Twitter Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Yapma Rehberi - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

1 Kasım 2019 Cuma

Twitter Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Yapma Rehberi

Twitter Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Yapma Rehberi - Kurgu Gücü
Twitter Onaylanmış Hesap (Mavi Tik) Yapma Rehberi
Sosyal medya üzerinde bildiğiniz üzere twitter onaylanmış hesaplar karşınıza çıkıyor. Bu profil kullanıcı adlarının yanındaki Mavi Tik olan hesapların onaylı hesap olduğunu gösteriyor. Peki twitter onaylamış hesap nasıl alınır? İşte sizlere twitter mavi tik alma konusunda bazı ipuçları..


Hepimiz elbette bir hesabın kendimize ait olduğunu ve bu hesaptan başka hesabımız olmadığını göstermek isteriz. Çünkü saçma sapan sahte hesaplar açılıp, adımız ve resimlerimizle abuk sabuk işler yapılabiliyor. Bu nedenle de twitter gibi sosyal medya platformlarında bir hesabın gerçek sahibi olduğu ve başka bir hesabınızın bulunmadığını ifade etmek için onaylanmış hesap olmak gerekebiliyor. Peki nasıl yapacağız?

Bakınız = Youtube Doğrulama Rozetleri Uygunluk Kriterlerini Zorlaştırdı

Twitter Onaylanmış Hesap Nasıl Alınır?

  • Profilinize girip, Profil düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Ardından Adınızın ve soyadınızın ya da sahne adınızın size ait olduğundan emin olun, kendi yüzünüzün bulunduğu bir profil fotoğrafı, Profil başlık fotoğrafı, Hakkında, Kendi internet adresiniz, Doğum tarihiniz gibi bütün gerekli bilgileri doldurup profilinizi kaydedin.
  • Kesinlikle Twitter hesabınızda bir telefon numarası kayıtlı olmalıdır. Yani telefon numaranız doğrulanmış olmalıdır.
  • Beraberinde doğrulanmış bir e-posta adresi de mutlaka olmalıdır.
  • Gizlilik ve güvenlik ayarlarındaki tweetlerinizi herkese açık olarak ayarlayın. Bu twitter onaylamış hesap yapma için oldukça önemli bir husustur.

Bütün bunları yaptıktan sonra Twitter hesap doğrulama talebi göndermeniz gerekiyor. Nasıl mı?

Twitter Hesap Doğrulama Talebi Gönderme

  • Bu işlem için yapılması gereken çok basit.
  • Öncelikle twitter mavi tik olmasını istediğiniz hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından Twitter Hesap Doğrulama Talebi bağlantısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada sizi tanımak adına iki tane internet sitesi URL'si istenecek.. Burada Instagram Mavi Tik aldığınız bir hesabınız varsa bir tanesine onu ekleyebilirsiniz.
  • Ardından sizden neden twitter onaylanmış hesap olmak istediğinize dair 500 karakterli bir bilgi girip, kontrol ettikten sonra doğrulama talebi gönderebilirsiniz.


Artık hesabınızı Twitter onaylanmış hesap yapma adına neler yapmanız gerektiğini adım adım anlattık. Umarım işinize yarayan bir konu olmuştur. Kafanıza takılan bir şey olursa bizlere konumuz altından yorum olarak sorabilirsiniz.

Önemli: Twitter onaylanmış hesap hakkında doğrulama talebi alanında "Onaylanmış hesap programımızın şu an için askıda olduğunu lütfen unutmayın. Şu anda yeni istekleri değerlendirmeye almıyoruz." şeklinde bilgi yazmaktadır. Yani şuanda Twitter onaylanmış hesap talebi gönderimlerinin kabul edilmediği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir
1- Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Yöntemleri: Garantili 2 Çözüm!!
2- Twitter Toplu Tweet Silme İşlemi 1 Tıkla Nasıl Yapılır
3- Twitter Çöktü mü? Twitter'dan İlk Açıklama Geldi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..