Bütün Bağlantıları, Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodu - KURGU GÜCÜ | Bilginin İnternetteki Adresi

Son Konular

16 Kasım 2020 Pazartesi

Bütün Bağlantıları, Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodu

Bütün Bağlantıları, Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodu
Bütün Bağlantıları, Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodu

Uzun zamandır blogger ipuçları hakkında bilgiler vermiyorduk. Bu nedenle blogger linkleri, bağlantıları yeni sekmede açmak isteyenler için kısa bir kod bilgisi sunmak istedik. Olur da ben blogger linklerinin tümünü yeni sekmede açmak istiyorum diyorsanız, bu konu tam size göre. Hadi gelin bağlantıları yeni sekmede açmak için ne yapmanız gerektiğini gösterelim.


Bütün Bağlantıları, Linkleri Yeni Sekmede Açma Kodu

Bazı websiteleri dış bağlantıları ya da genel olarak site içerisindeki bütün bağlantıları yeni sekmede açmak isteyebiliyor. Çünkü yeni sekmede açmak demek başka sitelere giden bağlantıların yeni sekmede açılması demek olacaktır ve bu da sitenizden çıkılmaması için büyük avantaj sağlayacaktır. Örnek verecek olursak, YouTube sitesine yönlendirme yaptınız fakat o linke tıklandığında yeni sekmede değil de direkt sitenizin olduğu sekmeden açılırsa bu sitenizden o kişinin çıkacak olması anlamına gelecek ve bu da elbette ki sitenize dezavantaj olarak geri dönecek. İşte biz de bu sebeple linkleri yeni sekmede açmak için ne yapmanız gerektiğini adım adım anlatalım.


Bağlantıyı Tek Tek Yeni Sekmede Açmak

  • Öncelikle ben bunu her eklediğim yönlendirme, bağlantı veya link için kendim yapmak istiyorum diyorsanız, bunun için hangi kelimeyi ya da cümleyi alacaksanız onu kopyalamak için seçin.
  • Daha sonra 'Bağlantı ekle veya düzenle' seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfada bağlantınızı ekledikten sonra alt kısımda yer alan 'Bu bağlantıyı yeni pencerede aç' seçeneğinin başındaki kutuyu işaretleyin. İşlem bu kadar basit. Eğer ben bunu beceremem derseniz "Yazıya Link Verme: Ekleme ve Gömme - Yazıyı Link Yapma" adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.


Yukarıdaki anlatımımız her ekleyeceğiniz link için tek tek kendiniz yapmak isterseniz kullanabileceğiniz yöntemdir. Şimdi anlatacağımız ise tek kodla bütün bağlantıları yeni sekmede açmak için yapacağınız yöntem olacak.

  • Bunun için ilk yapmanız gereken elbette panelinize giriş yapmak olacak.
  • Daha sonra tarafta yer alan menüden 'Tema' sekmesine tıklayacaksınız.
  • Ardından açılan sayfada özelleştir seçeneğinin yanında yer alan 'aşağı ok'a tıklayacaksınız.
  • Orada da size seçenekler sunacak. Siz 'HTML'yi düzenle' seçeneğine tıklayacaksınız.
  • Genelde şablonunuzun en başında olsa da 'ctrl+f' yaparak ' <head> ' kodunu aratın.
  • Kodu bulduktan hemen sonra bir alt kısmına ' <base target='_blank' /> ' bu kodu ekliyoruz.


Evet değerli takipçiler ve ziyaretçiler. Sizler için bütün bağlantıları, linkleri veya yönlendirmeleri yeni sekmede açma kodu ne olduğunu anlattık ve bağlantıları yeni sekmede nasıl açarım diyenler için adım adım elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık. Ayrıca linkleri tek tek yeni sekmede açmak isteyenler için de kısa bir bilgi sunduk. Aklınıza takılan bir şey olursa konumuz altından yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.


İlgili Konular

1- Blogger RSS Akışı URL'si Bulma

2- Blogger Mobilde Görünmesini İstemediğimiz Gadget Gizlemek

3- Blogger Tema Sıkıştırma Nasıl Yapılır?


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır. Sende Yorumunu Yap, Bilgini ve Fikrini Paylaş. Yapacağınız her yorumdan yorumu yapan kişinin sorumlu olduğunu bilerek yorum yapınız.

NOT: Yorumlarınız Onaydan Geçerek Yayınlanmaktadır!

Her gün Film incelemeleri, SEO ipuçları, Teknoloji ve bilim gibi daha birçok konuda bilgi sunduğumuz Kurgu Gücü sosyal medya hesaplarını takip ederek sitemiz üzerinde paylaşılan bütün bilgilerden daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya adreslerimiz: Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest..