Blogger Reklam: Blogger Adsense Başvuru Nasıl Yapılır? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

4 Kasım 2019 Pazartesi

Blogger Reklam: Blogger Adsense Başvuru Nasıl Yapılır?

Blogger Reklam: Blogger Adsense Başvuru Nasıl Yapılır? - Kurgu Gücü
Blogger Reklam: Blogger Adsense Başvuru Nasıl Yapılır?
Blogger'dan para kazanmak isteyenler için blogger adsense başvuru nasıl yapılır sorusuna konumuzda adım adım cevap vereceğiz. Blogger, ücretsiz blog kurma şansı sunması ve beraberinde de para kazanma fırsatı sunmasıyla oldukça iyi yerlere geliyor. Peki blogger reklam almak için ne yapmamız gerekiyor diyorsanız hepsini konumuz içinde anlatacağız.

Önceliğiniz blogunuza en az 30 içerik girmeniz olsun. Konuyu uzatmadan blogunuzun konu yeterliliği, yönlendirmeleri herşeyi tamamlandıktan sonra sıra geldi blogger adsense başvurusu yapmaya.

Blogger Adsense Başvuru Nasıl Yapılır

İlk olarak blogger'a giriş yapın.
Hangi blogda blogger adsense başvuru yapacaksanız onu seçin.
Ardından sol menüde yer alan 'Kazançlar' seçeneğine tıklayın.
Açılan sayfada
Tutkunuzu kâra dönüştürün. AdSense, web sitenize reklam yerleştirerek para kazanmanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. AdSense'i kullanabilmek için yerine getirmeniz gereken uygunluk kriterlerinin neler olduğunu öğrenin. Blogunuz şu anda AdSense için uygun değil.
şeklinde bir yazı mevcutsa bunun sebebi blogunuzun en az 6 aylık olması gerektiğinden dolayıdır. Eğer ki ben o kadar bekleyemem derseniz hemen bir alan adı alıp blogunuza yönlendirmenizi öneririm.


Blogunuza nasıl yönlendireceğinizi bilmiyorsanız 'Blogger Blogspot Domain Yönlendirme İşlemi Yapmanın En Kısa Yolu' adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.
İşlemler tamamlandıktan sonra yine blogger panele giriş yapıp, Kazançlar seçeneğine tıklayın.
Açılan sayfada yer alan 'Adsense'e Kayıt Olun' butonuna tıklayın. Eğer adsense hesabınız varsa ona giriş yapın. Adsense hesabınız yoksa blogger adsense ilişkili bir adsense hesabı oluşturmak için sizi yönlendirecek.

Ben adsense hesabınızın var olduğunu düşünerek, işlemler doğrultusunda Blogger adsense başvuru yaptığınızı varsayıyorum. Bu aşamada Adsense sitenizi incelemeye alacak 'Adsense Sitemi Hala İnceliyor | Sitenizi İnceliyoruz!' adlı makalemizi okuyarak adsense incelemesi hakkında bilgi alabilirsiniz. İnceleme aşaması boyunca mutlaka blogunuzu güncel tutun ve kaliteli içerikler girin. Adsense bu doğrultuda sitenizi içerik sorunlarından dolayı onaylamayabilir. İşte bu nedenle 'Adsense İçerik Sorunlarını Giderme' adlı makalemizi okuyarak içerik sorunlarınızı giderebilirsiniz.

Benim blogumu bu nedenle değil de başka hangi nedenlerden dolayı onaylamayabilir diyenler için 'Google Adsense'in Sitenizi Onaylamamasının Sebepleri' adlı makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Bütün gerekenleri yaptım ve herşey kusursuz diyorsanız, işi adsense'e bırakın. En kısa sürede sizlere bir onay maili yollayacaklar ve reklamlarınız blogunuzda görünmeye başlayacak. Eğer adsense onay maili gönderdi ama reklamlar görünmüyor diyorsanız buraya tıklayınız.

Evet blogger adsense başvuru yaptınız, onay mailinizi aldınız ve blogunuzda blogger reklam göstermeye başladıysa bol kazançlar dileriz. Kafanıza takılan soruları konumuz altından bizlere belirtebilirsiniz.

4 yorum:

 1. Teşekkürler, 6 ay bilgisini veren tek sağlıklı blog görmemiştim

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, Gerçekten üstteki yorum gibi ben de teşekkür ediyorum. 6 Ay beklemeyi sizden öğrendim.. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederiz Emir bey. İşinize yarar bir bilgi verdiysek ne mutlu bizlere.

   Sil

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..