret alınır. Siz yedi gün öncesinde hesabınızı silerseniz herhangi bir ücret talep edilmez.
Alexa Sıralaması = Global 5,214 Hindistan'da ise 1,075
Backlink Sayısı: 1,210Moz.com
Belki de backlink sorgulama aracı aradığınızda sizlere en çok tavsiye edilen sitelerden bir tanesi de moz.com sitedir. Diğer adı ise Open Site Explorer olarak bilinmektedir. Siteden backlink kontrolü yapabilmeniz için üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Üyelik oluşturmak ücretsizdir ve belirli bir rakama kadar backlink bilgisi gösteriyor fakat daha fazlasını öğrenmek için üyeliğinizi ücretli olarak yükseltmeniz gerekiyor. Yine de ufak çaplı işlerinizde kullanabilecek en iyi backlink sorgulama siteleri arasında yer verilmesi gereken bir adrestir.
Alexa Sıralaması = Global 5,938 Hindistan'da ise 1,029
Backlink Sayısı: 4,702

İlginizi Çekebilir = SEO ile Uzun Makale Yazmanın Ne Gibi Bağlantısı Var?

Majesticseo.com
Genel olarak ücretli bir site olsa da ufak çaplı backlink sorgulama ihtiyacınızı karşılayabilecek bir site diyebiliriz. Büyük çaplı bir şey düşünüyorsanız majesticseo.com sitesinden ücretli bir hesap ile daha fazla bilgi alma imkanınız var.
Alexa Sıralaması = Global 42,514 Hindistan'da ise 14,333
Backlink Sayısı: 262


Monitorbacklinks.com
30 günlük ücretsiz deneme sürümünün ardından ücreti olan monitorbacklinks.com ile 30 gün ücretsiz bir şekilde hem kendi sitenizi backlink analizini yapabilir hem de rakiplerinizin backlinklerini öğrenip onlardan bir adım önde olabilirsiniz.
Alexa Sıralaması = Global 70,678 Hindistan'da ise 14,724
Backlink Sayısı: 358


Cognitiveseo.com
Backlink analiz siteleri arasında diğer bir site ise cognitiveseo.com sitesidir. Yine diğer siteler gibi ücretsiz deneme sürümü bulunuyor. 7 gün boyunca ücretsiz bir şekilde rakip backlink sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ardından belirtilen fiyat üzerinden ücretlendirileceksiniz. Eğer yedi günlük süre dolmadan hesabınızı iptal ederseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz.
Alexa Sıralaması = Global 54,847 Hindistan'da ise 9,821
Backlink Sayısı: 382Linkresearchtools.com
Genel olarak SEO konusunda bir çok araca ulaşabileceğiniz ve özellikle de backlink sorgulama siteleri arayanlar için güzel bir site desek doğru olacaktır. Kısa bir deneme sürümü mevcuttur ve ardından ücretli olarak yolunuza devam edebileceksiniz.
Alexa Sıralaması = Global 54,775 Hindistan'da ise 10,662
Backlink Sayısı: 408


Backlink sorgulama siteleri arayanlar için 6 site sunduk. Genel olarak backlink analiz siteleri içinde en çok tercih edilen araçlar bunlar.. Özellikle en çok adı geçen ve google amcada da adı ilk sırada çıkan ahrefs ile moz daha çok tercih ediliyor.

İlginizi Çekebilir
1- SEO İçin Siteye Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!!
2- Yelp.com'dan Ücretsiz SEO Backlink Alma Yöntemleri
3- Alexa Rank Sıralaması Yükseltmek İçin 10 Adımda Dev Kılavuz
4- SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır - SEO'nun Önemi Nedir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..