Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

21 Temmuz 2020 Salı

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun

Sinema filmi olan oyunlar da elbette var. Biz de sizlere konumuz içerisinde hem konusu hem de kurgusuyla harikalar yaratan filmi olan oyunlar içinde 8 tanesini listeledik. Oyun meraklıları özellikle oynadığı oyunun film olunca daha bir zevk ile o oyunu oynuyor.. Hadi gelin o zaman filmi olan pc oyunları listesini inceleyelim..


OYUN FİLMLERİ VE FİLM OLAN OYUNLAR

STREET FİGHTER

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Street Fighter - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Street Fighter
Bu oyunu kim unutabilir ki arkadaş.. Özellikle o 1990'larda en popüler ve hala da oynanan harika bir oyun.. Arcade platformları için özel olarak 1987 senesinde geliştirilen oyunun film olması ise 1994 senesinde gerçekleşti.

PRİNCE OF PERSİA

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Prince Of Persia - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Prince Of Persia
Bu oyun oldukça eski oyunlardan bir tanesidir ve 1989 senesinde geliştirilmiştir. O zamandan bu yana kadar konusu ile de oldukça ilgi çeken Prince of Percia oyunun filmi ise 2010 senesinde vizyona girmiştir. Hem filmi hem de oyunu çıktığı senelerde oldukça ilgi duyularak oynanıp, izlenmiştir.

Bakınız = Starbreeze, PAYDAY 3'ün Çıkış Tarihini Açıkladı

MORTAL KOMBAT

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Mortal Kombat - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Mortal Kombat
Vay be oldukça duygulandım. Belki de çocukluğumun en sevdiğim oyunu diyebiliriz Mortal Kombat için.. Tabi o zaman bilgisayarımız olmadığı için internet kafelere gider oralarda oynardık bu oyunu ve oldukça zevkliydi. İlk olarak 1992 senesinde Atari için geliştirmiş olan en eski dövüş oyunlarından bir tanesidir. Üzerinden 3 sene sonra da filmi çekilip vizyona girmiştir. Zamanında oldukça sevilen bir oyun olduğunu ve hala da bu oyunu çok sevenin bulunduğunu söylesek yanlış olmayacaktır.

Bakınız = Ölümcül Deney 7 - Resident Evil 7 Ne Zaman Çıkacak?

RESİDENT EVİL

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Resident Evil - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Resident Evil
Harika bir film ve oyun serisi desem çokta yerinde olacaktır. Film serisinin belki bu zamana kadar ben diyeyim 5 siz diyin 8 defa izlemişimdir. Oyunu zaten ayrı bir bağımlılık yapıyor. İlk oyun olarak 1996 senesinde piyasaya çıkan Ölümcül Deney yani Resident Evil oyun serisi, film serisine ise ilk olarak 2002 yılındaki ilk film ile başlamıştır. Günümüzde her ikisi de oldukça tutan yapımlardır.. Ölü

Bakınız = Resident Evil - Ölümcül Deney Yeniden Çekilecek

SILENT HILL

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Silent Hill - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Silent Hill
İlk olarak oyun olan Silent Hill, sonradan film halini de alarak film olan oyunlar arasında yerini almayı başardı. 1999 senesinde korku oyunları diğer bir değişle hayatta kalma oyunu olarak konami tarafından özel olarak PlayStation için geliştirilmiştir. Çıktığı zamanda o dönemin en popüler oyunları arasında yerini almayı başarmıştır. Oyunun filmi ise bundan yaklaşık olarak 7 sene sonra yani 2006 tarihinde vizyona girmiştir. Tabi dikkat çeken asıl olay, oyun hikayesi ile film hikayesinin pek benzemediğidir.

MAX PAYNE

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Max Payne - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Max Payne
Açıkçası daha önce oyununu hiç oynamadım fakat filmini izledim. Film olan oyunlar listesi içinde yer alıyor. İlk olarak oyunu 2001 yılında piyasaya çıkan Max Payne, aradan 7 sene sonra yani 2008 senesinde de filmini vizyona sokmuştur.

HİTMAN

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Hitman - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Hitman
Diğer filmlere nazaran Hitman ilk olarak film olarak çekilmiş sonrasında oyun olarak sevenleriyle buluşmuştur. Filmi 2007 yılında vizyona girerken, oyunu ise 2012 senesinde çıkmıştır. Filminde nasıl farklı yöntemlerle hedefteki kişiyi etkisiz hale getiriyorlarsa oyunda da aynı sistem işliyor..

LARA CROFT TOMB RİDER

Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Lara Croft Tomb Raider - Kurgu Gücü
Film Olan Oyunlar Listemizde 8 Harika Oyun - Lara Croft Tomb Raider
Oyununu hiç oynamasam da filmini izlediğim kaliteli yapımlardan bir tanesidir. Gizem türünden tutun macera ve aksiyon türüne kadar türleri içinde bulunduran oyun, filmi olan oyunlar içinde belki de en iyilerden bir tanesidir.

Bu konumuzda sizlere film olan oyunlar listemizde yer alan harika oyun ve filmlerden bir liste sunduk.. Umarım hoşunuza giden bir konu olmuştur. Peki siz oyunların filmleri olan bu listedeki hangisini oynayıp izlediniz ve çok sevdiniz? yorum olarak bizlere aşağıdan bildirin..

İlgili Konular
1- Pubg Mobile The Walking Dead Karakterlerine Can Veriyor!
2- Assassin's Creed Valhalla Fragmanı Yayınlandı
3- GTA 5, Epic Games Store'da Ücretsiz Dağıtılacak!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..