Instagram Threads: Messenger Benzeri Mesajlaşma Uygulaması - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

6 Ekim 2019 Pazar

Instagram Threads: Messenger Benzeri Mesajlaşma Uygulaması

Instagram Threads:  Messenger Benzeri Mesajlaşma Uygulaması - Kurgu Gücü
Instagram Threads:  Messenger Benzeri Mesajlaşma Uygulaması
Facebook'un diğer bir sosyal medya platformu olan Instagram, Messenger'a benzeyen "Threads" adlı uygulamayı çıkardığını duyurdu. Peki yeni Instagram uygulaması Threads ne işe yarıyor, hangi özelliklere sahip? Sadece telefonda mı kullanılıyor yoksa bilgisayara da yüklenebiliyor mu? İşte Instagram'ın yeni uygulaması Threads hakkında tüm detaylar..


Teknoloji geliştikçe elbette yenilikler de dur durak bilmiyor. Dünyaca ünlü en büyük sosyal medya devi facebook'ın diğer sosyal paylaşım platformu olan Instagram, Threads adında yeni bir uygulama çıkarıldığı duyuruldu. Uygulama arkadaşlar arasında özel mesajlaşmaya yarayan ve özellikle Messenger'a benzemesiyle dikkat çeken bir uygulama.

Bildiğiniz üzere facebook'tan sonra dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Instagram, hikaye paylaşma özelliğini de platforma dahil etmesi üzerine Snapchat platformunda kullanıcıları da kendi bünyesine çekmeyi başarmıştı. Şimdi arkadaşlar arasında mesajlaşmaya yaran bir uygulama ile kullanılabilecek. Aynı Facebook ve Messenger'a benzeyen bir uygulama şeklinde Instagram ve Threads birlikte kullanılabilecek.

Bakınız = Twitter Çöktü mü? Twitter'dan İlk Açıklama Geldi

Instagram Threads Özellikleri

Uygulamanın özelliklerinde kısaca bahsetmek gerekirse, uygulamaya ilk girildiğinde karşınıza ön kameranız çıkıyor. İşte bu sayede anında fotoğraf çekip hemen arkadaşlarınıza gönderme imkanınız oluyor. Bu özelliği ile de Snapchat'e benzerliği dikkat çekiyor. Beraberinde Instagram platformunun video ve fotoğraf düzenleme özellikleri de bu uygulama ile kullanılabilecek. Bu özellik aynı DM ile gönderdiğiniz fotoğraflarla aynı özellikte olacak. Diğer bir özellik ise tek kelimeden oluşan durumları emojiler ile birlikte paylaşma imkanınız olacak. Buna ek olarak da isteyenler bunu ayarlayıp arkadaşlarıyla otomatik bir şekilde paylaşabilecekler..


Bildiğiniz üzere Instagram'da yakın arkadaşlar özelliği mevcut. Yani hem arkadaşlarınıza hem de yakın arkadaşlar listenizdeki özel kişilere hikayelerinizi paylaşabiliyorsunuz. İşte burada Instagram ile Threads arasındaki en önemli farklılık oluşuyor. Threads uygulamasında ise sadece yakın arkadaşlar listesindeki kişilerle iletişim kurmak için kullanılıyor. İşte bu doğrultuda Instagram'da yakın arkadaşlar listeniz bulunmuyorsa, Threads uygulamasını indirdikten sonra kendinize bir yakın arkadaş listesi oluşturmanız şart.

Bakınız = Instagram Sahte İçerikler İçin Yeni Düzenleme Yapacak

Bu uygulamanın pek de tutacağını zannetmiyorum. Nedeni ise Instagram uygulaması üzerinden DM yani mesajlaşmaya devam edilebilecek olmasıdır. İnsanlar mesajlaşabilirken neden bir yeni uygulama indirsin ki.. Nasıl ki facebook mesajlaşmalar için direkt Messenger uygulamasına yönlendirme yapıyorsa, Instagram da mesajlaşma için direkt olarak Threads uygulamasına yönlendirecek ki o zaman bu uygulama kullanılacak..

İlginizi Çekebilir
1- Facebook Kullanıcı Şifrelerini Nasıl Sakladığını Son Dakika Açıkladı
2- Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Yöntemleri: Garantili 2 Çözüm!!
3- Instagram'a "Takip Ettiğim Kişiler Mesaj Gönderebilir" Özelliği Geliyor
4- Instagram Hikayeler Yeni Özelliklerle Geliyor
5- Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Nasıl Yapılır?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..