Google Adsense Hesabını Google Analytics Hesabını Bağlama - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

23 Kasım 2019 Cumartesi

Google Adsense Hesabını Google Analytics Hesabını Bağlama

Google Adsense Hesabını Google Analytics Hesabını Bağlama - Kurgu Gücü
Google Adsense Hesabını Google Analytics Hesabını Bağlama
Bildiğiniz üzere sitenizi ziyaret edenlerin verilerini kapsamlı bir şekilde görebilmek için genel olarak google webmaster araçlarından bir tanesi olan Google Analytics kullanılıyor. Bu doğrultuda da Google AdSense verilerini de daha detaylı görebilmek adına Google AdSense hesabını Google Analytics hesabına bağlama işlemi gerçekleştirmek istiyor olabilirsiniz. Bu nedenle de bilmeyenler için bu konumuzda adım adım Adsense ve Analytics'i bağlama işlemini anlatacağız.


Daha önce AdSense onayı alamayanların neden alamadığına dair yazdığımız konuyu buraya tıklayarak incelemelerini tavsiye ederiz. Oldu da içerik sorunlarından dolayı onay alamadığınızı düşünüyorsanız, AdSense içerik sorunlarını giderme konumuzu inceleyebilirsiniz. Diyelim AdSense'den onay aldınız ve reklamlarınız yayınlanıyor, bu doğrultuda da AdSense verilerini detaylı incelemek için bir araca ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bunun için Analytics aracını kullanarak verilere en detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tabi bunun için ilk olarak Analytics hesabı oluşturmalısınız. Analytics hesabı oluşturmak için buraya tıklayınız. Hesabı oluşturduğunuzda AdSense'i bağlamanız için Analytics mülkü oluşturup seçmeniz gerekiyor. Burada önemli nokta Google Analytics mülkünde AdSense hesabınıza yönetici izni olan ya da düzenleme izni olan bir Google hesabı kullanmanızdır. Şu durumda var ki, eğer yeni bir hesap bağlama niyetindeyseniz ve Google AdSense veya Google Analytics hesabınız kapalı durumda ise kapalı olan hesaplarınız tekrar aktif etmeniz ve diğer bir hesaba bağlama şansı için bağlantıyı kaldırmanız gerektiğini unutmayın.

Bakınız = Youtube Üzerinden Açılan Adsense Hesabını Bloga Bağlamak

Google Adsense Hesabını Google Analytics Hesabını Bağlama

  • Daha önce var olan ya da yeni açtığınız Google Analytics hesabına giriş yapın.
  • Açılan sayfanın sol menüsünün en alt kısmında yer alan 'Yönetici' seçeneğine tıklayın.
  • Birden fazla websiteniz analytics'e bağlıysa hangisine bağlayacaksanız onu seçin. Bunu açılan sayfadaki 'Hesap' sütununun altından seçebilirsiniz.
  • Ardından 'Mülk' sütununun olduğu alanda 'AdSense Bağlantısı' seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada size 'Bir AdSense Mülkü Seçin' seçeneğinin olduğu kısım çıkacak. İşte oradan hangi AdSense hesabını Analytics hesabına bağlayacaksanız onu seçin.
  • Seçimi yaptıktan sonra 'Devam Et' butonuna tıklayın.
  • Daha sonra AdSense verilerinizin hangi Analytics görünümüne sahip olarak kullanılacağını seçin.
  • Ardından 'Bağlantıyı Etkinleştir' seçeneğine tıklayın.
  • Son olarak 'Bitti' butonuna tıklayarak işleminize son vermiş olabilirsiniz.

Evet değerli takipçilerimiz ve ziyaretçilerimiz, artık AdSense ve Analytics hesaplarını bağlama işlemini gerçekleştirmiş olduk. Aklınıza takılan sorular varsa bizlere konumuzun altında yorum olarak sorabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1- Adsense Reklamları Sitemde Görünmüyor: Başlıca 3 Nedeni!
2- Adsense Sitemi Hala İnceliyor | Sitenizi İnceliyoruz!
3- Adsense Onay Maili Geldi Ama Reklamlar Görünmüyor Çözümü!
4- Adsense Etkin Olmayan Reklamları Nereden Bulabilirim?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..