Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme - Yazıyı Link Yapma - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

13 Kasım 2019 Çarşamba

Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme - Yazıyı Link Yapma

Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme - Yazıyı Link Yapma - Kurgu Gücü
Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme - Yazıyı Link Yapma

Yazıya link vermek belki de birçok kişinin bilmediği olaylardan bir tanesidir. Özellikle forum sitelerinde bazı kişiler yazıya link veriyor ve bu doğrultuda da aynısı yapmak isteyen fakat bilmediği için yazıya link veremeyenler konu hakkında bilgi aramaya başlıyorlar. İşte bu konumuzda sizlere hem forum hem de bir web sitesinde yazıyı link yapma olayını nasıl yapacağınızı anlatacağız.


Aslında çok basit olan bir işlem olmasına rağmen bilmeyen için elbette zor bir konu olarak görülen yazıya link gömme konusunda kısa ve öz bir yazı paylaşmanın uygun olacağını düşündük.

Yazıya Link Verme: Ekleme - Link Yapma - Yazıya Link Gömme

Genel olarak ya da web sitesi farketmeksizin aynı işlem ile yazıya link verme olayını gerçekleştirebileceğinizi belirmek isterim. Diyelim dış bir forum ya da siteden 'Teknoloji' kelimesine backlink almak istiyorsunuz fakat yazıya link verme olayını bilmediğiniz için yapamıyorsunuz. İşte işlem çok basit. Teknoloji kelimesini mouse ile seçin seçtiğinizde sitenizdeki renk durumuna göre teknoloji kelimesi kopyalanmak için hazır olacak. Misal bizim sitemizde kelime Teknoloji şekline sahip bir şekilde görünecek. Ardından Bağlantı Ekle, Bağlantı ekle ve kaldır gibi simgeler olacak, bunlar forumdan foruma ya da siteden siteye göre isim ve simge değişikliği olabilir. Ona tıkladıktan sonra karşınıza pop-up benzeri ufak bir alan çıkacak. Açılan alanda link, web site linki, bağlantı hangi adrese gitsin gibi benzeri şeylerin yazdığı yere yazıyı hangi siteye yönlendirecekseniz o sitenin adres linkini ekleyip, kaydet ya da tamam gibi onay kelimelerin yer aldığı butona tıklayın.

Bakınız = Yazılarınızın Kopyalanmaması İçin Mouse Sağ Tık Kopyalama Engeli Kodu

HTML Yazıya Link Verme Kodu

Ben öyle değil de yazıya link verme kodu istiyorum diyorsanız, onun içinde şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

<a href="https://www.xn--kurgc-nvab.com/"> Kurgu Gücü </a>

Yukarıda yer alan kodda site linkimizin yazdığı yere yazıya link verme işlemi yapacağınız site adresinin linkini ekleyin. Kurgu Gücü yazan kısma ise hangi kelimeye link verecekseniz onu yazın.

Eğer benim link verdiğim yazılar renkli olsun diyorsanız aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

<a href="https://www.xn--kurgc-nvab.com/" link="brown" alink="pink" vlink="red">Kurgu Gücü</a>

Yukarıda yer alan kodda yazan link = Sayfadaki aktif link, alink = Mouse ile üzerine geldiğimizde rengi değişen link ve vlink = Mouse ile tıkladığımızda rengi farklı renge bürünen linktir. İstediğiniz rengi yapabilirsiniz, tabi İngilizce yazmalısınız.

İşte yazıya link ekleme işlemi bu kadar basit bir işlemdir. Bu makaleyi yazma sebebim ise bir forumda sitemizde paylaştığımız bir konuyu gördük ve bilgilendirici olması adına yazıya link ekleyip, sitemizdeki konuya yönlendirdik. Sonrasında bir özel mesaj geldi ve hocam senin gibi yazıya link vermek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum, acaba yardımcı olur musun? diye bir soru gelmesi üzerine yazdım.

İlginizi Çekebilir
1- Blogger'da Belirli Linklerin Renklerini Değiştirmek İçin Ne Yapmalıyım
2- WordPress Kurulumu: 10 Adımda FTP ile Wordpress Kurma
3- Kırık Link Nedir, Nasıl Düzeltilir, Zararları Nelerdir?

1 yorum:

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..