11 Maddede En Popüler Youtube Video Konuları - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

30 Eylül 2020 Çarşamba

11 Maddede En Popüler Youtube Video Konuları

11 Maddede En Popüler Youtube Video Konuları
11 Maddede En Popüler Youtube Video Konuları

Ben YouTube üzerinden para kazanmak istiyorum diyorsanız, video paylaşmadan önce elbette ki en popüler YouTube video konuları neler olduğu araştırmak zorundasınız. Çünkü izlenmeye kategoride video paylaşmak ilerleme kaydetmeniz için büyük zaman çalacaktır. Peki en çok izlenen YouTube video konuları hangileri? İşte tüm detayları sizler için maddeler halinde hazırladık.


Bildiğiniz üzere YouTube para kazanmak için en güzel yollardan bir tanesi. Özellikle de bunu iş haline dönüştürüp sürekli videolar çekip, kendine güzel bir kitle oluşturduktan sonra değme keyfime diyebilirsiniz. Peki en çok izlenen YouTube Video kategorileri hangileri? O zaman hadi gelin videosu çekilebilecek şeyler neler olduğunu paylaşım. Şunu da belirtelim; birçok kişi Türkiye'de olmayan YouTube içerikleri arıyor fakat şuan bunun için net bir şey söylemek çok zor diyebiliriz. Çünkü o kadar çok video içeriği var ki herkes farklı alanları kullanmış gibi görünüyor..


Kışkırtma Videoları

Son zamanların belki de en popüler YouTube video konuları arasında ilk sırada yer alan kışkırtma videoları ile kanallar güzel izlenmeler alıyor. Kışkırtma videolarına örnek verecek olursak, durduk yere arkadaşınızın suratına bir tokat attınız ve arkadaşınız sinirlendi ve ortam gerildi.. Diğer bir örnek, arkadaşınızın en sevdiği kıyafeti kestiniz... İşte bu tür videolar son zamanlarda en çok izlenen YouTube video konuları arasında yer alıyor. Yani kategori olarak eğlence ile komedi kategorisine girebilir.


Ürün İnceleme Videoları

Ürün inceleme videolarını popüler ne yapabilir ki diyenler olabilir fakat durum şudur ki, biz insanlar biri ürünü almadan önce araştırma yaparız. şahsım adıma ben araştırma yapmadan bir ürünü kolay kolay almam. İşte bu nedenle YouTube üzerinde de inceleme videoları en popüler YouTube video konuları arasında yer alıyor. Örneğin bir telefon alacaksınız, bu telefonun özelliklerini kalitesini bilmeden almak elbette istemezsiniz. Bu doğrultu da alacağınız telefonun markasını YouTube'a  yazdığınızda karşınıza çıkan inceleme videolarına bakarak fikir alma şansınız olur.


Nasıl Yapılır(How-to)  ve Rehber Videoları

YouTube video konuları arasında nasıl yapılır ve rehber videoları YouTube ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekiyor. Örneğin pirinç pilavı yapmayı bilmeyen biri için nasıl yapıldığını uygulamalı olarak görmek elbette ki güzel bir fırsat.. Rehber videoları da aynı YouTube en çok izlenen video konuları arasında yer alıyor. Çünkü insanlar gezecekleri yerler hakkında bilgiler almak isteyecektir.


Vlog Videoları

En çok izlenen YouTube video konuları arasında elbette ki bloglar gibi Vlog videoları yer alıyor. Tek konu üzerinde çekilen videolar sayesinde o kategoriye uygun kitle oluşturarak büyük izlenmeler elde edilebiliyor. Günlük hayattan kesintiler ya da belirli bir konu üzerindeki düşüncelerin paylaşıldığı Vlog videoları en popüler YouTube video konuları arasında.


Bakınız = YouTube Kanal Kapak Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü


Oyun Videoları

Elbette ki olmazsa olmaz oyun videoları da en çok izlenen YouTube video konuları arasında yer alıyor. Özellikle yeni çıkan oyunları satın alıp, o oyunu oynarken yorumlanarak çekilen YouTube videoları oldukça çok popüler durumda. Burada yeni çıkan oyunların videolarını çekmek daha çok avantaj sağlıyor..


Komedi Videoları

Zaten bu YouTube'un en başından beri en çok tutan YouTube video konuları arasında yer alıyor. İnsanların hayatın yoruculuğundan bir an olsun uzaklaşmak için komik videolar izlemeyi tercih ediyor. İzleyenleri eğlendirecek videolar elbette ki en popüler YouTube video konuları arasına giriyor.


En İyi Listeleri Videoları

Adından da anlaşılacağı üzerine YouTube içerisinde kullanıcıların en çok aradıkları videoların en iyiler listelerini seriler halinde hazırlamak sizlere aboneler kazandıracaktır. Yani bu tür videolar en çok izlenen YouTube video konuları arasına girmektedir.


Eğitici ve Öğretici Videolar

Eğlenceli videolar bir yana bazı YouTube kullanıcıları eğitici videolara odaklanıyor. Bu da eğitici videoları YouTube video konuları arasında izlenme oranını elbette yükseltiyor. Bu videolar genel olarak bilgi odaklı olmalıdır. Videoyu izleyen kişi aradığı bilgiyi orada bulamazsa sizi bir daha tercih etmez. O nedenle hem bilgi verirken hem de videoyu ilgi çekici yapmanız sizin avantajınıza olacak.


Bakınız = YouTube Video Etiketleri Görmek İçin Yapılması Gereken 5 Basit Adım


Kutu Açılım Videoları

Misal bir ürün aldınız ve o ürün size bir kutu içinde geliyor. İşte o kutuyu açarken videolar çekiyorsunuz ve ürünün paketlenme şeklini göstererek firmanın nasıl hizmet verdiğini gösteriyorsunuz. Bu da elbette ki izleyici için bir bilgi oluyor ve hizmet güzelse onlarda oradan alışverişini yapıyor. Eğer ki kötüyse o firma tercih edilmiyor. Yani markaya olan bakış açısının değişip değişmemesi sağlayan videolardır ve YouTube video konuları arasında en çok izlenen konulardan bir tanesidir.


Soru ve Cevap Videoları

En çok izlendiğine şaşırmayacağını belki de tek konu bu diyebiliriz. Çünkü insanlar acaba benim de verdiğim cevabı başka insanlar da vermiş mi diyerek merakla izliyorlar. Bunun yanı sıra sorulara verilen cevaplardan çıkan komik yanıtlar ile de insanlar eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. İşte bu da bu konuyu en popüler YouTube video konuları arasına dahil ediyor.


Sosyal Deney Videoları

Son konumuza geldiğimizde ise son zamanların belki de en çok ilgi çeken YouTube video konuları içerisinde yer alan Sosyal Deney videoları oluyor. Kimileri karnım aç acaba beni doyurabilir misin derken, kimileri ise param yok çok susadım bana su alabilir misin diye insanlardan yardım istiyor. Bu da elbette ki Türk halkının ne kadar bonkör olduğunu göstermiş oluyor. Yani bu tür videoların da oldukça merakla izlediğini belirterek, en popüler YouTube video konuları arasını ekliyoruz.


İlgili Konular

1- YouTube Kazançları Ayın Kaçında AdSense Bakiyesine Yansır?

2- YouTube Videosuna Abone Ol Butonu Ekleme ( Marka Filigranı Ekleme)

3- Youtube Kendini Tekrar Eden İçerikten Para Kazanma Kapanır mı?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..