Avatar Film Konusu, Oyuncuları - Avatar Film İncelemesi - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

7 Kasım 2020 Cumartesi

Avatar Film Konusu, Oyuncuları - Avatar Film İncelemesi

Avatar Film Konusu, Oyuncuları - Avatar Film İncelemesi
Avatar Film Konusu, Oyuncuları - Avatar Film İncelemesi

Bilim kurgu filmleri sevenler için bundan yaklaşık 11 sene önce vizyona giren Avatar filmi konusu nedir? Avatar oyuncuları kimler? İşte sizlere Avatar hakkında merak ettiğiniz tüm detayları film incelemesi adı altı konumuz içerisinde hazırladık.


Avatar Film Konusu, Oyuncuları - Avatar Film İncelemesi

18 Aralık 2009 tarihinde vizyona giren Avatar, 2 saat 42 dakikalık bir süreye sahiptir. Bilim kurgu filmleri ve macera filmleri türünde olan Avatar yönetmen koltuğunda Titanik ve Terminatör filmlerinden hayran olduğumuz yönetmen James Cameron oturuyor. ABD yapımı Avatar oyuncu kadrosunda Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver gibi isimler yer alıyor. Yine senaryosunu da James Cameron kaleme alırken yapımcılığını ise Jon Landau ile James Cameron birlikte üstlenmiştir.


Avatar Film Oyuncuları ve Rolleri

Avatar Film Oyuncuları
Avatar Film Oyuncuları
Filmde Jake Sully karakterini Sam Worthington, Neytiri karakterini Zoe Saldana, Grace Augustine karakterini Sigourney Weaver, Miles Quaritch karakterini Stephen Lang, Parker Selfridge karakterini Giovanni Ribisi, Trudy Chacon karakterini Michelle Rodriguez, Eytukan karakterini Wes Studi ve Norm Spellman karakterini Joel David Moore canlandırmıştır.


Film Tavsiyesi = Cloud Atlas - Bulut Atlası Film İncelemesi


Avatar Film Konusu

Avatar Film Konusu
Avatar Film Konusu
Abisi bir hırsızlık olayında ölen yarı felçli olan Jake Sully, birinin teklifi üzerine Pandora adındaki oldukça uzak bir gezegene gidip oradaki yaşamı keşfetmeye yardımcı olmak ister. Pandora gezegeninde giderek tükenmekte olan Na'vi halkı yaşamaktadır. İleri bir teknoloji ile Jake, kendilerine özgü bir lisan, yaşam biçimleri ve dünya görüşleri olan Na'vi halkının arasına katıldığında ise orada doğanın muhteşem güzelliklerinin farkına varır. Askeri bir şirket, teknolojinin nimetlerini de kullanarak Pandora gezegeni ve orada bulunan önemli kaynakları kendi hakimiyeti altına alabilmek için Avatar adında bir sistem ortaya çıkarmıştır. Bu program aynı Na'vi halkının suretinde ama içinde insan zihninin olduğu birkaç kişiyi Pandora'ya gönderir.


Film Tavsiyeleri = Aklınızı Başınızdan Alacak En İyi 300 Bilim Kurgu Filmi İzle


Bu sistem için ise daha önceden Botanist Dr Grace gönüllü olarak katılırken sonradan da yarı felçli Jake Sully dahil olur ve her ikisi kendilerini başka bir yaşamın içinde bulur. Normalde felçli olan Jake Sully, Avatar vücuduna geçtiğinde bedeni işlevsel olarak hareket haline geçiyor. Sürekli Pandora'ya gidip gelen gönüllü ekip arasında bir gün Jake Sully ekipten uzakta kalır ve geceyi orada geçirmek zorunda kalır. O esnada da Na'vi halkından Neytiri ile tanışan Jake Sulyy, Neytiri'ye olan duyguları ve oradaki güzelliğin farkına varıp Pandora gezegenini kendi dünyasından koruma kararı alır.


Avatar Film Yorumu

Avatar imdb puanı olarak 7.8 almıştır fakat ben daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Çünkü gerçekten kaliteli bir film sunduklarını düşünüyorum. Zaten film son teknoloji ürünlerinden faydalanılarak çekildiği için büyük bir bütçe harcaması yapıldığı biliniyor. İlerleyen günlerde Avatar 2 filmi çıkacağı da bilinmektedir. Avatar konusu olarak da oldukça ilgi çekici bir yapıya sahip bir film. İlk çıktığı zamanlar Avatar Türkçe altyazı izle olarak seyrettiğim filmi, hafızamı tazelemek amaçlı geçenlerde Avatar Türkçe dublaj izle olarak seyrettim ve sizlerle hem incelemesini hem de fikirlerimi paylaşmak adına bu konuyu hazırladım. Sizlerde film hakkında görüşlerinizi konumuz altından yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.


İlgili Konular

1- Jumanji : The Next Level Filmi Konusu, Oyuncuları, İncelemesi

2- Geri Sayım (Countdown) Film Konusu, Oyuncuları, İncelemesi

3- Follow Me 2020 Film Konusu, Oyuncuları, İncelemesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..