Shah Rukh Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Hayatı - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

6 Mayıs 2020 Çarşamba

Shah Rukh Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Hayatı

Shah Rukh Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Hayatı - Kurgu Gücü
Shah Rukh Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Hayatı
Hint sineması dendiği zaman akla gelen ilk isimlerden bir tanesi de elbette Shah Rukh Khan'dır. Peki Shah Rukh Khan kimdir, kaç yaşındadır? Hint filmleri sevenlerin çok yakından bildiği Shah Rukh Khan hayatı hakkında merak edilen tüm detaylar konumuzda..


Shah Rukh Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Hayatı

Nüfusa kayıtlı ismi Shahrukh olarak bilinse de sevenleri Shah Rukh Khan olarak adını biliyor. Başarılı Bollywood yıldızı Shah Rukh Khan, 2 Kasım 1965 tarihinde Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde dünyaya gelmiştir. Gençliğini Hindistan'ın Yeni Delhi şehrinde geçiren başarılı oyuncu, üniversitede ekonomi okudu ve hemen sonrasında da sinema alanında yüksek lisans yaptı.

Shah Rukh Khan, senaryonun göze hoş gelmesini sağlamasının yanı sıra o senaryonun resmen bir başyapıt olmasını sağlayan kişilerden bir tanesidir. Bunun en büyük kanıtları ise My Name is Khan, Chak De! India ve Swades: We, the People gibi filmlerde boy göstermesi diyebiliriz. Bu filmler ile hem kendi başarısını daha da yükseltmiş hem de hangi filmde yer aldıysa o filmi büyük bir kalite ile yükseltmiştir..

Bakınız = Survivor Nisa Bölükbaşı Kimdir, Kaç Yaşındadır, Hayatı?

Genel olarak Hint filmleri ile resmen efsane halini alan Shah Rukh Khan, oyunculuğunun yanı sıra gerçek hayatta yaptıklarıyla da gündemde yerini alan isimlerden bir tanesi.. Aktivist kişiliğini yanı sıra yardımsever biri olarak tüm dünyanın gönlünü fetheden oyuncu, insanlar tarafından taktir edilen biridir. Oyunculuk dışında, sinema ve televizyon programlarının yapımcılığını da yapan oyuncu, aynı zamanda spora da oldukça ilgili biridir. Buna binaen bir hokey takımının sahibi olurken aynı zamanda da bir kriket takımının da ortağı olmasıyla dikkat çekiyor. Oldukça büyük bir servete sahip olduğu düşünülen Shah Rukh Khan, yaklaşık olarak 500 milyon dolardan fazla bir servete sahip olduğu tahmin edilmektedir. Bu da Shah Rukh Khan'ı dünyanın en zengin aktörleri listesine dahil ediyor..

Hintli oyuncu, 2008 senesinde Dünyanın En Güçlü 50 İnsanı arasında yer almış ve her zaman yaptığı yardım çalışmalarıyla adından söz ettirmiştir. Özellikle de kimsesiz çocuklara yönelik yaptığı yardım çalışmaları ile ön plana çıkan Shah Rukh Khan, bu yardım çalışmalarının birçoğunu gizli olarak yapmaya çalıştığı ve bilinmeyen birçok yardım yaptığı da tahmin ediliyor.

Bildiğiniz üzere dünyanın en kalabalık ülkelerinden bir tanesi Hindistan ve birçok farklı dine mansup insanı barındırıyor. İşte Shah Rukh Khan'da Müslüman olarak dünyaya gelmiştir. Shah Rukh Khan'ın boyu ise 1,69 metre olarak biliniyor. Shah Rukh Khan'ın eşi Gauri Khan olarak bilinirken, Shah Rukh Khan çocukları ise Aryan Khan, AbRam Khan olmak üzere iki erkek ve Suhana Khan olmak üzere de bir kız çocuğu vardır..

Shah Rukh Khan'ın En İyi Filmleri


 • Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995)
 • Dil Se.. (1998)
 • Hey Ram (2000)
 • Kabhi Khushi Kabhie Gham... (2001)
 • Devdas (2002)
 • Kal Ho Naa Ho (2003)
 • Veer-Zaara (2004)
 • Swades: We, the People (2004)
 • Chak De! India (2007)
 • Rab Ne Bana Di Jodi (2008)
 • My Name Is Khan (2010)
 • Dear Zindagi (2016)


Filmler hakkında detaylı bilgiler çok yakında başka bir konu içerisinde hazırlanacaktır.. Takipte kalınız..

İlginizi Çekebilir
1- Irrfan Khan Kimdir, Kaç Yaşındadır? Irrfan Khan'ın Hayatı
2- Barbara Palvin Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir ve Hayatı?
3- Megan Fox Kimdir, Kaç Yaşındadır, Nerelidir ve Hayatı?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..