Demir Kapı Boyası Nasıl Yapılır? Demir Kapı Boyasına Tiner Katılır mı? - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Demir Kapı Boyası Nasıl Yapılır? Demir Kapı Boyasına Tiner Katılır mı?

Demir Kapı Boyası Nasıl Yapılır? Demir Kapı Boyasına Tiner Katılır mı? - Kurgu Gücü
Demir Kapı Boyası Nasıl Yapılır? Demir Kapı Boyasına Tiner Katılır mı?

Demir kapı boyamak özellikle desenli bir demir kapı ise oldukça zahmetli bir iş diyebiliriz. Fakat biz sizlere konumuzda demir kapısı boyamayı değil de demir kapı boyası nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Çünkü her ne kadar kapıyı boyamak zorlu olsa da demir kapı boyası yapımı biraz daha bilgi gerektiren bir şey.. Ayrıca demir kapı boyasına tiner katılır mı? diye merak edenler için detayları konumuzda hazırladık..


Demir Kapı Boyası Nasıl Yapılır? Demir Kapı Boyasına Tiner Katılır mı?

Ben okumak ile uğraşamam diyorsanız, aşağıdaki videomuzdan uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Bir demir kapınız var ve boyanması gerekiyor fakat yağlı boya demir boyama işlemi için boyanın nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, bu konu tam size göre.. İlk olarak sizlere boyayı hazırlamak için neler gerektiğine dair bilgiler vereceğiz.

Bakınız = Mor Reyhan (Purple Basil) Şerbeti Nasıl Yapılır?

Bir demir kapıyı boyamak için genelde 1 litre civarında bir yağlı boya yeter de atar diyebiliriz. Demir kapı boyası renkleri arasında boyamak istediğiniz rengi seçtikten sonra kendinize bu boyayı boşaltabilmek için bir kap bulun. Bunun için 5 litrelik su kapını ortadan ikiye bölüp alt kısmını kullanabilirsiniz. Kabı kestikten sonra boyanın tamamını boşaltın.

Daha sonra yine nalburdan aldığınız 'Sentetik Tiner' ile boyayı karıştırmamız gerekecek. Bunun miktarı ise bir çay bardağının çeyreği kadar olacak. İşte demir kapı boyasına tiner katılır mı sorusunun cevabını da burada sizlere vermiş oluyoruz. Boyamıza tineri de ekledikten sonra karıştırarak boyanın tinerle karışıp incelmesi sağlandıktan sonra artık yağlı boya demir boyama işlemine başlayabilirsiniz. Tabi kullanacağınız fırçalarda kapınızın ince detaylarına bağlı olarak boyutlarında değişiklik gösterebilir.

İlgili Konular
1- Mandarin Nedir? Mandarin Sözlük Anlamı ve Çincesi Zor Mu?
2- How To Make Prison Break Bird Paper Origami
3- Zorunlu Trafik Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..