Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

12 Ekim 2019 Cumartesi

Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır? - Kurgu Gücü
Blogger Yazı Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?
Blogger yazı tarihi değiştirme genel olarak eski yazılarını öne çıkarmak isteyen kişiler için merak edilen bir konudur. Google üzerinde arama yaptığınızda bu konu hakkında adam akıllı bir cevap olmadığı için sizler için yazı tarihi değiştirmek için ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatacağız..


Blogger Yazı Tarihi Nasıl Değiştirilir

  • İlk olarak blogger panelinize giriş yapın.
  • Hangi yayının tarihini değiştirmek istiyorsanız, o yayının altındaki "Düzenle" seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza yayın sayfanız çıkacak, oradan sağ tarafta yer alan "Program Yap" seçeneğine tıklayın.
  • Genelde "Otomatik" olarak işaretli olan o seçeneği "Tarih ve saati ayarlayın" olarak işaretleyin.
  • Paylaştığınız içeriğinizi açılan o alandan hangi tarihte görünmesini istiyorsanız o tarihi seçin, misal 1 Ekim 2018'de yayınlandığınız içeriği 1 Ekim 2019'da yayınlamak isterseniz o tarihi seçin.
  • Saatini de ister o ani gibi bırakabilir isterseniz de gün içinde otomatik paylaşması için programlayabilirsiniz.
  • Ardından "Tamamlandı" butonuna tıklayın.
  • Son işlem olarak da sağ üstte yer alan " Güncelle" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.


NOT = Eğer ki tarihini değiştirip ilerleyen bir tarihte konunuzu paylaşmak için programlayacaksanız bunun için ilk önce konunuzu "Taslağa Döndür" diyerek yapın. Yok eğer ben şimdiki zamanda hemen paylaşacağım diyorsanız yukarıdaki adımları ilerleyerek devam edin..

Evet değerli takipçi ve ziyaretçilerimiz, artık blogger yazı tarihi değiştirme işleminin nasıl yapılacağını öğrenmiş oldunuz. Bu işlem genelde eski konularınızı öne çıkarmak amacıyla kullanılıyor. Zararı var mıdır? Aslında pek bir zararı olacağını zannetmiyorum ama yine de tarih değiştirmek pek uygun tercih değil gibi duruyor. Çünkü konunuz daha çok görüntülensin istiyor olabilirsiniz fakat bunu yazı tarih değiştirmek yerine güncellemeniz yani konu içine bir kaç yeni şey eklemeniz ya da konunuzun linkini diğer güncel ve alakalı içeriklerde anlamlı bir şekilde paylaşmanız daha çok hit kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir
1- Blogger Yayın Yazı Tarihi Nasıl Kaldırılır?
2- Blogger "Rel=Nofollow" Link Verme Nasıl Yapılır?
3- Blogger Kalıcı Bağlantı Ayarları Yapacaklara Önemli 3 Nokta

1 yorum:

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..