Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme Programı ve Yolları - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

9 Temmuz 2020 Perşembe

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme Programı ve Yolları

Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme Programı ve Yolları - Kurgu Gücü
Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme Programı ve Yolları
Bilgisayardan Instagram'a fotoğraf yükleme bildiğiniz üzere direk site üzerinden yapılmıyor ve bu da bilgisayarı aktif olarak kullananlar için sıkıntı oluyor ve bu doğrultuda da bilgisayardan Instagram'a fotoğraf yükleme nasıl olur diye araştırma içine giriyorlar. İşte sizleri fazla uğraştırmadan tek konu üzerinden bilmeniz gereken tüm bilgileri sunacağız..


Bilgisayarınızda yer alan fotoğraflarınızı Instagram hesabınıza eklemek istiyorsunuz fakat bilgisayar üzerinden direkt olarak bunu yapmak mümkün değil. Eskiden direk mesaj atmakta mümkün değildi fakat artık Instagram'a tarayıcılardan direk mesaj atmak şuan mümkün. Fotoğraf yüklemekte şuan mümkün olmasa da ilerleyen zamanlarda bunu da direkt olarak atmayı mümkün kılacaklardır. Her neyse biz gelelim dolaylı yoldan bilgisayardan Instagram'a foto yüklemek için ne yapıldığını anlatmaya.

Araştırmalarım doğrultusunda Chrome tarayıcısından Instagram websitesine giriş yapıp, daha sonra hesabınızı açtıktan sonra sağ tıklayıp, çıkan seçeneklerden 'İncele' seçeneğine tıkladığınızda sayfanın hemen sağında kod bölümü çıkıyor. O kod bölümünün sol üst kısmında Elments yazan yerin sol yanında dosya işareti var, işte ona tıkladığınızda aynı mobil sayfa gibi olduğu ve aynı mobildeki gibi kamera resmine tıkladığınızda bilgisayardan Instagram'a fotoğraf yükleme yapabildiğiniz belirtiliyor fakat ben şahsi olarak denedim ve böyle bir şey ortaya çıkmadı. Birçok yerde bu şekilde yazıyor ve çıkmıyordu fakat ben sayfayı yenileyince düzeldi ve fotoğraf yükleme kısmı çıktı..

Bakınız = Instagram Threads: Messenger Benzeri Mesajlaşma Uygulaması

Diğer bir yöntem ise bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir programı Instagram hesabınıza entegre ederek rahatça bilgisayardan Instagram'a fotoğraf yükleme programı ile işlemi yapabilirsiniz. Bu programın adı 'Gramblr' programıdır. Açıkçası kendim bu programı kullanmadım fakat okuduğum ve araştırdığım kadarıyla programın işe yaradığı söyleniyor..

Peki Gramblr Nasıl Kullanılır?

  • Yapmanız gereken ilk adım elbette Gramblr programını bilgisayarınıza kurmak olacaktır.
  • Programı kurduktan sonra sıra Instagram hesabınız ile Gramblr programının eşleştirmesini yapmanız gerekecek.
  • Bu adımdan sonra da bilgisayarınızdan hangi fotoğrafı Instagram hesabınıza yüklemek istiyorsanız o fotoğrafı uygulama içerisinde gösterilen kısıma sürükleyip bırakın ve fotoğrafı uygulamaya yüklemiş olun.
  • Ardından istediğiniz filtreyi seçebilir veya fotoğrafınıza hareket ekleyebilirsiniz.
  • Son işlemimizde ise ister bir söz girip hashtag(#) girerek fotoğrafınızı hemen paylaşabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafınızı ilerleyen bir sürede paylaşmak isterseniz de 'Başka Bir Zaman' seçeneğinden zamanı belirleyerek ileri bir zamanda paylaşma imkanınız da mevcuttur.
Sizlere bu konumuzda Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yükleme 2020 işlemi hakkında bazı bilgiler sunarak anlatmaya çalıştık. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur.

İlgili Konular
1- Instagram Sahte İçerikler İçin Yeni Düzenleme Yapacak
2- Twitter Verileri Yanlışlıkla İzinsiz Paylaştığını Açıkladı
3- Instagram'a "Takip Ettiğim Kişiler Mesaj Gönderebilir" Özelliği Geliyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..