Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

18 Temmuz 2020 Cumartesi

Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing Nasıl Yapılır? - Kurgu Gücü
Affiliate Marketing Nedir? Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?
Muhtemelen bir çoğunuzun internet üzerinde veya iş hayatında karşısına çıkmış olan Affiliate Marketing nedir, ne işe yarar? diye illa ki merak edenler olmuştur. Bizde bu nedenle affiliate marketing nedir? gibi sorulara cevap bulmanız için bu konuyu hazırlamak istedik.. Hadi konunun detaylarına birlikte inelim.

Dijital ve sosyal medya platformların artması üzerine birçok firma ve şirket ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırıp satabilmek adına çeşit çeşit yöntemler uyguluyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de affiliate marketing Türkiye yani ortaklık programıdır. İşte biz sizlere bu konumuzda ortaklık programı nedir, ne işe yarar sorularının cevaplarını vereceğiz.


AFFİLİATE MARKETİNG NEDİR, NASIL YAPILIR?

Affiliate marketing ne demek? sorusunun cevabına Türkçe karşılık olarak 'Bağlı Şirket' diyebiliriz. Yani bir şirket ya da firmaya bağlı bir satış ortağı.. Binlerce hatta yüz binlerce şirket/firma affiliate çalışma sistemi ile hareket ederek, ürünlerini daha fazla satma imkanı buluyor. Nasıl mı? Şimdi diyelim bir şampuan firması ile iletişime geçtiniz ve onların ürünlerini satmak istediğinizi belirttiniz. (İnternet üzerinden oluyor çoğunlukla). Firma kabul ederse işiniz başlıyor ve sizlere belirli bir miktar ürün gönderiyor ya da web site gibi platformunuz varsa oradan da farklı yöntemlerle satış işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Onlarda sizlere sattığınız her üründen ya da toplam gelirden belirli bir miktarda komisyon sizi veriyor.

İlginizi Çekebilir = Trendyol Wayfair Çocuk Ticareti mi Yapıyor? Wayfair Skandal İddialar!

Şimdi bu illa ki bir ürün olarak olmayabilir; getirdiğiniz her kişinin kazandırdığı miktardan belirli bir komisyon da almak mümkün. Diyelim üye olunan bir platform var ve bu platform sizlere her getirdiğiniz üyenin yaptığı alışverişin karından sizlere belirli bir komisyon verebilir. İşte bu siteme affiliate marketing sistemi deniyor.

AFFİLİATE MARKETİNG NE İŞE YARAR?

Yukarıda da belirttik fakat tam başlık olması adına burada da kısaca bahsedelim. Affiliate marketing diğer bir adıyla satış ortaklığı da denebilir, bir firma/şirketin ürünlerini kendi çalışanı dışında herhangi bir işçi ücreti ödemeden satmasını sağlamaya yarayan ve sattığı ürün başına ya da toplam satış kadar belirli bir miktarda komisyon ödeme şeklidir. Yani benim ürünümü sen sat ben de sana kardan pay vereyim olayına yarıyor.

Birçok ünlü marka bu şekilde işler yürütüyor. Özellikle alışveriş siteleri bu tür sistemleri çok kullanmaktadır.

İlgili Konular
1- Türkiye'nin En Çok Ziyaret Edilen 6 Alışveriş Sitesi
2- Medya Planlama Nedir, Nasıl Yapılmalıdır? Amacı ve Önemi
3- Hazır Ofis Fiyatları: Ucuza Prestijli Kiralık Hazır Ofis

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..