YouTube Kanal Kapak Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

21 Eylül 2020 Pazartesi

YouTube Kanal Kapak Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü

YouTube Kanal Kapak Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü
YouTube Kanal Kapak Resmi Değişmiyor Sorunu Çözümü

YouTube kanal kapak resmi nasıl değiştirilir sorusunun cevabını biliyorsunuz fakat değiştirmek istediğinizde karşınıza 'Google In order to select an item from your online storage, please sign in.' şeklinde bir alan çıkıyor olabilir. İşte biz size YouTube kanal resmi değişmiyor diyenler için kısa ve net bir bilgi sunacağız.

YouTube gibi para kazandıran platformlarda elbette ki görsellik her zaman önemli bir kriter. İşte bu nedenle de YouTube kanal kapak resmi olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Kanalınızı ilk açtığınızda bir YouTube kanal kapak resmi oluşturmuş olabilir ve bunu daha sonradan değiştirmek için geldiğinizde karşınıza 'Google In order to select an item from your online storage, please sign in.' şeklinde bir alan çıktığını ve 'Sing in' butonuna tıkladığınızda error verdiğini görüyor olabilirsiniz. Bu nedenle de elbette ki YouTube kanal kapak resmi değişmiyor diye bir arayış içine giriyorsunuz. Artık aramanıza gerek yok. Çünkü çözümü konumuzda..

Şunu belirtmeliyim ki, YouTube kanal resmi değişmiyor sorusunun internet üzerinde kesinlikle doğru bir cevabı yok. Çünkü neredeyse google dizinlerinin hepsini alt üst ettim, forumları tek tek dolaştım fakat hiçbir şekilde aradığım cevaba ulaşamadım. İşte bu nedenle de kendi çözümümü kendim ortaya çıkardım ve en sonunda bu soruna çözüm buldum. İşte tüm detaylar konumuzda..

Bakınız = Youtube Kendini Tekrar Eden İçerikten Para Kazanma Kapanır mı?

İlk öncelik olarak bilmeyenler için YouTube kanal kapak resmi nasıl değiştirilir? sorusunu kısaca anlatalım.
  • YouTube hesabınıza Google ile giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan yuvarlak kanal simgesine tıklayın.
  • Açılan seçeneklerin en başında yer alan 'Kanalınız' seçeneğine tıklayın.
  • Kanalınız açıldıktan sonra kapak fotoğrafınızın görüneceği kısmın sağ üst kısımlarında yer alan 'fotoğraf (kamera)' simgesine tıklayın.
  • Daha sonra ayarladığınız YouTube kapak resmini yükleyin.
Evet arkadaşlar YouTube kanal kapak resmi yükleme işlemi bu kadar basit. Fakat asıl sorun yükledikten sonra yeniden değiştirmek için girdiğinizde gördüğünüz sorun olduğu için onun da çaresine bakalım.

YouTube kapak resmi değişmiyor sorunu çözümü aslında çok basit. Çünkü YouTube yeni bir özelliği sizlere sundu ve artık YouTube Studio üzerinden 'Kanal Özelleştirme' seçeneğini yapabileceksiniz. İşte bu sayede YouTube kanal kapak resmi değişmiyor sorununu çözebileceksiniz. Bunun için ilk önce YouTube hesabınıza girin ve YouTube Studio alanınıza geçin. Orada sol tarafta yer alan seçeneklerden 'Özelleştirme' seçeneğine tıklayın. Orada Kanal Özelleştirme adı altında 'Markalama' seçeneğine tıklayın. İşte orada hem profil resminizi hem de kanal kapak resminizi değiştirebilirsiniz.

İlgili Konular

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..