Blogger Kendi Sayfa Görüntüleme İşlemlerinizi İzlemeyin! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

3 Kasım 2019 Pazar

Blogger Kendi Sayfa Görüntüleme İşlemlerinizi İzlemeyin!

Blogger Kendi Sayfa Görüntüleme İşlemlerinizi İzlemeyin! - Kurgu Gücü
Blogger Kendi Sayfa Görüntüleme İşlemlerinizi İzlemeyin!
Blogger bildiğiniz üzere istatistiklere kendi sayfa görüntüleme işlemlerinizi de dahil ederek bir sonuç ortaya çıkartıyor. Bu durumda da elbette kaç kişi sayfanızı ziyaret etmiş, ne kadar görüntülenme almışsınız tam manasıyla hesap edemiyorsunuz. İşte bu duruma çözüm bulmanız için yardımcı olacağız. Nasıl mı? Gelin şimdi sizlere Blogger kendi sayfa görüntüleme işlemlerinizi izlemeyin konusundan bahsedelim.


Blogger üzerinde yer alan istatistikler kısmının zaten net olarak doğru bir sonuç verdiği tartışılır. İşte bu nedenle de sizlere tavsiyem sitenizi Google Analytics mülküne bağlayıp, ücretsiz olarak oradan daha net sonuçlar görmenizdir. Google Analytics'e buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Google Analytics kullanım koşulları'nı da okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yok ben onla uğraşmayacağım bana blogger kendi sayfa görüntülenmelerim görünmesin diyorsanız, adım adım anlatalım.


Blogger Kendi Sayfa Görüntüleme İşlemlerinizi İzlemeyin!

  • İlk olarak Blogger'a giriş yapın.
  • İşlem yapacağınız blogunuzu seçin.
  • Ardından blogger panel içerisinde sol kısımda yer alan menüden 'İstatistikler' sekmesine tıklayın.
  • Zaten direk 'Önizleme' seçeneğinde istatistikler görünecek.
  • Açılan sayfanın sağ tarafında izleyiciler yazısının hemen altında 'Kendi sayfa görüntülemelerinizin izlenmesini yönetin' şeklinde bir yazı var, oraya tıklayın.

Bakınız = Blog Kurmak İsteyenlere Adım Adım Blog Nasıl Kurulur

  • Tıkladığınızda size yeni bir sekme açacak. Orada şu şekilde bir yazı çıkacak; Bu blogu ziyaret ettiğinizde gerçekleştirdiğiniz sayfa görüntülemelerinin sayılmasını istiyor musunuz? Blogger'ın kendi sayfa görünümlerinizi istatistiklere dahil etmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için Blogger'ın tarayıcınıza bir engelleme çerezi eklemesi gerekir. Birden fazla tarayıcı kullanıyorsanız, tarayıcıları tek tek açarak bu tercihi belirleyin. Bu yazının hemen altında da 'Bu blog için sayfa görüntülemelerimi izleme.' şeklinde bir yazı bulunuyor. İşte bu yazının başında yer alan kutucuğu işaretleyin.
  • İşaretlediğiniz zaman hemen altında 'Bu tarayıcıdan gerçekleştirdiğiniz sayfa görüntülemeleri bu blog için sayılmayacak.' şeklinde bir yazı çıkacak. Artık işlem tamam. Sayfayı kapatabilirsiniz.

Evet değerli takipçiler blogger kendi sayfa görünlememi izlemesin diyenler için nasıl yapılması gerektiğini adım adım anlattık. Eğer olur da başka bir tarayıcıdan girerseniz, bu işlemi o tarayıcı içinde yapmanız gerekiyor. Ayrıca tarayıcı geçmişini sildiğiniz zaman da bu işlemi tekrar yapmanız gerekiyor. Beraberinde gizli sekmeden girdiniz bu işlemi yaptınız ve gizli sekmeyi kapattığınız da veriler otomatik silindiği içinde tekrar bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Son olarak da blogger dışında ücretsiz blog kurmak isteyenler için 'Ücretsiz Blog Kurma Siteleri' adlı konumuzu okumalarını da tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir
1- Blogger Resimleri Lightbox ile Gösterme
2- Blogunuza Twitter Html/JavaScript Kodu | Takip/Beğeni Kodu Ekleme
3- Blogger İçin Güvenli Bağlantı HTTPS'yi Nasıl Açarım ?
4- Para Kazanmak İçin %100 Kazanma Garantili 8 Muhteşem Yol

2 yorum:

  1. Teşekkürler kardeşim blogger kendi sayfa görüntüleme sayısını kapattım sayenizde.

    YanıtlaSil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..