Google Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor! - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

9 Mayıs 2020 Cumartesi

Google Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor!

Google Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor - Kurgu Gücü
Google Adsense Reklam Dengesi Kullanımdan Kaldırılıyor
Google Adsense'in yaptığı duyuruda reklam dengesi özelliğinin kaldırılacağı belirtiliyor. Bunun nedeni ise yayıncılardan gelen geri bildirimlere dayanarak olduğu belirtiliyor. İşte AdSense reklam dengesi özelliğinin kaldırılmasına dair detaylar..


AdSense yardım sayfasında 6 Mayıs 2020 tarihinde yaptığı duyuruda, yayıncılardan gelen geri bildirimlere dayanarak reklam dengesi özelliğini kaldıracaklarını belirtti. Peki AdSense reklam dengesi özelliği ne zaman kaldırılacak? AdSense yardım sayfasında yaptığı açıklama doğrultusunda, reklam dengesi özelliğini 20 Mayıs 2020 tarihinden itibaren hesaplardan kaldıracağı belirtiliyor. Peki reklam dengesinin kalmasıyla neler değişecek? İşte konu hakkında AdSense'in yardım sayfasında paylaştığı o yazı..

Bakınız = Adsense Reklam Dengesiyle Doluluk Oranını Azaltıp %50 Gelir Arttırma

AdSense'in yardım sayfasında yaptığı açıklama şu şekilde; "Reklam dengesi özelliğini kullandığınız için teşekkür ederiz. Yayıncılarımızdan gelen geri bildirimlere dayanarak, reklam dengesi özelliğini kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Bundan böyle, bu özellik yerine engelleme kontrolleri paketimizi geliştirmeye odaklanacağız." diye belirtilirken,

"Neler değişiyor?
20 Mayıs 2020 tarihinde reklam dengesi özelliğini AdSense hesaplarından kaldırıyoruz. Tamamlanmış tüm reklam dengesi denemeleri dahil olmak üzere, reklam dengesi denemesi seçeneği de bu tarihten itibaren kullanımdan kaldırılacak.

Şu anda reklam dengesi özelliğini kullanıyorsanız veya reklam dengesi denemeleri gerçekleştiriyorsanız size ek bilgiler içeren bir e-posta göndereceğiz. Bu özellikleri kullanmıyorsanız herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Biz ürünlerimizi geliştirmeyi sürdürürken gösterdiğiniz anlayış ve destek için teşekkür ederiz." şeklinde de açıklamalar devam etmiştir..

İlginizi Çekebilir
1- Adsense Reklam Geliri Neden Düştü?
2- Adsense En Çok Kazandıran İngilizce Kelimeler
3- Otomatik Sayfa Yenileme AdSense'ye Zararı Var Mı?

Kaynak: https://support.google.com/adsense/answer/9834657?hl=tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..