Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

17 Ekim 2019 Perşembe

Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme

Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme - Kurgu Gücü
Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme
Blogger kullanan resimler konusunda oldukça sıkıntı yaşıyorlar. Özellikle de optimize etme konusunda büyük sorunlar yaşıyor. Diğer bir resim sorunlarından olan ya da resimlerine tıklanıldığında daha profesyonel olarak görünmesini isteyenler blogger resimleri lightbox ile göstermek için bir yol arıyorlar. Fakat artık aramalarına gerek kalmadı, çünkü aşama aşama sizlere resimleri lightbox ile göstermeyi nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.

Lightbox Nedir, Ne İşe Yarar?

İlk olarak sizlere nedir bu lightbox sorusuna cevap vererek başlayalım. Kelime anlamlarına baktığımızda Light kelimesi ışık, Box kelimesi ise kutu anlamlarına sahiptir. Bitişik yazıldığında ise yani Lightbox şeklinde yazıldığında ise Hafif Kutu anlamı taşımaktadır. Blogger'da lightbox ise blogunuzda paylaştığınız resimlerinize tıklandığında konunuz üzeride gösterilmesine yarar. Normalde lightbox olarak gösterilmese, resimlere tıklandığında yeni bir sekmede açılıyor resimler..

İlginizi Çekebilir = Blogger Tema Sıkıştırma Nasıl Yapılır?

Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme

  • İlk olarak blogger panelinize giriş yapın. Buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
  • Ardından hangi blog ile işlem yapacaksanız o blogu seçin.
  • Sol tarafta yer alan menüden "Ayarlar" seçeneğine tıklayın.
  • Alt seçeneklerden "Yayınlar, yorumlar, paylaşım" seçeneğine tıklayın.

Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme - Kurgu Gücü
Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme

  • Sağ tarafta açılan alanda "Resimleri Lightbox ile gösterin" yazan yerin karşısındaki "Hayır" yazan seçeneği "Evet" olarak değiştirin.
  • Son olarak sağ üst kısımda yer alan "Ayarları Kaydet" butonuna tıklayın.
  • İşlem bu kadar! Şimdi sitenizde herhangi bir konunuzu açın ve içinde yer alan bir resme tıklayın, olduğunu göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir = Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Örnek Resim
Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme - Kurgu Gücü
Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme

Blogger resimleri lightbox ile göstermek bu kadar basit bir işlemdir. Kimileri blogger resimleri lightbox ile gösterme eklentisi falan filan diyor ama onlara gerek yok. Gösterdiğimiz şekilde düzenleme yaparak resimlerinize tıklandığında daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

1- Blogger'da Gadeget/Sidebar Sadece Ana Sayfada Gösterme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..