En İyi Chrome Uzantıları: Webmastarların Kullanması Gereken 8 Uzantı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

17 Nisan 2020 Cuma

En İyi Chrome Uzantıları: Webmastarların Kullanması Gereken 8 Uzantı

En İyi Chrome Uzantıları: Webmastarların Kullanması Gereken 8 Uzantı - Kurgu Gücü
En İyi Chrome Uzantıları: Webmastarların Kullanması Gereken 8 Uzatı
Bildiğiniz üzere internet sitelerini gezebilmek için web tarayıcıları kullanıyoruz. Kimimiz Google'ın Chrome tarayıcısını kullanırken kimimiz Microsoft'un Edge tarayıcısını kullanırken kimimiz ise Mozilla Firefox tarayıcısını kullanabiliyoruz. Peki sizler hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Şahsen ben en kullanışlı olan Chrome Web Browser'ı tercih ediyorum...


Chrome'a birbirinden farklı uzantılar ekleme imkanının olması sayesinde daha kullanışlı bir tarayıcı oluşturma imkanımız oluyor. Bu nedenle de benim ilk tercihlerim arasında yer alıyor. Peki en iyi chrome uzantıları hangileri olduğunu merak ediyor musunuz? O zaman gelin birlikte kendimin de kullandığı webmasterların kullanması gereken chrome uzantıları hangileri olduğunu sizlerle paylaşalım..

1- MozBar Chrome Uzantısı

Benim gibi SEO meraklısı birisiyseniz ve kendi SEO çalışmanızı kendiniz yapıyorsanız tercih etmeniz gereken en iyi chrome uzantıları arasında vazgeçilmezlerden bir tanesidir.. Bir sitenin SEO ile ilgili çalışmalarını çeşitli analizleriyle ortaya döken bir uzantı diyebiliriz. Ben genel olarak spam skoru, bir sitenin sayfa itibarı ile domain değerinin ne kadar olduğu detaylarını buradan inceliyorum. Ücretsiz bir şekilde MozBar hesabı açabiliyorsunuz ve bu gerekli bilgileri öğrenme şansınız mevcut..

2- Alexa Traffic Rank Chrome Uzantısı

Çok uzun süredir kullanmakta olduğum ve özellikle kendi sitemizin sıralamasını günbegün takip ettiğim bir uzantı olan Alexa Rank, gerçekten en iyi chrome uzantıları arasında yer almayı hak ediyor. Rakiplerinizin alexa sıralaması hakkında da detaylı bilgiye anında hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Alexa traffic rank ile güzel bilgiler elde edebilirsiniz.

Bakınız = Kaliteli Backlink Alınabilecek Alexa Değeri Yüksek Siteler: Top 41

3-Nimbus Chrome Uzantısı

Genel olarak kullandığın bir uzantıdır ve kullanmamın en büyük sebebi ise resimli anlatım yaparken çok işime yarıyor olmasıdır. Yani bir web sitesinden ekran görüntüsü almak ya da tam sayfa görüntü almak istediğim zaman bana oldukça kolaylık sağlayan bu uzantı, beraberinde seçili alna, tüm sayfa ve video kaydı alma gibi özellikleri sayesinde en iyi chrome uzantıları arasında yer almayı elbette hak ediyor.

Bakınız = Uzun Kuyruklu Anahtar Kelime Nedir, Nasıl Bulunur?

4- Similar Web Chrome Uzantısı

Uzantının 'Similar' sekmesinde daha önce ziyaret etmiş olduğunu sitelere benzer içerikte siteler bulunuyor. Genel olarak web siteleri hakkında istatistik bilgileri görmek için baksam da yer yer yeni siteler keşfetmek için de bu uzantıyı kullanıyorum.

5- Google Url Shortener Chrome Uzantısı

Bu uzantı sayesinde ücretsiz olarak bir hesap açıp, sizlere karmaşık gelen linkleri kısaltmanıza olanak sağlayan ve paylaştığınız kısa link istatistiklerini de görmenizi sağlayan oldukça pratik bir uzantıdır. Özellikle sosyal medya hesaplarında çok sık paylaşım yapanların kullandığı bir uzantı desek olacaktır.

6- Scan Wp Chrome Uzantısı

Bu uzantı çok işinize yarayacak diyebiliriz. Çünkü günümüzde Wordpress kullanan site çok var. Bu uzantı da wordpress ile kurulmuş olan sitelerin hangi eklentileri kullandığını ve hangi temayı kullandığını görmenize yardımcı olacak. Yani diyelim bir sitenin temasını beğendiğiniz fakat hangi temayı kullandığını merak ediyorsunuz, işte bu uzantı tam bu işe yarıyor..

Bakınız = Alexa Rank Sıralaması Yükseltmek İçin 10 Adımda Dev Kılavuz

7- Google Çeviri Chrome Uzantısı

Bazı paylaşımları yaparken birçok kaynaktan bilgi almak zorunda kalıyorum, çünkü daha yararlı bilgiye ulaştırmak için tek bir kaynakta birçok kaynaktan yararlandığım bilgileri paylaşmak daha doğru geliyor. İşte bu kaynaklar arasında yabancı dil konularda olduğu için google çeviri chrome uzantısı oldukça işime yarıyor. Sonuçta yabancı dilimiz o kadar da iyi değil ve her şeyi net olarak bilmiyoruz. Hemen sayfayı Türkçe'ye çevirmesi sayesinde işim daha da kolaylaşıyor.

8- Open Seo Stats Chrome Uzantısı

Bu uzantı Chrome tarayıcıları için geliştirilmiş SEO çalışması için uygun bir chrome uzantısıdır. Oldukça kaliteli olmasından dolayı bunu ilk sıraya ekleyebilirim. Hiçbir SEO uzantısı olmadan Open Seo Stats sayesinde tek bir yerden tüm bilgileri bir arada bulma imkanı sunan bir uzantındır.

Evet değerli arkadaşlar, sizlere bu konumuzda kendimin de kullandığı en iyi chrome uzantıları içinde 8 tanesini sizlerle paylaştım. Eğer ben bir blogger yani webmasterım ya da webmaster olmak istiyorum diyorsanız yukarıda belirtmiş olduğum uzantıları kullanarak işlerinizi daha da kolaylaştırmış olabilirsiniz..

İlginizi Çekebilir
1- Google Webmaster Araçları: Webmaster Tools Nelerdir?
2- Bounce Rate/Hemen Çıkma Oranı Nasıl Düşürülür? 11 Önemli İpucu!
3- Kırık Link Nedir, Nasıl Düzeltilir, Zararları Nelerdir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..