Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

29 Kasım 2019 Cuma

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur?

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur? - Kurgu Gücü
Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur?
SEO çalışması için anahtar kelimelerin önemini biliyoruz ve beraberinde uzun kuyruklu anahtar kelimeler ile de daha iyi sonuçlara ulaşma imkanımız oluyor. Peki nedir bu uzun kuyruklu anahtar kelime? İşte detaylar..


Herkes markasını tanıtırken marka adını tanıtımları içerisinde elbette geçirir.. Beraberinde ise hangi tür üründe ya da sektör üzerinde ilerliyorsa ona da tanıtımları içerisinde yer verir. Yani markası ile sektörünü uyumlu bir şekilde yaparsa daha iyi sonuçlar alacaktır. Şöyle düşünün ki, elma satan bir manav adını karpuz yaparsa orada karpuz satılıyormuş hissi yaratacağı için insanları yanıltacaktır ve karpuz almaya gelen kişi bir daha orayı tercih etmeyecektir. Şimdi bu yoldan çıkarak sizlere birkaç örnek ile uzun kuyruklu anahtar kelime nedir sorusuna cevap verelim.

Bakınız = Google, Bing ve Arama Motorlarının Dizine Ekleme Sürecini Hızlandır

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir?

Bildiğiniz üzere bir makaleyi üst sıralara çıkartmaya yarayan en önemli SEO özelliklerinden bir tanesi elbette anahtar kelimelerdir. İşte bu anahtar kelimeler ne kadar doğru yazılırsa google'da ilk sırada çıkmak için büyük avantaj elde edersiniz. Hele bir de bu uzun kuyruklu anahtar kelime olursa yaşadınız demektir. Misal bir konu yazacaksınız ve anahtar kelimenizi 'Saat' olarak belirlediniz. İşte bu saat kelimesi çok geniş kapsamlı olacağını için buna ek olarak uzun kuyruklu anahtar kelime olarak tabir ettiğimiz 'Saat çeşitleri, en iyi saat markaları, saat modelleri, ucuz saat fiyatları, erkek saat modelleri, kadın saat modelleri' gibi benzer kelime öbekleri ile konunuzu sağlama almanız gerekmektedir.

Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Aslında bunu belirlemenin birçok yolu mevcut. Bunların en başında en çok tercih edilen elbette google aramaları oluyor. Google arama kısmını anahtar kelimenizi yazdığınızda google sizin için o kelime ile alakalı kelime öbekleri gösterecek, işte onlar sizin için en iyi uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. Yani google size en çok aranan anahtar kelimeleri sunuyor olacak. Bunun dışında 'Keyword Tool' olarak bilinen anahtar kelime aracı sayesinde anahtar kelimeniz için uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
1- SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır - SEO'nun Önemi Nedir
2- Adım Adım Doğal Yollardan Backlink Nasıl Alınır-Backlink Ne İşe Yarar
3- Blog Yazarak Para Kazanmak Mümkün Hatta Ayda 20.000 TL Kazanabilirsin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..